Jakość paliwa a spalanie

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: michjed »

Zwrócicie proszę uwagę na średnią prędkość. Jak dla mnie takiej wartości nie uzyska się jeżdżąc non stop 120-160 km/h, a raczej jeżdżąc przepisowo po normalnych drogach (ewentualnie na drogach S lub A ale bardzo powoli), hamują tzw. silnikiem itd.. W takich warunkach takie spalanie nie jest jak dla mnie niczym szczególnym dla diesla.


Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Sponsor

Re: Jakość paliwa a spalanie

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: Marcooo »

Karoq 1.5 tsi 4x4 trasa Poznań - Tylmanowa. Większość S5 i A4 z prędkością 120 i 140 ostatnie ok 60 km krajowa połowa trasy w deszczu wyszło 9 l / 100 km Pb 98 .

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: Lucien »

Karoq 2.0TDI 150KM 4x4 skrzynia ręczna. Box DTE.

Nie chcialbym na podstawie mojego jednego doswiadcznia oceniać jednego z koncernów, ale ...
Tanakowałem na samoobsługowej CircleK, bo było najtaniej. Zostałem zmuszony zatankować na BP i różnica w dynamice na korzyść była ewidenta. Bo jak wróciłem CircleK to jakbym na ręcznym jeździł. Następnie Orlen, przjechalem na pełnym baku prawie 1000km w warunkach codziennych dojazdów po 20 km. Pierwszy raz od dwóch lat.


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: Andrew1962 »

MichG pisze:
Andrew1962 pisze: 03 sie 2020, 15:06
Bodzio pisze:Spalanie 0,0 to toczenie się bez "gazu" na biegu ....na moich fotkach jest 1,5 tys obr .....i w miarę normalna jazda na tempomacie.
załączam poniżej spalanie z dzisiejszym - Żonę odwiozłem do Śródmieścia Warszawy , a na S8 nie da się jechać powoli.

Obrazek

Obrazek
Bodzio, jadąc bez gazu, czyli tocząc się na załączonym biegu, obroty oscylują wokół 1500-1700 obrotów a spalanie wg komputera wynosi 0.00l. co oczywiście nie może być prawdą.
Dlaczego nie może być prawdą?
To nawet silniki benzynowe teraz potrafią. Takie wartości miałem w każdym dieslu, które dotychczas miałem (HDI) oraz w Mazda 3 Skyactive G.
Michał.
Jeśli silnik jest uruchomiony i włączony mamy bieg, nawet jadąc hamując silnikiem to nie jest możliwe aby nic nie spalał? Nie jest to przecież silnik elektryczny a każdy cykl pracy tłoka wymaga zasilania. Komputer pokazuje zużycie 0.00 ale praw mechaniki nie przeskoczysz.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: Andrew1962 »

A to moja dzisiejsza trasa. Z tych kilometrów tylko 70km po autostradzie z tempomatem na 140km/h. Reszta krajówki, w tym przejazd przez kilka miast: Elbląg, Malbork, Bydgoszcz itp.
Mnie takie spalanie 150 konnej benzyny satysfakcjonuje. Dodam, że nie zamykałem peletonu ;) Obrazek

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


kwiatek88
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2020, 20:35
Samochód: 1.6TDI

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: kwiatek88 »

Andrew1962 pisze: 04 sie 2020, 23:05 Jeśli silnik jest uruchomiony i włączony mamy bieg, nawet jadąc hamując silnikiem to nie jest możliwe aby nic nie spalał? Nie jest to przecież silnik elektryczny a każdy cykl pracy tłoka wymaga zasilania. Komputer pokazuje zużycie 0.00 ale praw mechaniki nie przeskoczysz.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Tu się mylisz niestety, komputer pokazuje prawdziwe wartości. Po zdjęciu nogi z pedału gazu, wtrysk paliwa do cylindrów całkowicie ustaje, aż do momentu zejścia obrotów silnika do poziomu biegu jałowego. W tym czasie to koła, poprzez sprzęgło i skrzynię biegów, napędzają silnik, przezwyciężając jego opory wewnętrzne(tarcie) i sprężanie w cylindrach. Tylko w silnikach gaźnikowych możliwe było wysysanie niewielkich ilości paliwa z układu biegu jałowego, ale i pod koniec wprowadzono gaźniki elektroniczne.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: Andrew1962 »

Jeśli jest tak jak napisałeś to OK, wówczas mea culpa aczkolwiek nie jestem człowiekiem aż tak głębokiej wiary ;)

Wysłane z mojego Lenovo YT-X705F przy użyciu Tapatalka


MichG
Posty: 44
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: MichG »

Andrew1962 pisze: 04 sie 2020, 23:05
MichG pisze:
Andrew1962 pisze: 03 sie 2020, 15:06 Bodzio, jadąc bez gazu, czyli tocząc się na załączonym biegu, obroty oscylują wokół 1500-1700 obrotów a spalanie wg komputera wynosi 0.00l. co oczywiście nie może być prawdą.
Dlaczego nie może być prawdą?
To nawet silniki benzynowe teraz potrafią. Takie wartości miałem w każdym dieslu, które dotychczas miałem (HDI) oraz w Mazda 3 Skyactive G.
Michał.
Jeśli silnik jest uruchomiony i włączony mamy bieg, nawet jadąc hamując silnikiem to nie jest możliwe aby nic nie spalał? Nie jest to przecież silnik elektryczny a każdy cykl pracy tłoka wymaga zasilania. Komputer pokazuje zużycie 0.00 ale praw mechaniki nie przeskoczysz.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Andrew1962, przeciez Bodzio napisał, że jechał "na biegu bez naciskania gazu", wobec powyższegonie jechał na "jałowym". Wał obraca się od skrzyni, a sterownik odcina wtrysk paliwa. Dlatego mamy hamowanie silnikiem. Podczas jazdy na "luzie" silnik dostaje paliwo. Kiedyś silniki benzynowe z wtryskiem paliwa nie miały odcięcia, a teraz już tak (wspomniana Mazda).

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: Andrew1962 »

Trochę mieszasz pojęcia, jazda bez gazu przy załączonym biegu nie jest jazdą na biegu jałowym (czyli na luzie) a jazdą z hamowaniem silnikiem. Reszta zgoda. Aczkolwiek dzieje się tak tylko do osiągnięcia obrotów minimalnych silnika, wówczas sterownik przywraca podawanie paliwa.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X705F przy użyciu Tapatalka



MichG
Posty: 44
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Jakość paliwa a spalanie

Post autor: MichG »

Andrew1962 pisze: 05 sie 2020, 8:14 Trochę mieszasz pojęcia, jazda bez gazu przy załączonym biegu nie jest jazdą na biegu jałowym (czyli na luzie) a jazdą z hamowaniem silnikiem. Reszta zgoda. Aczkolwiek dzieje się tak tylko do osiągnięcia obrotów minimalnych silnika, wówczas sterownik przywraca podawanie paliwa.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X705F przy użyciu Tapatalka
Andrew, czy ja gdzieś napisałem o biegu jałowym w tym kontekście, bo chyba nie mogę odszukać takiego wpisu.
Bardzo dobrze wyjaśnił to kwiatek88, i mozna na tym poprzestać. Jak na razie taka jest zasada działania.

ODPOWIEDZ