wycieraczki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: wycieraczki

Post autor: c#Hunter »

Kraq pisze: 22 kwie 2019, 17:41 (..)
Wcześniej opisałem im problem. Pokombinowali i ustawili optymalnie ramię. Byłem chyba pierwszą osobą, której to przestawiali :-)
Napisz które to ASO i gdzie, może mam blisko a nie wszędzie są tacy kumaci mechanicy... Wygląda rewelacyjnie, nie sądziłem że to możliwe.



Sponsor

Re: wycieraczki

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

c#Hunter pisze: 25 kwie 2019, 17:42
Kraq pisze: 22 kwie 2019, 17:41 (..)
Wcześniej opisałem im problem. Pokombinowali i ustawili optymalnie ramię. Byłem chyba pierwszą osobą, której to przestawiali :-)
Napisz które to ASO i gdzie, może mam blisko a nie wszędzie są tacy kumaci mechanicy... Wygląda rewelacyjnie, nie sądziłem że to możliwe.
KRK.
Przesadzasz, generalnie każdy mechanik w ASO może to zrobić ;-)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: wycieraczki

Post autor: mans »

Kraq pisze: 25 kwie 2019, 21:34
c#Hunter pisze: 25 kwie 2019, 17:42
Kraq pisze: 22 kwie 2019, 17:41 (..)
Wcześniej opisałem im problem. Pokombinowali i ustawili optymalnie ramię. Byłem chyba pierwszą osobą, której to przestawiali :-)
Napisz które to ASO i gdzie, może mam blisko a nie wszędzie są tacy kumaci mechanicy... Wygląda rewelacyjnie, nie sądziłem że to możliwe.
KRK.
Przesadzasz, generalnie każdy mechanik w ASO może to zrobić ;-)
Przecież przesunąć sobie ramię wycieraczki pewnie góra o dwa ząbki może zrobić sobie każdy z Was
i niepotrzebny do tego żaden mechanik :?



5 minut i po robocie ;)


https://przydatny.pl/pl/p/FALON-TECH-Sc ... gImT_D_BwE



Jednak nasuwa się pytanie dlaczego Skody Karoq nie opuszczają tak lini produkcyjnej skoro to tylko kwestia regulacji :oops:

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

mans pisze: 26 kwie 2019, 9:59
Kraq pisze: 25 kwie 2019, 21:34
c#Hunter pisze: 25 kwie 2019, 17:42

Napisz które to ASO i gdzie, może mam blisko a nie wszędzie są tacy kumaci mechanicy... Wygląda rewelacyjnie, nie sądziłem że to możliwe.
KRK.
Przesadzasz, generalnie każdy mechanik w ASO może to zrobić ;-)
Przecież przesunąć sobie ramię wycieraczki pewnie góra o dwa ząbki może zrobić sobie każdy z Was
i niepotrzebny do tego żaden mechanik :?



5 minut i po robocie ;)


https://przydatny.pl/pl/p/FALON-TECH-Sc ... gImT_D_BwE



Jednak nasuwa się pytanie dlaczego Skody Karoq nie opuszczają tak lini produkcyjnej skoro to tylko kwestia regulacji :oops:
W okresie gwarancji nic samemu nie róbcie. Wszystkie zmiany tylko przez ASO (!)
Przestawienie wycieraczek jest działaniem zastępczym. Spieprzony jest sam projekt mechanizmu wycieraczek. Producent powinien zaprojektować/zmienić kąty wychylenia ramion w mechaniźmie wewnętrznym (zwiększenia kąta działania ramion wycieraczek).
Prawidłowo powinno być w stanie spoczynku tak jak było ustawione fabrycznie plus zwiększenie kąta wychylenia w prawo.
Sprawdzałem w salonie, zarówno Superbie, Octavii, a nawet Fabii pióro wycieraczki dochodzi w ustawieniu fabrycznym na całej długości na ok. 2 cm do słupka A.
Mnie poinformowano w ASO, że gdyby ustawienie pióra było zbyt duże - do sprawdzenia w czasie pracy wycieraczek przy dużej prędkości - to mam się do nich zgłosić ponownie.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: wycieraczki

Post autor: bartic »

Dziś się dogadałem z serwisem i także poprawili mi wycieraczki. Uzbroiłem się w zdjęcia, pokazałem, że się da, że można i po kilkunastu minutach już mam ułożone jak należy.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

Zauważyłem, że lewa wycieraczka nie pracuje płynnie, "skacze" po szybie jej dolna część pióra. Auto z 06.2019, 3,5 kkm. Coś poradzicie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

bartic pisze:Może jestem przewrażliwiony, ale podczas większych opadów podstakuje mi wycieraczka od strony kierowcy, nawet ją trochę słychać. Od strony pasażera jest OK. może mam jakieś wadliwe pióro.
Udało się zlikwidować tę usterkę. Jeśli tak, to w jaki sposób?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

chojnaś pisze:U mnie też podskakuje w dolnej części. Jest za mało sztywna.
Udało się coś z tym zrobić? U mnie to samo się dzieje.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: wycieraczki

Post autor: bartic »

Na piórze wycieraczki jest taka mała "objemka", przy obu końcach, którą można przesuwać. Spróbuj poeksperymentować zmieniając jej położenie - bliżej lub dalej od końca pióra.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

bartic pisze:Na piórze wycieraczki jest taka mała "objemka", przy obu końcach, którą można przesuwać. Spróbuj poeksperymentować zmieniając jej położenie - bliżej lub dalej od końca pióra.
W Karoqu MY2019 jej nie ma. Miałem w octavii. Inna technologia piór.
Zgłoszone na gwarancji i wymiana na nowe pióro. Wada materiałowa, uznali bez problemu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 09 lis 2019, 15:08 przez Shadoon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ