Usterka po odebraniu nowego auta

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: Looser »

Nieco odgrzebię. @M4niac i co ustaliłeś? Pytam bo u mnie opcje line assist wygląda tak
Obrazek



Sponsor

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: mans »

Pewnie dlatego nie masz tej dodatkowej opcji u siebie bo nie masz aktywnego tempomatu :?


Tech-Spec
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2017, 8:35

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: Tech-Spec »

Looser pisze: 28 mar 2023, 12:14 Nieco odgrzebię. @M4niac i co ustaliłeś? Pytam bo u mnie opcje line assist wygląda tak
Tylko w Skodzie to menu po lifcie wygląda tak samo także w przypadku gdy samochód jest wyposażony w aktywne prowadzenie po pasie (nawet w Kodiaqach w wersji Laurin, a te na bank mają takie prowadzenie bo w tej wersji jest to standard i łatwo to sprawdzić). Generalnie jeżeli w cenniku znajduje się pozycja "LANE ASSIST" to jest to zwykłe prowadzenie "po linii" (jak np. w Fabii https://www.skoda-auto.pl/_doc/9425cae3 ... e9dd489480), a jeżeli "ADAPTIVE LANE ASSIST" to aktywne.

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: Looser »

mans pisze: 30 mar 2023, 14:13 Pewnie dlatego nie masz tej dodatkowej opcji u siebie bo nie masz aktywnego tempomatu :?
Mam aktywny tempomat. A zmiana softu nastąpiła po wizycie w serwisie, próbowali usunąć usterkę travel assist niedostępny wgraniem nowego softu bez powodzenia

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: mans »

To się serwis Skody popisał 😏

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: langolier »

Raczej: Skoda jako producent samochodu/oprogramowania.
Ten błąd wyskakiwał nawet w aucie pokazowym i też nie umieli nic z nim zrobić.

mariuszwojcik1971
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2023, 13:14
Samochód: SKODA KAROQ 1500 AUTOMAT 2022

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: mariuszwojcik1971 »

Witam mam pytanie jak otworzyć klapkę w schowku gdzie znajduje się karta z mapami skoda karoq 2022 za cholerne nie mogę się dostać do karty a chciałem zaktualizować mapy

glosny
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2023, 22:48
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: glosny »

Looser pisze: 28 mar 2023, 12:14 Nieco odgrzebię. @M4niac i co ustaliłeś? Pytam bo u mnie opcje line assist wygląda tak
Obrazek
Hej,
Też odebrałem Karoqa Style z pełnym pakietem asystentów.
Menu LA wygląda tak samo.
Auto środkiem pasa raczej nie jedzie, w zasadzie tylko na A4 zadziałało poprawnie, tzn. włączyły się pomarańczowe kreski i auto sobie żeglowało od lewego do prawego pasa. Na obwodnicach i ulicach z pięknymi liniami cały czas na kreski na biało i tylko odbijało z wibracjami jeżeli wjeżdżałem na którąś linię.

Mam Kodiaqa L&K 2019 i tam LA działa pełną gębą. Od 60kmh zaczyna prowadzić środkiem pasa, linie i krawężniki mogą być niewyraźne, AC nie jest włączony. A jak włączę AC to auto staje się w zasadzie pół-autonomiczne.

Tutaj, jak na dziś, to tak na pół gwizdka bym powiedział. I nie wiem czy ten model tak ma, czy jednak coś nie tak jest skonfigurowane.

I jeszcze jeden temat nowego Karoqa Style - czy tylko u mnie jest tylna kamerka jakby 360p? W Kodiaqu normalnie fullHD, a tutaj jakby web-kamerka sprzed 10 lat.

infodan
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:59
Lokalizacja: Gniezno
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG Style

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: infodan »

Poruszyłem ostatnio w 2 salonach kwestie Lane Assist. Więc temat trudny, na początku padło rozróżnienie na Lane Assist i Adaptive Lane Assist - np. samo Lane odbija się od linii, a Adaptive Lane jedzie środkiem. Po pytaniu jaki jest w Karoqu odpowiedź: dostępny jest w pakiecie Travel Assist i niby to Adaptive Assist czyli ma jechać środkiem. Kontynuując rozmowę odczułem nerwowość i miałem zwracaną uwagę, że to tylko system wspomagający i o co mi chodzi.. Czy się odbija czy jedzie środkiem bez różnicy.. itd..
W cenniku Karoqa widnieje ten system w pakiecie Travel Assist, który zawiera: funkcję rozpoznawania znaków, ACC, Lane Assist, Side Assist, bez Rear Traffic Alert). W cenniku Kodiaqa jest rozróżnienie na Lane i Adaptive Lane, więc myślę, że w Karoqu jest tylko odbijanka. Takie też wrażenie miałem jak prowadziłem auto na jeździe próbnej, jednak miałem tylko okazję jeździć po mieście, linie się pojawiały znikały, raz tylko mi szarpnął kierownicą i lekko odbił od lewej linii. Za to ładnie przed rondem czy skrzyżowaniem dohamowywał i utrzymywał prędkość samochodu przede mną.

glosny
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2023, 22:48
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: glosny »

Dzisiaj trochę dłużej pojeździłem i takie mam przemyślenia:
- w Karoqu mam Travel Assist bez Rear Traffic Alert
- w opcjach Kodiaqa mam dodatkowe ustawienie Adaptive Lane Assist (ale tam też mam Rear Traffic Assist)
- Karoq powyżej 60kmh włącza Travel Assist (podświetlenie na biało) i czasami odbije się od linii, ale nie zawsze - nie ufam mu :)
- ale gdy włącze Adaptive Cruise Control to wtedy system włącza się na pomarańczowo i autko ładnie jedzie, co prawda trochę mniej samym środkiem niż Kodiaq, ale wstydu nie ma
- i teraz Kodiaq od 60kmh załącza Adaptive Travel Assist i ładnie prowadzi po liniach bez żadnego Adaptive Cruise Control i to jest to do czego się przyzwyczaiłem.

Ciekawe czy Karoq z Travel Assist oraz Rear Traffic Alert (SportLine?) ma Adaptive Lane Assist ?

ODPOWIEDZ