Ogrzewanie postojowe.

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Ogrzewanie postojowe.

Post autor: marcin »

Czy ktoś z forumowiczów połakomił się na ten dodatek?

Wg mnie fajna sprawa, ale 4400zł (benzyna 1.5) lub 3700zł (diesel) trzeba dopłacić.

Osobiście nie zamówiłem.



Sponsor

Ogrzewanie postojowe.

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: elektrod »

Teraz jakbym zamawiał to zastanowilbym się nad tym dodatkiem kosztem podgrzewanej szyby przedniej. Załatwiło by to przy okazji skrobanie bocznych szyb.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: mans »

Jak dla mnie super sprawa z tym Vebasto szczególnie zimą tylko ta cena z kosmosu;)


marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: marcin »

Faktycznie można było się zastanowić... Szyba 900zł + kierownica grzana 600zł = 1500zł można było zaoszczędzić więc dopłaty tylko by było 2900zł.
Nie mało, ale zawsze mniej i Sportową kierownice można było zamówić (której nie dostaniesz grzanej).

Gojak
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:55
Samochód: Karoq 1.5 tsi

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: Gojak »

Witam. Odgrzewam temat. Konfiguruje mojego własnego Karoczka i mam zagwostke
Ogrzewanie postojowe? Czy ogrzewana szyba+ kierownica + ogrzewane tylne siedzenia. ktoś ma już doświadczenia i może przedstawić plusy i minusy.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: michjed »

Gojak pisze:Witam. Odgrzewam temat. Konfiguruje mojego własnego Karoczka i mam zagwostke
Ogrzewanie postojowe? Czy ogrzewana szyba+ kierownica + ogrzewane tylne siedzenia. ktoś ma już doświadczenia i może przedstawić plusy i minusy.
Postojowego nie mam, testując karoqa z ogrzewaną kierownicą miałem wrażenie, że bardzo wolno i słabo nagrzewa się. A ogrzewane siedzenia to super sprawa, fajnie ciepło rozchodzi się po ciele Obrazek. Co do szyby to jestem bardzo zadowolony, dość szybko puszcza lód choć nie wyglada na to. Nie jest to tak widoczne jak na tylnej szybie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: PauLkr »

Ogrzewaną szybę można ustawić w trybie automatycznym tj staruje jak wykryje parującą szybę. Przydaje się jak ktoś jeździ dużo w mieście na zamkniętym obiegu.
Faktycznie druty widać i niektórych to wkurza. Ja się przyzwyczaiłem do tego zniekształcenia obrazu i mi to nie przeszkadza. Do tego stopnia że jak wsiadłem do auta bez tych drutów to czułem że coś jest inaczej.
Odmrażanie działa szybko ale szyba też mi rzadko zamarza w stosunku do innych aut na parkingu (nie wiem z czego to wynika, może jest czymś pokryta?).
Ogrzewanej kierownicy polecam (mimo że nie mam), często podczas mrozów mimo ustawionego grzania (ok 21 st C)z klimy czuć chłodny powiew powietrza na rękach.
Podgrzewanie postojowe jak kojarzę wymaga większych przebiegów, chyba chodziło o kwestię zużycia akumulatora.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: batman_xp1 »

Miałem ogrzewana kierownicę w O3. Piękna sprawa , były 3 stopnie ogrzewania podobnie jak siedzenia.

Gojak
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2019, 12:55
Samochód: Karoq 1.5 tsi

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: Gojak »

Podgrzewane przednie siedzenia w style to i tak w standardzie. Dzieci z tylu jeszcze ze 2 lata w fotelikach wiec tylna kanapę i tak sobie daruje. Na forum O3 strasznie chwalą to webasto Ja dojezdzam ok 15km (25min)wiec sprawa akumulatora może mnie dotyczyć nie będzie. Zastanawiam się tylko jak to się sprawdza w takich sytuacjach jak np śnieżyca pod supermarketem - wychodzę- sypie. Webasto załączać już nie ma sensu a czy podgrzewanie szyby sprawi ze nie będzie trzeba biegać ze zmiotką i wszystko spłynie? Może to brzmi zabawnie ale probuje skonfigurować autko tak żeby było jak najbardziej przydatne i komfortowe dla baby z siatami i dziećmi pod pachą 😂 w różnych „życiowych” sytuacjach

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Ogrzewanie postojowe.

Post autor: michjed »

Gojak pisze:Podgrzewane przednie siedzenia w style to i tak w standardzie. Dzieci z tylu jeszcze ze 2 lata w fotelikach wiec tylna kanapę i tak sobie daruje. Na forum O3 strasznie chwalą to webasto Ja dojezdzam ok 15km (25min)wiec sprawa akumulatora może mnie dotyczyć nie będzie. Zastanawiam się tylko jak to się sprawdza w takich sytuacjach jak np śnieżyca pod supermarketem - wychodzę- sypie. Webasto załączać już nie ma sensu a czy podgrzewanie szyby sprawi ze nie będzie trzeba biegać ze zmiotką i wszystko spłynie? Może to brzmi zabawnie ale probuje skonfigurować autko tak żeby było jak najbardziej przydatne i komfortowe dla baby z siatami i dziećmi pod pachą Obrazek w różnych „życiowych” sytuacjach
No tak super z ta szyba nie będzie Obrazek ale po chwili dość bezpiecznie dla wycieraczek można ich użyć. Wiadomo, zależy to tez od ilości śniegu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

ODPOWIEDZ