Zakup części na własną rękę a w ASO

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: r0wl3n »

Hej,
planuje wymienić niedługo olej, filtr i klocki z tyłu, bo się skończyły (dziwi mnie, że z przodu bardzo świeże, a tyłu nie ma za wiele, auto ma 8 tys przejechane). Ogólnie rzecz biorąc to, własny olej, filtr i klocki, to jakieś 370 zł mniej, niż ceny części podane przez ASO (oczywiście ja również patrzę na OE). Jedyna informacja to taka, że jeżeli dostarczone części (olej, klocki, filter) będą trefne, to na nie nie będzie gwarancji, jeżeli coś się stanie. Z olejem raczej się nie boje, bo nie reklamowałbym oleju, ale np. źle założony filtr, albo źle założone klocki może spowodować problem, który później warsztat mi powie, że wyniknął z powodu dostarczonych części i gwarancja tego nie obejmuje... Co radzicie zrobić? Gra warta świeczki, bo mówimy o 370 zł oszczędności - cena serwisu wyniosłaby 857 zł zamiast 1227 zł.



Sponsor

Zakup części na własną rękę a w ASO

Sponsor


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: RobertG7 »

Zamów czy też kup i zajedź do niezależnego serwisu samochodowego. W ASO usługa wymiany oleju to 180zł przy 40zł w niezależnym

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: r0wl3n »

Ale to muszę chyba poprosić o listę akceptowalnych warsztatów, żeby utrzymać gwarancję? Też mi się wydawało, że później przy sprzedaży auto serwisowane w ASO to zawsze duży +, a Karoqa sprzedam za dwa lata, jak go spłacę.

W sumie z drugiej strony jeżeli nie dają gwarancji na to co wkładają, jeżeli nie jest ich (pomimo dostarczenia oryginalnych części), to po co to u nich robić i przepłacać.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: RobertG7 »

Żadne ASO nie da ci takiej listy akceptowalnych warsztatów niezależnych. To nie jest w interesie ASO. Ja gdy chciałem wymienić olej po 2500km to się lekko "zdziwiłem" jak krzyknęli 180zł za usługę + olej. Więc kupiłem u nich filtr i śrubę spustową i wymieniłem w znajomym warsztacie, na FVAT.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: r0wl3n »

Olej i filtr zamówiłem, pojde po korek i gdzieś poszukam jakiegoś warsztatu, bo 168 zł za samą robociznę (i tak bez gwarancji) to przegięcie.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: Lucien »


r0wl3n pisze:Hej,
planuje wymienić niedługo olej, filtr i klocki z tyłu, bo się skończyły (dziwi mnie, że z przodu bardzo świeże, a tyłu nie ma za wiele, auto ma 8 tys przejechane).
Taka ciekawostka, mam 4x4 i klocki z tyłu zużyte bardziej przy 60.000 km, ale jeszcze powinny dać radę przez ok. 15.000 km.
W ASO wyjaśniono mi że tylne się bardziej zużywają z powodu kontroli trakcji.

Jednak to spora różnica między 75 a 8 tysięcy km. Obrazek



Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: Zbyszek1972 »

r0wl3n pisze: 14 sty 2021, 18:46 Olej i filtr zamówiłem, pojde po korek i gdzieś poszukam jakiegoś warsztatu, bo 168 zł za samą robociznę (i tak bez gwarancji) to przegięcie.
W moim mieście biorą 70zł za wymianę oleju także nie ma tragedii.

MichG
Posty: 45
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Zakup części na własną rękę a w ASO

Post autor: MichG »

r0wl3n pisze: 14 sty 2021, 18:46 Olej i filtr zamówiłem, pojde po korek i gdzieś poszukam jakiegoś warsztatu, bo 168 zł za samą robociznę (i tak bez gwarancji) to przegięcie.
Nowy korek jest krótszy od oryginału. Dodatkowo uszczelka korka jest dosyć luźna, co może, wg.mojego mechanika, spowodować złe ułożenie się i ewentualny wyciek. Na oryginalnym nie da się wymienić uszczelki, chociaż sprzedawana jest oddzielnie. Na razie, po wymianie oleju, korek został oryginalny z oryginalną uszczelką. Będę obserwować, co się dzieje. Ponieważ mam wyciek oleju spod uszczelki miski, to i tak pewnie pójdzie do wymiany.

ODPOWIEDZ