Karoq 1.0 a 1.5

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
warzo
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:13

Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: warzo »

Czy forumowicze mają możliwość opisania doświadczeń z obu wymienionych jednostek benzynowych?
Test Pertyna sporo namieszał mi w głowie, a testowałem tylko 1.5 TSI i bardzo go sobie chwalę.
Jednak jeżdżąc 1.2 TSI w Fabii zastanawiam się, jak radzi sobie ten mały silnik z taką dużą budą.
Czy ktoś posiada ten silnik?



Sponsor

Karoq 1.0 a 1.5

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: M a r c i n »

Mieliśmy na szkoleniu podstawione oba warianty. Do jazdy stricte codziennej jak i na trasie przy spokojnym charakterze jazdy 1.0 w zupełności ogarnia tą budę. Nawet z ciekawości wziąłem ze sobą driftboxa i udało mi się w 1.0 wykręcić czas do setki na poziomie 9 sekund, gdzie katalog wskazuje 11.7. 1.5 z DSG z kolei wykręciło 8,2 tak też... Sekunda na pierwszej setce, nie spowoduje że się zestarzejesz, a samochód jest całkiem dynamiczny.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: batman_xp1 »

@Marcin
Rozumiem że jesteś pracownikiem salonu?

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: root »

Zobacz stopkę :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

warzo
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:13

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: warzo »

Dzięki za odpowiedź. W zasadzie jestem zdecydowany na zakup tego auta, ale rozważam opcje silnikowe. Nie mam duszy hulaki odkąd zostałem ojcem więc być może 1.0 wystarczy. Muszę gdzieś to przetestować.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: M a r c i n »

Ja jeździłem, polecam i zachwalam. Broń Boże nie ze względu że sprzedaje te samochody. Dla przykładu Octavię z 1,2TSI miałbym nawet opory żeby wziąć za darmo... :) Ale wielokrotnie przytaczam przykład, gdzie Octavią 1.0TSI z piątką na pokładzie plus bagaże zrobiłem trasę Kraków-Poznań (468km) w 2h 47 minut z średnią 172km/h (miejscami licznikowe 230 leciała - po rozpędzaniu się na kilkukilometrowej prostej ale jednak) utrzymując przy tym spalanie 9,7 litra na setkę (liczone po tankowaniu, a nie względem komputera) i gdybym dziś wybierał Octavię do codziennego preclowania czy to do pracy, czy z rodziną byłby to jedyny silnik jaki brałbym pod uwagę - osiągi wręcz znakomite biorąc pod uwagę pojemność, a w mieście udało mi się rekordowo zejść do 4.7 litra na setkę, gdzie trzeba zdradzić tajemnicę poliszynela - Kraków nie należy do najłatwiejszych miast do jazdy ekonomicznej :) I choćby mnie kroili i tak powiem, że do codziennej jazdy to najlepszy wybór.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: Carly_pl »

warzo pisze: 21 lut 2018, 20:05 Dzięki za odpowiedź. W zasadzie jestem zdecydowany na zakup tego auta, ale rozważam opcje silnikowe. Nie mam duszy hulaki odkąd zostałem ojcem więc być może 1.0 wystarczy. Muszę gdzieś to przetestować.
Jeśli zostałeś ojcem, to po pierwsze gratuluję, a po drugie ilość rzeczy w samochodzie na różnych wyjazdach raczej będzie rosła niż malała ;) W moim odczuciu 1.0 jest ok, jak jedziesz w 2 osoby na zakupy, natomiast gdy zapakujesz auto nieco mocniej robi się już trochę zmulony.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: elektrod »

M a r c i n pisze: 22 lut 2018, 1:56 ...gdzie Octavią 1.0TSI z piątką na pokładzie plus bagaże zrobiłem trasę Kraków-Poznań (468km) w 2h 47 minut z średnią 172km/h (miejscami licznikowe 230 leciała - po rozpędzaniu się na kilkukilometrowej prostej ale jednak) ....
Nawet nie chce mi się tego komentować. Jeszcze pochwal się, że wśród tej piątki osób były twoje dzieci.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: M a r c i n »

elektrod pisze: 22 lut 2018, 9:23
M a r c i n pisze: 22 lut 2018, 1:56 ...gdzie Octavią 1.0TSI z piątką na pokładzie plus bagaże zrobiłem trasę Kraków-Poznań (468km) w 2h 47 minut z średnią 172km/h (miejscami licznikowe 230 leciała - po rozpędzaniu się na kilkukilometrowej prostej ale jednak) ....
Nawet nie chce mi się tego komentować. Jeszcze pochwal się, że wśród tej piątki osób były twoje dzieci.
Do uzupełnienia Twojej listy - Pies, dwa kotki, klatka z chomikiem i kanarek :)

Kraków-Poznań jedziesz cały czas autostradami i drogami ekspresowymi, bez przejść, bez świateł, skrzyżowań, z oddzielonymi barierkami pasami. Jest tylko kilka kilometrów przejazdu przez Częstochowę. A jeśli wyjedziesz o odpowiedniej porze, kiedy na drodze nie ma za wiele samochodów i korzystasz z drogi z głową to prędkość jest ostatnim czynnikiem który może wpłynąć na jakikolwiek wypadek :)

Pomijam fakt, że całkiem spory okres czasu spędziłem w KJS'ach i amatorskich rajdach, a także na przewozie międzynarodowym dostawczakami przez co niewielkie pojęcie o jeździe samochodem mam. Przynajmniej jakieś mam :) Bezwypadkowo, niecały milion kilometrów na przestrzeni ostatnich 6 lat - w tym samochody dostawcze, osobowe i kilka motocykli.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq 1.0 a 1.5

Post autor: mans »

Moim zdaniem silnik 1.0 TSI do miasta w zupełności wystarczy a i wypad poza miasto z rodzinką też zniesie bezproblemowo.
Znalazłem test 1.0 TSI w necie ;)
http://motoryzacja.interia.pl/raporty/r ... Id,2447449

ODPOWIEDZ