Automatyczne zaryglowanie

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
gborek
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:52
Samochód: Karoq TSI 1.5 FWD AUTOMAT

Automatyczne zaryglowanie

Post autor: gborek »

Witam wszystkich!
Taki problem z Karoqiem nasila sie coraz bardziej. Auto wedle własnego uznania rozpoznaje czy drzwi są automatycznie zaryglowane czy nie. W efekcie, po kilku / kilkunastu minutach jazdy potrafi zgasić kontrolkę na środkowym panelu, a po zwolnieniu i przyspieszeniu (np. w trakcie świateł) podejmuje próby ryglowania drzwi.

Czasem pomaga otwarcie i zamkniecie drzwi, ale ostatnio jest coraz gorzej. Trudno mi znaleźć uzasadnienie, wcześniej byłem skłonny brać pod uwagę że dziecko za słabo zamknęlo drzwi. Jednak dziś kontrolka zaczeła "migać" w trakcie postoju na światłach... po kilku minutach jazdy i próbach ryglowania, zaskoczyło na nowo.

Pomysły? Jakiś czas temu, kiedy problem był sporadyczny, zgrałem kody błedu, ale nie wiem na ile to ma związek:

Kod: Zaznacz cały

1 Fault Found:
65593 - Switch for Central Locking 
          B122D 29 [008] - Signal Implausible
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 242
                    Mileage: 42794 km
                    Date: 2022.09.04
                    Time: 19:49:26
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, ewentualnie jest w stanie polecić specjalistę w Krakowie będę bardzo wdzięczny. Na ASO mam chwilowo alergie, po próbie wyciągniecia 300 PLN za poprawienie wtycznki od joystika lusterka.



Sponsor

Automatyczne zaryglowanie

Sponsor


MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Automatyczne zaryglowanie

Post autor: MichalO »

Witam

Mam ten sam problem, próbują to naprawić w serwisie w Łodzi już dwa lata, ale nadal bez sukcesu...
Najpierw wypierali się dopiero jak przyniosłem im kilka filmów to uwierzyli, mimo wymiany dwóch zamków w drzwiach (za każdym razem w innych) problem ciągle występuje.
A swoją drogą problem z joystickiem też miałem, i też nie chcieli naprawić...

ODPOWIEDZ