Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
lente
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2021, 13:41
Samochód: Karoq 1,5 TSI Style

Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: lente »

Mam problem z elektryczną klapą bagażnika otworzyła się normalnie. Zamknąć się nie chce po wciśnięciu guzika zamykania potróny krótki sygnał dźwiękowy i stoi w miejscu. spotkał się ktoś z takim problemem?



Sponsor

Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Sponsor


Bartek
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2018, 20:38

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: Bartek »

Mam dokładnie to samo. Podejrzewam ze to siłownik klapy ale jeszcze nie potwierdziłem.

lente
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2021, 13:41
Samochód: Karoq 1,5 TSI Style

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: lente »

Niestety ja tez, dopiero na serwis za tydzień.

fulek
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2022, 17:54
Samochód: Skoda Karoq 1.0

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: fulek »

U mnie problem i z otwieraniem i z zamykaniem. Przebieg 66.500.(3,50 roku) Byłam w ASO - czujnik Halla w silniku 2 pokrywy tylnej - Zwarcie z masą.... cokolwiek to znaczy. Koszt 3.000 zł......
Na razie nie mam pomysłu na tę naprawę. Zamienników brak, używanego nie kupię, bo nie wiadomo ile pociągnie. Ktoś ma jakiś pomysł?

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: RobertG7 »

fulek pisze: 13 sty 2022, 21:13 U mnie problem i z otwieraniem i z zamykaniem. Przebieg 66.500.(3,50 roku) Byłam w ASO - czujnik Halla w silniku 2 pokrywy tylnej - Zwarcie z masą.... cokolwiek to znaczy. Koszt 3.000 zł......
Na razie nie mam pomysłu na tę naprawę. Zamienników brak, używanego nie kupię, bo nie wiadomo ile pociągnie. Ktoś ma jakiś pomysł?
Najprostszy to wstawić siłowniki hydrauliczne ;)

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: Zbyszek1972 »

fulek pisze: 13 sty 2022, 21:13 U mnie problem i z otwieraniem i z zamykaniem. Przebieg 66.500.(3,50 roku) Byłam w ASO - czujnik Halla w silniku 2 pokrywy tylnej - Zwarcie z masą.... cokolwiek to znaczy. Koszt 3.000 zł......
Na razie nie mam pomysłu na tę naprawę. Zamienników brak, używanego nie kupię, bo nie wiadomo ile pociągnie. Ktoś ma jakiś pomysł?
Podejrzewam że w dobrym serwisie poza ASO zrobią to za połowę tej kwoty lub jeszcze taniej. Serwis ASO nie szuka przyczyny awarii tylko idzie po najmniejszej linii oporu czyli wymiana części. Warto zweryfikować diagnozę ASO bo często jest nie trafiona.

Rybikon
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2023, 17:58
Samochód: Skoda Karoq 2.0

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: Rybikon »

Witam,
Proszę o info jak Panowie został rozwiązany przez Was problem z klapa bagażnika, bo mam to samo tzn. Otwiera się bez zarzutu jednak po wciśnięciu przycisku sa 3 sygnały i klapa stoi, nie opuszcza sie. Bardzo dziękuję za pomoc

Użytkownik bubla
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2023, 16:58
Samochód: Skoda karoq 1,5 tsi

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: Użytkownik bubla »

U mnie podobny problem lecz przyczyną okazały się przewody najgorszej jakości jakie świat widział. Znaczy auto z g...a ulepione.
Wystarczyło je wymienić i klapa bagażnika działa!
Obrazek

Obrazek

Lollo
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2024, 5:49
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: Lollo »

Odświeżam temat bo właśnie mi się klapa spierniczyła będę rozbierać i patrzeć kable lecz mam pytanie czy ktoś zamawiał z alli siłowniki ?

Znalazłem coś takiego co o tym myślicie dały by rade cena nie mała ale i tak taniej jak u nas

https://pl.aliexpress.com/item/10050061 ... ry_from%3A

Rybikon
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2023, 17:58
Samochód: Skoda Karoq 2.0

Re: Elektryczna klapa bagażnika nie zamyka się

Post autor: Rybikon »

Witam
Wcześniej post również szukałam pomocy z doświadczenia napisze, ze po pół roku walki z klapa wymiana obu silownikow, sterownika klapy przyczyną okazał się zamek klapy, a dokładnie jakiś czujnik położenia klapy, który jest w zamku. Teoretycznie zamek byl dobry zamykal, dociagal klape tylko ten czujnik nie dawal sygnalu polozenia klapy. Dużo zakupów niepotrzebnych i dopiero dobry elektromechanik sobie z tym poradził.

ODPOWIEDZ