Czy serwisować klimatyzację?

Dyskusje na temat Škody Karoq I generacji (2017-2022)
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Czy serwisować klimatyzację?

Post autor: r0wl3n »

Cześć,
piszę z zapytaniem, czy serwisować klimatyzację po pierwszym roku użytkowana auta? Samochód odebrałem w lutym tamtego roku. Do tej pory zrobiłem 11,5 tyś. km i cały rok jeździłem na klimatyzacji (po prostu ustawiałem wyższą temperaturę ale z włączonym AC). Pytam, bo jestem z Wrocławia i nie znam tutaj rzetelnych serwisów, a wiem, że z 100g czynnika płaci się jak za złoto :(

Co wy uważacie powinno się zrobić po pierwszym roku? Tylko oczyścić/odgrzybić? Czy coś więcej?



Sponsor

Czy serwisować klimatyzację?

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czy serwisować klimatyzację?

Post autor: Shadoon »

Ja zrobiłem pełny serwis klimy po 2 latach (ok. 16k kkm), ubytek czynnika był minimalny. Też nonstop/cały rok na włączonej jeźdżę.
P.S. W Octavii kiedyś zaniedbałem sprawę i robiłem serwis klimy po przerwie 5 letniej i też nic się nie stało. Cały czas dobrze działała i działa nadal.

Dla zdrowia i z dbałości warto ponoć co sezon, tak mówią. Ja robię co 2 lata.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czy serwisować klimatyzację?

Post autor: r0wl3n »

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie nie czuję, żeby klimatyzacja była jakoś zapuszczona. Z racji, że to climatronic, to jeździłem cały czas, więc nie było sytuacji, żeby gdzieś tam wilgoć osiadła i sobie wsiąkała przez pół roku. Jak wcześniej miałem auta z manualną klimą (tylko opcja on i off), to na zimę oczywiście nie włączałem i wtedy pamiętam, że przy okresie letnim aż dawało takim wilgotnym powietrzem z wentylacji. Stąd też się zastanawiałem, czy jest sens w pierwszym roku iść i serwisować skoro wszystko działa. Sam również jestem wyznawcą, że co roku trzeba robić serwis, ale to moje pierwsze auto z climatronic oraz moje pierwsze auto z salonu, które ma tylko rok eksploatacji (wcześniej kupowałem auta używane).

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Czy serwisować klimatyzację?

Post autor: Marcooo »

Moim zdaniem odgrzybianie wystarczy. Pozdro

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czy serwisować klimatyzację?

Post autor: c#Hunter »

Dobre są "granaty" z tym preparatem co pryskają cytrusy (imazalin) strasznie mocna rzecz ale potem masz wszystko na 100% odgrzybione. Potem można dać granat z aktywnym srebrem i spokój na cały sezon.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czy serwisować klimatyzację?

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Dobre są "granaty" z tym preparatem co pryskają cytrusy (imazalin) strasznie mocna rzecz ale potem masz wszystko na 100% odgrzybione. Potem można dać granat z aktywnym srebrem i spokój na cały sezon.
Albo normalny granat i spokój z całym autem na zawsze ;-)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ