Nie rozpoznano kluczyka

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
KaroqWR011
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2021, 20:21
Samochód: Skoda Karoq 2.0 4x4

Nie rozpoznano kluczyka

Post autor: KaroqWR011 »

U mnie w aucie zaczął pojawiać się problem z nierozpoznanym kluczykiem. Zaraz potem informacja „błąd systemu start-stop”.
Później okazało się że po wyjściu z auta samochód sam się zamykał i nie można było go otworzyc bezkluczykowo (czyli wariował system kessy). Otwarcie auta= wyjęcie kluczyka wciśnięcie przycisku. Czasami tez auto samo zamykało się po wejściu do niego.
Okazało się że problem jest w zamku - zamek wymieniony - problem rozwiązany.
Co ciekawe sprawa miała miejsce w Karoqu 2.0. Po miesiącu - to samo w 1.5 - w poniedziałek wymiana zamka.
Mieliście coś takiego w swoich autach?



Sponsor

Nie rozpoznano kluczyka

Sponsor


MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Nie rozpoznano kluczyka

Post autor: MichalO »

Ja mam podobny problem, z którym walczę już kilka miesięcy, u mnie były następujące objawy:
- problemy z otwieraniem drzwi przy użyciu Keyless - same się zamykały i trzeba je było otwierać z kluczyka
- przy ujemnych temperaturach system próbuje zaryglować już zamknięte drzwi przy przekraczaniu prędkości 20km/h
- przy ujemnych temperaturach miganie kontrolki centralnego zamka
- przy otwieraniu centralnego zamka po zatrzymaniu samochodu z prawych przednich drzwi dobiega przeciągły dźwięk centralnego zamka
Mimo kilku krotnej wizyty w serwisie nie udało się zdiagnozować usterki a nawet jej wywołać (jeden raz skasowano jedynie błąd Keyless). Dopiero po nagraniu filmików z każdego wymienionego objawu i dodatkowo wystąpieniu jednego z objawów przy kierowniku serwisu postanowiono wymienić jeden z zamków...niestety po krótkim czasie problem znowu się pojawił.
Możesz mi powiedzieć co wymieniano u Ciebie w samochodzie? Może w ten sposób naprowadzę mój serwis na trop problemu?

ODPOWIEDZ