Ściąganie na jedną ze stron

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Osy4 »

Wybrałem się w dłuższa drogę w pełni załadowany czyli 4 osoby plus pełny bagażnik. Zauważyłem ze samochód lekko ściąga w prawo. Jego obecny przelot to 1500km. Nie zauważyłem tego wcześniej jak jechałem sam. Nie mam żadnej informacji o mniejszym ciśnieniu w oponach. Ktoś miał podobny efekt?



Sponsor

Ściąganie na jedną ze stron

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Shadoon »

Osy4 pisze:Wybrałem się w dłuższa drogę w pełni załadowany czyli 4 osoby plus pełny bagażnik. Zauważyłem ze samochód lekko ściąga w prawo. Jego obecny przelot to 1500km. Nie zauważyłem tego wcześniej jak jechałem sam. Nie mam żadnej informacji o mniejszym ciśnieniu w oponach. Ktoś miał podobny efekt?
Mimo wszystko sprawdź ciśnienie w ogumieniu. Może też pokaźny załadunek nierównomiernie rozłożony się przyczynił, a i może dodatkowo sama droga (jej silne wyprofilowanie).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: r0wl3n »

Myślę, że warto samemu, bez załadunku, wybrać się na przejażdżkę po względnie prostej drodze.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Osy4 »

Koła podpompowane do na to samo ciśnienie i dalej niestety ciągnie na prawo czy jade sam czy z pasażerami :(. Chyba czeka mnie ASO. Dziwi mnie fakt ze nic nie pokazuje w czujnikach ze się zmieniło ciśnienie i nic nie muszę resetować choć zrobiłem 30-40km. Co radzicie?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Shadoon »

Osy4 pisze:Koła podpompowane do na to samo ciśnienie i dalej niestety ciągnie na prawo czy jade sam czy z pasażerami :(. Chyba czeka mnie ASO. Dziwi mnie fakt ze nic nie pokazuje w czujnikach ze się zmieniło ciśnienie i nic nie muszę resetować choć zrobiłem 30-40km. Co radzicie?
A drgania na kierownicy są wyczuwalne? ASO.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Osy4 »

Nie ma żadnych drgań. Dosłownie nic tylko lekko ciągnie w prawo. Obecnie 1700km przelotu. Może kwestia zbieżności ? Dlaczego komputer nie pokazuje zmiany ciśnienia w oponach. W innych markach najpóźniej po 25km prosi o reset.

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Osy4 »

Jestem po wizycie w Bohemia Skoda w Faletach. Przyglądałem się ich działaniu i zajęło im to 3h z myciem auta, wiec podeszli do sprawy solidnie (co opisze poniżej ) i nie skończyło się na na zmianie ciśnienia w oponach które skrupulatnie sprawdziłem wcześniej ;).
Samochód był 4 razy testowany. Na początku jazda testowa i został wgrany nowy soft czujnika położenia skrętu (chyba tak to się nazywa). Po sofcie test. Z powrotem na „warsztat” i zamiana kół przednich i test. Później ustawienie geometrii i znowu test „mechanika”. Później jakieś ustawienia na podnośniku. Na końcu test doradcy serwisowego i człowieka od gwarancji.
Info przy odbiorze, ze w aucie została poprawiona geometria o kilka stopniu po fabryce. Jest możliwe żeby z fabryki coś takiego wyszło?
Dziwiło mnie ze jak wyjechałem na trasę szybkiego ruchu to po kilku minutach włączył mi się komunikat o niskim ciśnieniu w oponie z lewej strony (ściąganie było pierwotnie w prawą) i pomysłem ze zamianą kół i zmniejszeniem ciśnienia, spławili mnie. Ale po pompowaniu kół ( na Orlenie i Moyej mają fajne i darmowe maszynki do pompowania) do 2,3 samochód nie zmienił się w jeździe czyli na razie ok. Będę testował dalej według zaleceń serwisu.
Dowiedziałem się również ze korekcja/ustawienie zbieżności jest objęte gwarancja do 6tys km przebiegu a nie przez cały okres gwarancji.
Czy coś takiego zdarzyło się Wam?
Jakie macie doświadczenie z tym serwisem?
Jaki polecicie według Was serwis w okolicach Wawy?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ściąganie na jedną ze stron

Post autor: Shadoon »

Może ASO Škoda Porsche Połczyńska.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ