Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: Osy4 »

Czy ktoś z Was obniżał już KAROQA?
Przyglądam się tym sprężynami. Obniżają po 3cm przód i tył. Mailem je w innych samochodach (nie SUV) i nie wiem jak zachowywałyby się wyższym nadwoziu. Może samochód miałby lepsze prowadzenie przy bocznym wietrze lub lepsza aerodynamikę co zmniejszyłoby hałas w środku przy prędkościach autostradowych. Zmniejszony prześwit, według mnie, nie wpłynie na komfort użytkowania (dziury, krawężniki). Ktoś, coś ??

https://allegro.pl/oferta/sprezyny-eiba ... e=facebook



Sponsor

Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Sponsor


Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: Pyro »

😂 Będzie rajdówka z Karoqa 1.6TDI 😂

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: RobertG7 »

"Zmniejszony prześwit, według mnie, nie wpłynie na komfort użytkowania" - nie, wcale :roll:

Osy4
Posty: 118
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.6 TDI DSG

Re: Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: Osy4 »

RobertG7 pisze:"Zmniejszony prześwit, według mnie, nie wpłynie na komfort użytkowania" - nie, wcale :roll:
Myśle ze przy 18cm prześwity, 3cm mniej nie gra roli. I tak przednionapędowe odmiany w teren się nie nadają. Z kolei prowadzenie KAROQA jest trochę jak z łodzią z żaglem. Boczne podmuchy i ostrzejsze zakręty dają do myślenia. 1.5, 1.6 czy 2.0, jaka różnica? Żadna z nich nie jest rajdówką a jeżeli trakcja może być przyjemniejsza i bezpieczniejsza to dlaczego nie.
Ale do konkretów. Ktoś już miał okazje założyć?

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: Kraq »

Ja zastanawiam się nad czymś innym. Czy można wymienić standardowe sprężyny w Karoqu na standardowe "twardsze" sprężyny z Seata Ateki?
Charakterystyka Karoqa, bujanie nadwozia, nie bardzo mi odpowiada. Czy oba samochody (Karoq/Ateca) w standardzie mają takie same zawieszenie przód/tył i czy można by dokonać takiej wymiany sprężyn bez ingerencji w konstrukcję zawieszenia?

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: M a r c i n »

Myślę że różnice w Atece to nie tylko sprężyny, a przede wszystkim amortyzatory.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
SZOGI
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:08

Re: Obniżenie KAROQA sprężyny Eibach

Post autor: SZOGI »

Na amerykańskim forum vwvortex do tiguana wkładają sprężyny z golfa r seria HR albo eibah -30. A od jakiegoś czasu są dedykowane do TIGUANA

I obstawiam że można je wsadzić do KAROQ, ATECA czy nawet KODIAQ
WYMAGANE jest zawieszenie bez belki?

ODPOWIEDZ