Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: batman_xp1 »

Obrazek

Z lewej nwwe oprogramowanie



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Rafiner »

Czy można uznać, ze temat opanowany i zamawiać, czy jednak zmienić markę ?

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: mans »

Z forum Seata ;)
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 270#p17014

Obrazek

Z forum VW ;)
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... &start=400
Rafiner pisze: 19 wrz 2019, 16:40 Czy można uznać, ze temat opanowany i zamawiać, czy jednak zmienić markę ?
Generalnie VW niezle wtopił z tym silnikiem :(
Ja bym się raczej nie "ładował" w 1.5 TSI bo to jedna wielka niewiadoma :?
Ciekawe jest także to ,że Skoda w najnowszym Superbie w wersji hybrydowej plug -in
zastosowała stary silnik 1.4 TSI a nie 1.5 TSI :shock:

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... olska.html


Petro
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2019, 20:35
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Petro »

Rafiner pisze: 19 wrz 2019, 16:40 Czy można uznać, ze temat opanowany i zamawiać, czy jednak zmienić markę ?
10 dni temu po 7 miesiącach oczekiwania mój Karoq 1,5TSI DSG był w salonie do odbioru, ale ja jednak podziękowałem za ten samochód. Czytając wszystkie te wpisy na forum i opinie o tym silniku to niestety nie będę ryzykował.

JODRAK
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2019, 17:12
Samochód: Rapid 1.6

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: JODRAK »

Brdzo dobrze zrobiłeś .Nikt nie daje gwarancji że wszystko jest ok. 2 lata trwało im ustalanie powodu kangurowania coś nie chce w to wierzyć .

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Czy jest tu ktoś, komu na życzenie zaktualizowano oprogramowanie, bez akcji przywoławczej?
Niestety do mnie list nie dotarł i mój egzemplarz póki co, nie jest objęty akcją.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

bartic pisze: 20 wrz 2019, 9:51 Czy jest tu ktoś, komu na życzenie zaktualizowano oprogramowanie, bez akcji przywoławczej?
Niestety do mnie list nie dotarł i mój egzemplarz póki co, nie jest objęty akcją.
Tak jest nas kilku :) Jak prześledzisz wpisy w tym temacie to znajdziesz odpowiedź co zrobić aby Ci wgrali aktualizację.

Tiggy
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2019, 15:25
Samochód: Tiguan 1.5 TSI ACT DADA, manual (MY2019)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Tiggy »

Andrew1962 pisze: 20 wrz 2019, 10:07
bartic pisze: 20 wrz 2019, 9:51 Czy jest tu ktoś, komu na życzenie zaktualizowano oprogramowanie, bez akcji przywoławczej?
Niestety do mnie list nie dotarł i mój egzemplarz póki co, nie jest objęty akcją.
Tak jest nas kilku :) Jak prześledzisz wpisy w tym temacie to znajdziesz odpowiedź co zrobić aby Ci wgrali aktualizację.
Niektórzy nawet 2x :)
Sytuacja jest prosta - jedziesz do ASO i mówisz: mam 1.5 TSI i szarpie na zimnym. Pan wpisuje Twój VIN i słowo "szarpie" w erWin i na ekranie dostaje konkretne TPI (konkretnie które to zależy od modelu) :)
Bez problemu powinni Ci wgrać (oczywiście jeśli jesteś jeszcze na gwarancji.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Problem polega na tym, że w dwóch pobliskich salonach dilerskich bronia się przed tym jak diabeł przed wodą święconą, Z tego co wyczytałem wyżej jest w Krakowie serwis, który nie robi problemów, więc jeśli nie zdziałam nic u siebie, podjadę tam, bo to ze trzy kwadranse jazdy ode mnie.

Tiggy
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2019, 15:25
Samochód: Tiguan 1.5 TSI ACT DADA, manual (MY2019)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Tiggy »

bartic pisze: 20 wrz 2019, 20:35 Problem polega na tym, że w dwóch pobliskich salonach dilerskich bronia się przed tym jak diabeł przed wodą święconą, Z tego co wyczytałem wyżej jest w Krakowie serwis, który nie robi problemów, więc jeśli nie zdziałam nic u siebie, podjadę tam, bo to ze trzy kwadranse jazdy ode mnie.
To możesz zrobić tak jak ja za ostatnio: wykup sobie 1h dostępu do erWina za 7 EUR (https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do) i wyszukaj po VINie TPI dotyczące twojego auta. Wydrukuj TPI i z nim udaj się do dilera. Zgłoś usterkę, powiedz, że kontaktowałeś się w tej sprawie z Centralą VW i oni przesłali Ci takie coś i powiedzieli, że masz się z tym udać do dowolnego ASO. I że prosili, żebyś po naprawie zgłosił w którym serwisie wgrywano oprogramowanie i czy problem ustąpił.

ODPOWIEDZ