Czytanie znaków oraz latarka

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: zuczek524 »

Witam ! Mam pytanie czy da się jakoś wyłączyć czytanie znaków, nie powiem w mieście jest to fajna rzecz , ale przykładowo jazda po autostradzie nie wiem skąd wynajduje często jakieś 70 bądź 40 kiedy tego znaku nie ma albo nawigacja gdzieś gubi i nie wiem co z tym zrobić. Druga rzecz bo nie pytałem dealera a doszukać się nie mogę czy ma ktoś rok modelowy 2021 i ma latarkę w bagażniku bo tego nie widzę zniknęło to ?



Sponsor

Czytanie znaków oraz latarka

Sponsor


M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: M&M »

ja mam karoqa z lutego 2021 i po latarce też ani śladu nie ma. Latarka to tam jeszcze pal sześć, ale jedna lampka w bagażniku po prostu nie daje rady. zdecydowanie przydałaby się druga po przeciwnej stronie. ;/ teraz jest tam zdecydowanie za ciemno ;/

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: Lucien »

Lampkę ze Skody przejął VW.
Teraz można ją mieć np. w Tiguanie za dopłatą.

A w Karoqu jest chyba w pakiecie Cargo oświetlenie, za 300 zł.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: larry »

Nie ma w Cargo ponieważ odbierałem auto w tym roku w lutym z tym pakietem i niestety nie ma.
Produkcja auta w styczniu 2021.

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: zuczek524 »

Również mam pakiet cargo i nie mam latarki to przeżyje jakoś, ale czytanie znaków na autostradzie kiedy masz na tempomacie 140 u nagle czyta ci znak 70 a tak naprawdę go nie ma i wychamowuje ci do 70 jest bardzo niebezpieczne nie wiem czy trzeba to jakoś zaktualizować czy poprostu trzeba się z tym nauczyć żyć czy ktoś miał taki problem tempomat acc

TomKar
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2021, 15:38
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: TomKar »

Latarka znikła z cennika dla RM 2021. W RM 2020 była razem z pakietem Cargo.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: RobertG7 »

zuczek524 pisze: 13 maja 2021, 8:49 Również mam pakiet cargo i nie mam latarki to przeżyje jakoś, ale czytanie znaków na autostradzie kiedy masz na tempomacie 140 u nagle czyta ci znak 70 a tak naprawdę go nie ma i wychamowuje ci do 70 jest bardzo niebezpieczne nie wiem czy trzeba to jakoś zaktualizować czy poprostu trzeba się z tym nauczyć żyć czy ktoś miał taki problem tempomat acc
Bez czytania znaków też potrafi wyhamować, bo sobie zobaczył gdzieś potencjalne auto na twoim pasie, ale chyba auto widmo. Ciekawe czy da się ten ACC przełączyć w tryb normalnego, poczciwego tempomatu bez tych "udogodnień" adaptacyjnych?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: c#Hunter »

zuczek524 pisze: 13 maja 2021, 8:49 Również mam pakiet cargo i nie mam latarki to przeżyje jakoś, ale czytanie znaków na autostradzie kiedy masz na tempomacie 140 u nagle czyta ci znak 70 a tak naprawdę go nie ma i wychamowuje ci do 70 jest bardzo niebezpieczne nie wiem czy trzeba to jakoś zaktualizować czy poprostu trzeba się z tym nauczyć żyć czy ktoś miał taki problem tempomat acc
Czyli teraz acc ogranicza prędkość do tego co jest na znakach? Kiedy to wprowadzili? To chyba można wyłączyć... U mnie aac działa idealnie i nigdy mi jeszcze nie widział samochodu widma.

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: zuczek524 »

c#Hunter pisze: 16 maja 2021, 12:58
zuczek524 pisze: 13 maja 2021, 8:49 Również mam pakiet cargo i nie mam latarki to przeżyje jakoś, ale czytanie znaków na autostradzie kiedy masz na tempomacie 140 u nagle czyta ci znak 70 a tak naprawdę go nie ma i wychamowuje ci do 70 jest bardzo niebezpieczne nie wiem czy trzeba to jakoś zaktualizować czy poprostu trzeba się z tym nauczyć żyć czy ktoś miał taki problem tempomat acc
Czyli teraz acc ogranicza prędkość do tego co jest na znakach? Kiedy to wprowadzili? To chyba można wyłączyć... U mnie aac działa idealnie i nigdy mi jeszcze nie widział samochodu widma.
auta widma nie mam z tym problemu , ale albo sa stare mapy i sie zastanawiam jak je zaktualizowac bo na a4 doslownie nie z dupy widzi 70 gdzie tego znaku nie ma i ze 140 wychamowuje ostro do 70 to jest nie normalne i stwarza wieksze niebiezpieczenstwo

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czytanie znaków oraz latarka

Post autor: Shadoon »

W sprawie czytania znaków i błędów jakie popełniaten system napisałem dziś do Škody e-maila. Pewnie to zbagatelizują, bo doskonale wiedzą o problemie i nic nie zrobili od lat... Ale może jak ludzie będą się częściej skarżyć to coś tam kiedyś poprawią... A zbliża się termin publikacji nowych map.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ