Wymiana oleju 1,5 TSI 150 KM

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Wymiana oleju 1,5 TSI 150 KM

Post autor: mirek szymek »

Znalezione w internecie, dla tych co samodzielnie wymieniają olej silnikowy.

Samochód dopiero co odebrany, ale od razu umówiłem się w ASO na wymianę oleju silnikowego po 2 - 3 tys km, ale sam za to zapłacę.

Dla tych co mają wątpliwości polecam poniższy filmik.




Sponsor

Wymiana oleju 1,5 TSI 150 KM

Sponsor


mirek szymek
Posty: 48
Rejestracja: 09 sie 2022, 21:51
Samochód: Karoq 1,5TSI DSG Style

Re: Wymiana oleju 1,5 TSI 150 KM

Post autor: mirek szymek »

Filmik zaprezentowany powyżej zawiera trochę błędów, dla zainteresowanych samodzielną wymianą oleju silnikowego proszę o przeczytanie komentarzy.

Poniżej zaś sprawa dotyczy po ilu kilometrach należy dokonać pierwszej wymiany oleju silnikowego. Tutaj idzie o właścicieli Skody, którzy chcą dłużej niż trzy lata cieszyć się bezawaryjnym działaniem.




c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wymiana oleju 1,5 TSI 150 KM

Post autor: c#Hunter »

Z tego co pamiętam to w tym filmie czy komentarzach deklarował że zrobi filmik z wymiany oleju w skodzie chyba nawet Karoq. Nie było chyba nic ciekawego do pokazania bo filmiku brak. Olej jak zmienisz częściej nic się złego nie stanie. Czy pomoże? Ja to już w trzecim aucie VAG olałem szybką pierwszą wymianę. Zmieniam po 10k km. Żadne z tych aut, jak nie brało oleju, tak nie bierze. Interpretuje to tak, że mam szczęście do silników i że jak trafisz dobry to masz dobry, jak trafisz wadliwy to masz problem. Jeśli chodzi o silniki VW oczywiście bo co do BMW to każdy widzi to samo na tym filmiku...

Edit: Tak BTW, jakiego byś testu olejów nie czytał to żaden olej nie wytrzymuje 15k km bez istotnego uszczerbku dla parametrów. 22k km to już za dużo. W praktyce zmiana maks po 15k km.

MichG
Posty: 44
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Wymiana oleju 1,5 TSI 150 KM

Post autor: MichG »

Cześć.
Skoda to pierwsze moje auto, w którym zdecydowałem się na wymianę oleju między interwałami przewidzianymi przez producenta. 30 tyś. między wymianami to jednak zbyt dużo, dlatego wymieniam co 15 tyś. Czy ma to wpływ na silnik? Pewnie tak, ale jaki to się okaże. Do tej pory, a ma 73 tyś. km przebiegu od zakupu, dwa razy zgłosił mi niski poziom oleju, czyli na min. Zaskoczenie bardzo duże i nieprzyjemne.
Poprzednio jeździłem kilkoma "francuzami", w których wymieniałem olej zgodnie z zaleceniami, czyli co 20 tyś. Żaden mnie tak nie zaskoczył, a były u mnie przez kilka lat i do przebiegów prawie 200 tyś. km.
Każdy ma swoje "za" i "przeciw" i pewnie technika też jest inna. Czas pokaże, czy przesiadka była opłacalna.

ODPOWIEDZ