Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Rafiner »

Rafiner pisze: 19 wrz 2019, 16:40 Czy można uznać, ze temat opanowany i zamawiać, czy jednak zmienić markę ?
Generalnie VW niezle wtopił z tym silnikiem :(
Ja bym się raczej nie "ładował" w 1.5 TSI bo to jedna wielka niewiadoma :?
[/quote]

Kurcze, to albo iść w tdi, albo xceed 1.4 tgdi bo mi się podoba.



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: batman_xp1 »

JODRAK pisze: 20 wrz 2019, 8:27 Brdzo dobrze zrobiłeś .Nikt nie daje gwarancji że wszystko jest ok. 2 lata trwało im ustalanie powodu kangurowania coś nie chce w to wierzyć .
Nie pisz bzdur chłopie. Problem z kangurowaniem jest w silnikach po przebudowie linii w związku z WLTP czyli od wakacji tamtego roku. A to nie jest 2 lata. Miałem Karoqa z marca 2018 i tam nie było kangurowania.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

batman_xp1 pisze: 20 wrz 2019, 22:28
JODRAK pisze: 20 wrz 2019, 8:27 Brdzo dobrze zrobiłeś .Nikt nie daje gwarancji że wszystko jest ok. 2 lata trwało im ustalanie powodu kangurowania coś nie chce w to wierzyć .
Nie pisz bzdur chłopie. Problem z kangurowaniem jest w silnikach po przebudowie linii w związku z WLTP czyli od wakacji tamtego roku. A to nie jest 2 lata. Miałem Karoqa z marca 2018 i tam nie było kangurowania.
Teraz to ty pojechałeś w tony że u mnie działało ok więc reszta sobie wymyśla. Zobacz kiedy powstał ten wątek. Problem z kangurem jest chyba od zawsze tylko nie każdy go ma.

Tiggy
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2019, 15:25
Samochód: Tiguan 1.5 TSI ACT DADA, manual (MY2019)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Tiggy »

c#Hunter pisze: 21 wrz 2019, 5:17
Teraz to ty pojechałeś w tony że u mnie działało ok więc reszta sobie wymyśla. Zobacz kiedy powstał ten wątek. Problem z kangurem jest chyba od zawsze tylko nie każdy go ma.
Też tak uważam - na forum T-Roca mieliśmy długą dyskusję z osobami, które twierdziły, że kangura nie mają (auta z początku 2018) a po instrukcjach potrafiły go u siebie wywołać. Wg mnie we wszystkich silnikach 1.5 TSI on siedzi, tylko np. charakterystyka jazdy niektórych osób go maskuje.
Tutaj szczegóły:
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... t=60#p1248

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Tiggy pisze: 21 wrz 2019, 10:59
c#Hunter pisze: 21 wrz 2019, 5:17
Teraz to ty pojechałeś w tony że u mnie działało ok więc reszta sobie wymyśla. Zobacz kiedy powstał ten wątek. Problem z kangurem jest chyba od zawsze tylko nie każdy go ma.
Też tak uważam - na forum T-Roca mieliśmy długą dyskusję z osobami, które twierdziły, że kangura nie mają (auta z początku 2018) a po instrukcjach potrafiły go u siebie wywołać. Wg mnie we wszystkich silnikach 1.5 TSI on siedzi, tylko np. charakterystyka jazdy niektórych osób go maskuje.
Tutaj szczegóły:
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... t=60#p1248
Nie zgadzam się. Te problemy u niektórych występują w takiej skali że nie trzeba niczego szukać by je zobaczyć. U mnie na zimnym jest taki kangur że każdy go zauważy. Moim zdaniem większość nie ma tych problemów.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Panowie, zrobiła się dyskusja akademicka :( a po co??? Nie każdy musi mieć takie same objawy problemu przecież. Ja nie miałem kangura a samochód gasł w najmniej spodziewanym momencie, innym nie gasł a mieli kangura?!
Najważniejsze dla mnie jest to, że aktualizacja 7421 w moim przypadku wyeliminowała wszystkie bolączki mojego Karoqa i cieszę się tym od jakiś 4000 km! Jest w porządku i każdemu tego życzę a te jałowy spory niczemu nie służą :oops: .
Pozdrawiam

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: root »

Andrew1962 pisze: 22 wrz 2019, 19:39Najważniejsze dla mnie jest to, że aktualizacja 7421 w moim przypadku wyeliminowała wszystkie bolączki mojego Karoqa i cieszę się tym od jakiś 4000 km!
:mrgreen:
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Mojego kuraka odbierałem w ostatnim dniu maja 2018, a więc jeszcze przed WLTP. Kangurek jest o ile chce się ruszyć delikatnie, a często tak muszę, bo mam wąski podjazd pod górkę i zimą stanę na nim bokiem jeśli tylko koła lekko zabuksują.
W moim przypadku kangura można ominąć na dwa sposoby: albo ruszać z pełnym gazem, brawurowo, albo dusić sprzęgło.
To czy zaliczę hopa czy nie, zależy więc od stylu jazdy. Nie ma za to braku reakcji na gaz na II biegu.
Prawdę mówiąc z początku sądziłem, że nie umiem jeżdzić, albo wogóle ze mną jest coś nie tak, choć samochodami jeżdżę dzień w dzień od ponad 30 lat.

P.S.
W końcu udało mi się przewalczyć z serwisem i w czwartek po zabiegu dam znać co i jak,

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Rafiner »

Jak na złość podobają mi sie auta z Vag Karoq, Ateca i Tiguan. Wychodzi na to, ze nie powinienem ich kupować, bo 1.5tsi niepewny. To idąc dalej, mam kupić cos co mi nie pasuje, albo sie nie podoba, ale niby jest pewniejsze. Do dupy z tym.

LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: LutekTom »

A inny silnik?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ