wycieraczki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

Shadoon pisze: 06 sty 2019, 10:19
c#Hunter pisze:Wycieraczki to temat rzeka, jak komuś skrzypi gdy jest zimniej to znaczy że coś z gumą nie tak albo guma na piórze zbyt naciągnięta. Fabryczne raczej są nierozbieralne więc pozostaje wymiana. Ja tam bym się rozejrzał po biedronkach bo wcale nie musza być gorsze niż aerotwin ;) Tak czy siak już zaczynam żałowac że nie kupiłem Ateci, z drugiej strony Skoda 10k tańsza to sobie można za to nakupić wycieraczek ;)
Ateca faktycznie bardziej dopracowana?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Ateca była pierwsza. Karoq powstał później. Pytanie czy w Karoqu, który bazuje na Atece mechanicznie 1:1, poprawiono błędy z Ateki. Wygląda, że nie. Zatem lifting też niczego nie poprawi.

PS. W Atece to samo. Czyli mechanizm ten sam :-)
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=168



Sponsor

Re: wycieraczki

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: wycieraczki

Post autor: c#Hunter »

Ateca raczej nie jest poprawiona ale ma dla mnie taką zaletę że jest ładniejsza (ładniejsze lampmy przód/tył) i ma w miarę tanio opcje progresywnego układu kierowniczego. Ma to w standardzie w wersji Excellence (czyli odpowiednik Style w Skodzie).

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: wycieraczki

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Ateca raczej nie jest poprawiona ale ma dla mnie taką zaletę że jest ładniejsza (ładniejsze lampmy przód/tył) i ma w miarę tanio opcje progresywnego układu kierowniczego. Ma to w standardzie w wersji Excellence (czyli odpowiednik Style w Skodzie).
Dla mnie Ateca z tyłu może wygląda lepiej (właśnie lampy na klapie), ale za to Karoq z przodu jakoś "solidniej".

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

Temat jest o wycieraczkach ;-)

mike
Posty: 20
Rejestracja: 29 gru 2018, 11:13
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG

Re: wycieraczki

Post autor: mike »

Panowie reasumując temat, czy serwis komuś poprawił kwestię wycieraczki od strony kierowcy która nie dochodzi do słupka?
Dostałem Karoqa przedkontraktowego do czasu, aż mój nie zostanie wyprodukowany i faktycznie wycieraczka zatrzymuje się grubo 3-4 cm przed słupkiem, pozostawiając tam niewytartą szybę co dobrze nie wygląda i utrudnia jazdę.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

mike pisze: 09 lut 2019, 8:10 Panowie reasumując temat, czy serwis komuś poprawił kwestię wycieraczki od strony kierowcy która nie dochodzi do słupka?
Dostałem Karoqa przedkontraktowego do czasu, aż mój nie zostanie wyprodukowany i faktycznie wycieraczka zatrzymuje się grubo 3-4 cm przed słupkiem, pozostawiając tam niewytartą szybę co dobrze nie wygląda i utrudnia jazdę.
U mnie na górze szyby brudny pas ma jakieś 8 cm, na dole szyby mniej. Oglądałem to jeszcze dzisiaj. Według mnie nic z tym nie da się zrobić. To po prostu wada projektowa samochodu. Albo inaczej, zastosowano mechanizm wycieraczek pochodzący z innego modelu Skody (Superb?). Długość wycieraczek się zgadza (650/450 cm). W Karoqu dolny koniec pióra wycieraczki dochodzi na 2 cm do słupka A, natomiast górny na 8 cm do słupka A. Po prostu brakuje powierzchni szyby na dole aby pióro ustawiło się równolegle do słupka A. Podejrzewam, że szyba w Superbie jest odrobinę szersza na dole stąd ten problem w Karoqu. Dlatego przestawienie (podniesienie) ramienia wycieraczki po stronie kierowcy w Karoqu nic nie da. Bo wtedy dolna końcówka pióra wycieraczki będzie uderzała o słupek A.
Gdyby ktoś mógł zmierzyć w poziomie szerokość szyby na górze i dole w Superbie (3V3), to by wyjaśniło sprawę.

"PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE"

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: wycieraczki

Post autor: bartic »

Można przestawić ramiona wycieraczki o jeden ząbek na mechaniźmie, ale po pierwsze nie wygląda to ładnie w stanie spoczynku, a po drugie wycieraczka i tak nie dojdzie do słupka równolegle.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: wycieraczki

Post autor: marcin »

mike pisze: 09 lut 2019, 8:10 Panowie reasumując temat, czy serwis komuś poprawił kwestię wycieraczki od strony kierowcy która nie dochodzi do słupka?
Ja przy okazji wizyty zgłaszałem to, ale powiedzieli, że wycieraczka jest ustawiona dobrze, tzn wg specyfikacji. - więc nie ma problemu

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: wycieraczki

Post autor: Kraq »

Dla porównania zobaczcie wycieraczki w nowym Audi Q3 2019. To pokazuje jak projektowane jest Audi/VW i reszta rodzeństwa. Skoda i Seat są po prostu składani z gotowych dostępnych klocków, nawet jak coś nie za bardzo pasuje do całości.
W Audi - jak widać na zdjęciu - wycieraczka dochodzi do słupka A na "żyletkę". Czyli można porządnie zaprojektować samochód.

Obrazek


zimny
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2019, 12:23
Samochód: Karoq

Re: wycieraczki

Post autor: zimny »

Na czym jak na czym, ale na wycieraczkach staram się nie oszczędzać. Najgorsze są te które nie dostosowują się płynnie do szyby, które generują hałas podczas użytkowania - nie wiem jak to u was wygląda, ale mnie to bardzo rozprasza.
Wybór wśród producentów jest dosyć duży, ale pod względem ceny do jakości najlepiej sprawują się chyba Twin - Bosch.
Po wybraniu modelu na [spam wycięty] należy wybrać wycieraczkę - na tej podstawie będzie można sprawdzić aktualne ceny.

ODPOWIEDZ