Poduszka...

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
rafamiga
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2018, 18:01

Poduszka...

Post autor: rafamiga »

Cześć.

W zeszły piątek odebrałem z salonu Karoqa 1.5. Zrobiłem 60 km i zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej. W sobotę podjechałem do serwisu, popatrzyli, skasowali błąd i oddali pojazd. Po 10 km znowu zapaliła się kontrolka poduszki. Dziś znowu oddam samochód do "naprawy", ale mam pytanie – czy taka usterka jest znana, czy to po prostu mój samochód został pośpiesznie złożony i pech?



Sponsor

Poduszka...

Sponsor


Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Poduszka...

Post autor: Bomber »

Pech . Niech nie kasują tylko kontrolki, ale niech porządnie przejrzą układ. Dopiero odbierz od nich auto.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

rafamiga
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2018, 18:01

Re: Poduszka...

Post autor: rafamiga »

To na pewno, ale ciekaw jestem czy "tak mają", może nie tylko Karoki, albo ktoś tak już miał, czy to po prostu mój egzemplarz był składany po piwie?

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Poduszka...

Post autor: elektrod »

ja od lutego i po przejechaniu ponad 6000 km nie miałem takiej awarii

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Poduszka...

Post autor: Carly_pl »

W mojej historii to zazwyczaj wiązało się luzem na wtyczkach pod fotelami. Jeśli Ci się chce, to możesz samemu spróbować docisnąć, albo rozpiąć i spiąć ponownie te wtyczki, nie czekając na "pomoc" ASO.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Poduszka...

Post autor: Darek »

Czujniki są w bocznych drzwiach. Serwis przed skasowaniem błędu powinien to sprawdzić. Wynik skanu dokładnie podaje, który czujnik nie działa. To mogło być złącze w słupku drzwi. Może już docisnęli.

Na Karoq'i taki zbyt, że nie mają czasu dociskać na produkcji. Albo taśmę montażową szybciej puścili. :D

rafamiga
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2018, 18:01

Re: Poduszka...

Post autor: rafamiga »

Odebrałem z serwisu, że wyjęli moduł, przeczyścili wszystkie styki i poskładali. Po 200 km nie ma problemu, zakładam, że to był błąd "składu" w fabryce, skoro wystąpił po 60 km. Na razie happy end. 8^)

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Poduszka...

Post autor: M a r c i n »

Carly_pl pisze: 14 cze 2018, 10:13 W mojej historii to zazwyczaj wiązało się luzem na wtyczkach pod fotelami. Jeśli Ci się chce, to możesz samemu spróbować docisnąć, albo rozpiąć i spiąć ponownie te wtyczki, nie czekając na "pomoc" ASO.
NA PRZYSZŁOŚĆ!

Nic samemu nie ruszać. Po to jest gwarancja i ASO. Nie daj Boże przerwie kabel, izolację, nadłamie cokolwiek i dealer ma podstawę do odbicia piłeczki, żę gwarancja tego nie obejmuje, bo ktoś sam sobie uszkodził wtyczki/kable.

Po to ma się gwarancję na samochód. To nie 10 letnie auto, żeby grzebać przy nim i uczyć się jego budowy z powodu usterki, którą musisz sam wyeliminować :) Druga sprawa, poduszki to dość ważny element bezpieczeństwa i szkoda by było wywołać spięcie w układzie, jeśli np. powodem jest faktycznie przerwana izolacja na kablach.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

ODPOWIEDZ