Usterka po odebraniu nowego auta

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: M4niac »

Odebrałem nowego Karoqa i zauważyłem pewną nieprawidłowość , chce to obgadać na forum zanim będę reklamował .
Auto ma travel assist , adaptacyjny lane assist i adaptacyjny tempomat . Zrobiłem małą trasę na A2 i zauważyłem , że po włączeniu asystentów auto jedzie samo ale jadąc lewym pasem haczy o środkowy przerywany pas . Jak zmienie na prawy jest to samo tylko haczy o prawą krawędź (czyli jadąc do przodu trzyma się bardzo blisko prawej krawędzi , auto nie jedzie idealnie po środku pasa ). Nie wiem czy to jest wina pasów , bo na A2 są szersze niż na normalnej drodze, czy to wina kamery albo wady asystenta.



Sponsor

Usterka po odebraniu nowego auta

Sponsor


Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: Looser »

Jeżeli wyprawa do serwisu to nie całodzienna wyprawa nie ma się nad czym zastanawiać. Weź na przejażdżkę sprzedawcę od którego odbierałeś samochód niech sam oceni. Jest od tego by rozwiać Twoje wątpliwości. Ja bym poszedł jeszcze dalej skorzystał bym z samochodu demo i porównał prowadzenie.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: M4niac »

Na piątek się umówilem . oczywiscie próbowali wmówic ze tak ma być , ale powiedziałem ze jechałem inna skoda z lane assist, travel assist i utrzymywała pojazd po środku pasa . Coś czuje że oprócz długiego oczekiwania w skodzie na nowe auto również jakość wykonania znacznie spadła . Auto ma tydzień i już jest niesprawne .

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: langolier »

M4niac pisze:Na piątek się umówilem . oczywiscie próbowali wmówic ze tak ma być , ale powiedziałem ze jechałem inna skoda z lane assist, travel assist i utrzymywała pojazd po środku pasa . Coś czuje że oprócz długiego oczekiwania w skodzie na nowe auto również jakość wykonania znacznie spadła . Auto ma tydzień i już jest niesprawne .
Auto nowe było niesprawne, wg mnie błąd ustawienia czujnika/kamery, który za późno wyczuwa linię pasa.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: c#Hunter »

M4niac pisze: 06 mar 2023, 15:01 Na piątek się umówilem . oczywiscie próbowali wmówic ze tak ma być , ale powiedziałem ze jechałem inna skoda z lane assist, travel assist i utrzymywała pojazd po środku pasa . Coś czuje że oprócz długiego oczekiwania w skodzie na nowe auto również jakość wykonania znacznie spadła . Auto ma tydzień i już jest niesprawne .
U mnie są dwa tryby lane assist i jeden klei się do pasa a drugi trzyma środek... Defaultowo klei się do pasa. Grzebałeś w ustawieniach? Szok, że nikt CI tego nie napisał.

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: langolier »

Oglądałem instrukcje (jeszcze nie mam Karoqa), te najnowsze i te starsze i nigdzie nie ma napisane o "dwóch trybach Lane Assist"

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: mans »

c#Hunter pisze: 10 mar 2023, 21:17 U mnie są dwa tryby lane assist i jeden klei się do pasa a drugi trzyma środek... Defaultowo klei się do pasa. Grzebałeś w ustawieniach?
Masz Karoqa po FL :shock:
W ustawieniach zaznaczasz cyt...
"Default" na panelu środkowym :?
W VW włączenie adaptacyjnego prowdzenia po torze skutkowało jazdę pośrodku pasa
a samo tylko włączenie Lane Assist bardziej przy prawej krawędzi :?

Obrazek

Wrzuć najlepiej fotkę gdzie i co na panelu konkretnie zaznaczasz w swoim Karoqu
bo w instrukcji nic nie ma na ten temat ;)

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: c#Hunter »

cały czas zapominam wrzucić fotkę ale to jest ustawieniach asystentów w radiu, podobnie jak to widać na zdjęciu kolegi wyżej. Nazywa się tak samo - adaptacyjne prowadzenie po torze. Ja mam starego My'19

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: Looser »

Wszystko OK, tylko, czy aby świeży użytkownik auta powinien się tego domyślać? Pierwszy raz przeczytałem instrukcję obsługi od deski do deski, a sporo rzeczy dowiedziałem się z tego forum...

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Usterka po odebraniu nowego auta

Post autor: c#Hunter »

Kończąc temat, tak to wygląda w My'19, opcja powodująca jazdę środkiem pasa zaznaczona na czerwono.
Obrazek

ODPOWIEDZ