Wymiana oleju a gwarancja

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: r0wl3n »

Hej,
zastanawiam się nad wymianą oleju samodzielnie i jedna rzecz mnie zastanawia. O ile nie mam problemu z zakupieniem oryginalnego filtra oleju, to chciałbym zrobić wedle instrukcji, którą dodał ArKos w dziale DIY. Na rysunku jest zaznaczone, że stary korek spustowy należy wyrzucić i zastąpić nowym. Przyglądając się dokładniej temu obrazkowi widzę, że fabrycznie wkręcony powinien być korek stożkowy, natomiast zastąpić go przy pierwszej wymianie powinien korek, który jest spłaszczony na czubku:

Obrazek

Taki też korek znalazłem (co prawda to trochę tragedia 12 zł za ori korek, bo zamienniki są czarne, lub stożkowe):
https://allegro.pl/oferta/korek-sruba-s ... 8226724096

No I teraz kwestia, czy przy wymianie w ramach kupionego pakietu (okolice 30 tys.) serwis się nie kapnie, że jest inna śruba?



Sponsor

Wymiana oleju a gwarancja

Sponsor


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: RobertG7 »

Taki korek zakupisz w ASO, tak jak i filtr, więc nie ma po co szukać na allegro.
Weź FVAT z zakładu mechanicznego na usługę.
PS koszt usługi olejowej w ASO 180zł + części, poza ASO 40zł + części

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: Osy4 »

ASO stosuje filtry Manna. Można je kupić dużo korzystniej na wolnym rynku. Korek 15zl w ASO. Mi za wymianę z moimi gratami chcieli policzyć 1,5 roboczo godziny a koszt godz. w ASO to .... 300zl :). Wymiana w dobrym warsztacie to koło 40zl z własnymi częściami i 30min oczekiwania. Według obecnego prawa obowiązującego w UE naprawy oraz serwis poza siecią ASO nie powodują utraty gwarancji. Ważne aby części stosowane do naprawy i serwisu posiadały wymagane certyfikaty dopuszczalności stosowania w UE i spełniły normy producenta.
Pamietaj żeby przy ponad normatywnej wymianie oleju nie kasować inspekcji. 30tys to szmat km i według mnie jest normalne ze ktoś będzie chciał go wymięci co 15 a nawet co 10tys km. W ten sposób auto odwdzięczy ci się bezawaryjnością. Pamietaj tez żeby koło 60tys km wymienić olej w automacie jak takowy posiadasz ;)

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: Darek »

Mój Karoq grzecznie poprosił o wymianę oleju przy przebiegu około 8 tysięcy. Auto ma 1,5 roku. Wszystko za darmo. Przy okazji wgrano mi nowy soft likwidujący dołek przy wciskaniu gazu w automacie (jest osobny wątek na forum).

Czas wymiany wyliczany jest na podstawie sposobu eksploatacji. Ja głównie jeżdżę na krótkich odcinkach po mieście. Do tego doszły ze 4 wakacyjne wypady w granicach 800-1200 km każdy. W aplikacji widziałem, że wymiana oleju wychodzi mi szybciej niż pierwszy przegląd gwarancyjny. Sprawdźcie u siebie, bo może niepotrzebnie zapłacicie za wymianę, która za chwilę będzie darmowa.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: RobertG7 »

Osy4 pisze: 27 sie 2020, 23:45 Pamietaj tez żeby koło 60tys km wymienić olej w automacie jak takowy posiadasz ;)
I po 30tys km nie zaszkodzi, zwłaszcza w DQ200 :) Koszt niewielki w porównaniu do naprawy pogwarancyjnej

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: Pyro »

Osy4 pisze: 27 sie 2020, 23:45 Według obecnego prawa obowiązującego w UE naprawy oraz serwis poza siecią ASO nie powodują utraty gwarancji. Ważne aby części stosowane do naprawy i serwisu posiadały wymagane certyfikaty dopuszczalności stosowania w UE i spełniły normy producenta.
Oraz zgodnie z procedurami producenta pojazdu.
Tak naprawdę warsztat musi posiadać legalną licencję na dostep do procedur serwisowych producenta.
Jeżeli nie ma, wystąpi jakaś awaria, a ASO wykryje obsługę w takim warsztacie to tracisz gwarancję.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wymiana oleju a gwarancja

Post autor: RobertG7 »

Pyro pisze: 28 sie 2020, 22:02
Osy4 pisze: 27 sie 2020, 23:45 Według obecnego prawa obowiązującego w UE naprawy oraz serwis poza siecią ASO nie powodują utraty gwarancji. Ważne aby części stosowane do naprawy i serwisu posiadały wymagane certyfikaty dopuszczalności stosowania w UE i spełniły normy producenta.
Oraz zgodnie z procedurami producenta pojazdu.
Tak naprawdę warsztat musi posiadać legalną licencję na dostep do procedur serwisowych producenta.
Jeżeli nie ma, wystąpi jakaś awaria, a ASO wykryje obsługę w takim warsztacie to tracisz gwarancję.
Można prosić o ustawę precyzującą takie wymogi, czy to tylko zasłyszane informacje?

ODPOWIEDZ