wycieraczki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

Wycieraczkę po stronie kierowcy można spokojnie przestawić na śrubie mocującej o te 2-3 cm i wtedy będzie dochodzić do słupka. W moim Karoqu wycieraczka jest ustawiona zbyt nisko w stanie spoczynku. U was też tak jest.



Sponsor

Re: wycieraczki

Sponsor


marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: wycieraczki

Post autor: marcin »

Do mnie dzwonili z serwisu w sprawie wymiany opon i przy okazji Pani poinformowała mnie, że producent zaleca wymianę wycieraczek co pół roku. :-D Komplet na przód w serwisie chyba 180zł.

Ogólnie u mnie lekko "maże" wycieraczka od strony kierowcy, jako że juz pół roku minęło raczej na serwis nie mam co liczyć, ale mało deszczu było więc napewno ich nie zniszczyłem używaniem.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: wycieraczki

Post autor: NAIMAD71 »

marcin pisze: 14 lis 2018, 8:21 Do mnie dzwonili z serwisu w sprawie wymiany opon i przy okazji Pani poinformowała mnie, że producent zaleca wymianę wycieraczek co pół roku. :-D Komplet na przód w serwisie chyba 180zł.

Ogólnie u mnie lekko "maże" wycieraczka od strony kierowcy, jako że juz pół roku minęło raczej na serwis nie mam co liczyć, ale mało deszczu było więc napewno ich nie zniszczyłem używaniem.
Jest akcja serwisowa.bo było dużo reklamacji.Ważne-pytałem o to w serwisie Lelek w Kędz-Kozle-,jest info do tego (wymiana wycieraczki tylko do 6 m-cy użytkowania i 8 tyś km na ta USTERKĘ)u mnie za pózno. Proszę podać dalej jest dużo tego typu zgłoszeń- Skoda odpowiedziała na to. Pozdrawiam :ugeek:

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

Wycieraczki coś słabo dociskają do szyby. Wymienię na Boschowe Aerotwiny cena brutto producenta za komplet przód ok 144 złotych. W moim ulubionym sklepie motoryzacyjnym (stacjonarnym) jedynie 90 złotych brutto za parę. Można sprzedawać w dobrej cenie. Można.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: wycieraczki

Post autor: Darek »

Czy u Was podczas pracy wycieraczek przedniej szyby słychać skrzypienie? Nie mogę zlokalizować dźwięku jakby skrzypiącej gumy. Nie wiem czy to pióra, czy silnik. Niestety nie da się podnieść ramion i puścić wycieraczek z piórami w powietrzu. Przeszkadza maska silnika.

mak2008
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2018, 22:22

Re: wycieraczki

Post autor: mak2008 »

U nas wycieraczki niezbierają wody i rozmazują po czym zostaje plama , dość uciążliwe przy jezdzie np. na autostradzie . Po wizycie w serwiesie umyli szybe odtłuszczaczem i stwierdzili ze niezostaja smugi i wycieraczki nie nadają się do wymiany. Na odp ze normalne ze na czystej szybie nic niezostaje stwierdzili ze z taką pierdołą by nas z innego salonu,, wypieprzyli''

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

Czyli typowo dla Skody. Sprzedać i zapomnieć.
Ostatnio oglądałem Automaniaka i była Skoda Superb. Były pokazane pracujące wycieraczki i pióro od strony kierowcy dochodzi tam do słupka A na milimetry. W Karoqu ustawienie ramion jest po prostu źle zaprojektowane. Albo inaczej został wykorzystany gotowy mechanizm z Seata Ateki bez żadnych zmian, tylko że w Karoqu szyba może mieć inne wymiary.
Ja powoli odnajduję w tym samochodzie kolejne niedoróbki.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

Kraq pisze:Czyli typowo dla Skody. Sprzedać i zapomnieć.
Ostatnio oglądałem Automaniaka i była Skoda Superb. Były pokazane pracujące wycieraczki i pióro od strony kierowcy dochodzi tam do słupka A na milimetry. W Karoqu ustawienie ramion jest po prostu źle zaprojektowane. Albo inaczej został wykorzystany gotowy mechanizm z Seata Ateki bez żadnych zmian, tylko że w Karoqu szyba może mieć inne wymiary.
Ja powoli odnajduję w tym samochodzie kolejne niedoróbki.
Niedoróbek sporo niestety, więc będą mieli co poprawiać podczas liftingu. Ale tak jest z większością samochodów.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: wycieraczki

Post autor: c#Hunter »

Wycieraczki to temat rzeka, jak komuś skrzypi gdy jest zimniej to znaczy że coś z gumą nie tak albo guma na piórze zbyt naciągnięta. Fabryczne raczej są nierozbieralne więc pozostaje wymiana. Ja tam bym się rozejrzał po biedronkach bo wcale nie musza być gorsze niż aerotwin ;) Tak czy siak już zaczynam żałowac że nie kupiłem Ateci, z drugiej strony Skoda 10k tańsza to sobie można za to nakupić wycieraczek ;)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Wycieraczki to temat rzeka, jak komuś skrzypi gdy jest zimniej to znaczy że coś z gumą nie tak albo guma na piórze zbyt naciągnięta. Fabryczne raczej są nierozbieralne więc pozostaje wymiana. Ja tam bym się rozejrzał po biedronkach bo wcale nie musza być gorsze niż aerotwin ;) Tak czy siak już zaczynam żałowac że nie kupiłem Ateci, z drugiej strony Skoda 10k tańsza to sobie można za to nakupić wycieraczek ;)
Ateca faktycznie bardziej dopracowana?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ