aktualizacja nawigacji

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Shadoon »

Mi na moją kartę sd nie wchodzi ECE A1 2022 (45/2021)...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: aktualizacja nawigacji

Sponsor


Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Zbyszek1972 »

U mnie podczas wypakowania aktualizacji map programem 7-zip wyskakują błędy. Czy ktoś miał podobnie ?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Shadoon »

Zbyszek1972 pisze:U mnie podczas wypakowania aktualizacji map programem 7-zip wyskakują błędy. Czy ktoś miał podobnie ?
Ja rozpakowalem bez problemu, narzędziem w win10 ("wyodrębnij pliki").

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: abedul »

Czy ktos z was uzywal "nie Skodowskiej" karty SD ? czy musi byc jak opisie oryginalna - bo jest "zaczipowana" ? (a potem ze czipow brakuje do produkcji aut :D )

zrodlo strona 3 pkt 1 linijka 1
https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... _MIB_2.pdf

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: c#Hunter »

abedul pisze: 28 paź 2021, 15:30 Czy ktos z was uzywal "nie Skodowskiej" karty SD ? czy musi byc jak opisie oryginalna - bo jest "zaczipowana" ? (a potem ze czipow brakuje do produkcji aut :D )

zrodlo strona 3 pkt 1 linijka 1
https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... _MIB_2.pdf
Karta SD ma coś jak numer seryjny: CID. W samych mapach jest hardcoded algorytm żę sprawdza ten numer i jak nie ma na liście to nie odpala. Generalnie kiedyś były łatwo dostępne karty co pozwalały sobie wpisać ten CID jaki chcesz. Teraz jest z tym kłopot. Jak dorwiesz na allegro czy olx jakąś nie oryginalną kartę z deklarację że będzie działać do duża szansa że tak będzie. Swoją drogą to jest mega słabe bo już sam Amundsen to Bolero z softem pod mapy, kosztuje duuużo więcej z tego powodu i nie słysząłem żeby się komuś udało zrobić Amundsena z Bolero.

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Janusz&Grażyna »

Czy obecną aktualizacje (ECE A1 2022) udało się przenieść na kartę 16GB, w nagłówku jest że tylko dla karty 32GB (tak było też napisane przy wcześniejszych aktualizacjach ale mapy wchodziły na kartę 16GB) ale poniżej żeby użyć pustej karty o pojemności co najmniej 14GB

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Shadoon »

Mi się nie udało tym razem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: abedul »

zeby sprawdzic - zawsze mozesz wziasc jakas inna karte 16GB i tam sprobowac skopiowac mapy - nie wejdzie to bedzie jasne :)
niestety nie moge ci pomoc - bo wlasnie sie okazalo ze mam 32GB przy aktualizacji a przy kopiowaniu pisze ze rozmiar to 16,32 GB
Obrazek

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: Shadoon »

Po aktualizacji map szwankuje cos rozpoznawanie glosu, co mnie mocno dziwi. Dyktowanie nazw ulic praktycznie odpada, bo cały czas coś myli...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: aktualizacja nawigacji

Post autor: c#Hunter »

Shadoon pisze: 11 lis 2021, 16:36 Po aktualizacji map szwankuje cos rozpoznawanie glosu, co mnie mocno dziwi. Dyktowanie nazw ulic praktycznie odpada, bo cały czas coś myli...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
U mnie to nigdy nie działało dobrze, aż się dziwiłem jak tu ktoś chwalił.

Edit: w te wakacje próbowałem jeździć na tych mapach po Niemczech i moim zdaniem te mapy są totalnie nic nie warte. Tam działa jakiś system, że po radiu FM przesyła info o korkach i mapy to widzą tyle, że nic z tym nie robią. Dodatkowo pokazuje trasę w jakimś abstrakcyjnym oddaleniu i nic tak naprawdę nie widać. Rozpoznawanie znaków za to działa w Niemczech prawie idealnie.

ODPOWIEDZ