Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

No więc tak, dziś za każdym razem wyłączałem ten nieszczęsny system :? i wówczas już mnie nic nie denerwuje. Auto rusza normalnie, bez kangurowania. Silnik również nie gaśnie :)
Muszę tylko pamiętać a tym wyłączniku i będzie gitara. Reszta bez najmniejszych zarzutów. Jedyne co przegapiłem w zamówieniu to rozpoznawanie znaków ale wielkiego bólu z tego powodu nie mam :mrgreen: Pozdrawiam



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: michjed »

Andrew1962 pisze:No więc tak, dziś za każdym razem wyłączałem ten nieszczęsny system :? i wówczas już mnie nic nie denerwuje. Auto rusza normalnie, bez kangurowania. Silnik również nie gaśnie :)
Muszę tylko pamiętać a tym wyłączniku i będzie gitara. Reszta bez najmniejszych zarzutów. Jedyne co przegapiłem w zamówieniu to rozpoznawanie znaków ale wielkiego bólu z tego powodu nie mam :mrgreen: Pozdrawiam
Jak będziesz działał w temacie przestawienia s/s to zapytaj czy można włączyć rozpoznawanie znaków. W pewnych konfiguracjach można


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Dzięki za info.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: michjed »

Andrew1962 pisze:Dzięki za info.
Przeszukaj forum pod kątem postów Eldara


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Bomber »

Nie można jak nie ma drugiej kamery. Jeżeli masz Line Assist to masz drugą kamerę.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Nie mam bo i po co? 38 lat jeżdżę bez tego asystenta i jest OK 8-) . Mnie wkurzało na jeździe próbnej mocowanie się z kierownicą kiedy dojeżdżałem do linii bez kierunku! :evil: A co będzie po kilku głębszych :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Bomber »

samo jedzie :) szczególnie po głębszych ;-)) . Muszisz sprawdzić czy masz drugą kamerę tzw. Kefas w szybie. Jeżeli tak , to rozpoznawanie można właczyć.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Dziś pogaworzyłem trochę z serwisem i gość dał mi wskazówkę aby włączyć "auto hold" i zobaczyć czy system s/s nie będzie działał lepiej. Po próbnej jeździe po mieście stwierdzam że faktycznie jest różnica na +!! Nic się niepokojącego nie działo a wręcz przeciwnie autko lepiej się zachowuje przy włączonym tym asystencie :) Popróbujcie sami

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


BEATA&KRZYSZTOF

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Dzisiaj mieliśmy jazdę próbną karoqiem. Nasze spostrzeżenia:
viewtopic.php?f=22&t=32&start=190

I podobno start/stop się nie włączył, bo był nierozgrzany silnik, a jednak silnik się wyłączył.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Na briskoda wielkie zamieszanie bo 21.03.19 pojawił się nowy soft do sterownika silnika 1.5TSI DADA. Nie wiadomo czy pomoże :) Wiadomo natomiast, że ten nasz 1.5TSI nie jest wcale taki "przełomowy". To zmodernizowany 1.4 ACT. Z różnic w stosunku do 1.4ACT jest napylona plazmowo warstwa na cylindrach (pozwala na 0W20), inny intercooler, większy skok cylindra, oraz, to najważniejsza zmiana, jest inny 5-cio punktowy wtrysk paliwa o ciśnieniu 350bar (był 3pkt i 250bar).

Nie ma stopnia sprężania 12,5 tylko klasyczne 10,5! Czyli nie ma żadnego cyklu Millera o którym pisały gazety. Turbo dokładnie to samo co w 1.4TSI 150KM czyli stała geometria ale o tym już Marcin pisał.

Brytole mają teorię, że problemem jest nowy wtrysk i zbyt małe ilości paliwa w pewnych warunkach pracy silnika. NA drodze do rozwiązania problemu mają stać normy emisji.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2019, 19:05 przez c#Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ