Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Baranek666 pisze: 23 sie 2019, 7:36
c#Hunter pisze: 16 sie 2019, 19:51 Z tego co widzę na Briskoda pojawiły się nowe softy sterownika dla WSZYSTKICH silników 1.5TSI(też dla MY2018):

MY2018 - 9752
MY2019 - 9832
MY2019 4x4 - 9757

Soft jest ten sam bez względu na zastosowaną skrzynie biegów.
Ktoś już był na aktualizacji softu ?
U mnie w serwisie (Skoda Plichta Gdańsk) pewnie znowu NIC nie będą wiedzieć. Jak to jest, że użytkownik samochodu wie więcej od dużego autoryzowanego serwisu :(
Poszukaj w tym wątku, ktoś podawał gdzie w Gdańsku jest kompetentne ASO. Jak coś to Andrew z forum już przeszkolił ASO w Elblągu :E. Ja myślę że oni mogą być nie kompetentni albo im się nie opłaca w tym grzebać. Jak dobrze podejrzałem to na kosztorysie za upgrade Skoda płaci 200pln.



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Fakt przeszkoliłem ASO u siebie choć łatwo nie było ;) Ja póki co siedzę w Chorwacji i nie szukam nowych rozwiązań bo po tamtym updacie auto zachowuje się bez zastrzeżeń! Minęło jakieś 2000km i wg mnie jest 300% lepiej. Jakby co wal na priv postaram się pomóc po powrocie :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Shadoon »

Ktoś może próbował na Połczyńskiej w W-wie robić zmianę softu w 1.5 TSI z MY2019 prod. 2019 r. z DSG ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
nec
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2019, 13:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI 4X4 DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: nec »

Moi drodzy nie rozumiem dlaczego ASO broni się przed wgraniem nowego softu. Jeśli mam auto na gwarancji i napisano do niego nowy soft to logiczne że z poprzednim jest coś nie tak. Przecież nie poprawia się tego co jest dobre !

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Mnie ciekawi czy nowy soft pomoże koledze Krak. Tyle czekał a teraz coś cicho siedzi :) Ja tam nie mam ciśnienia na nowy soft choć mam kangura. Najważniejsze dla mnie że teraz nie gaśnie a boję się znowu nie zacznie po kolejnym upgradzie.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Nie zapomniałem tematu. Obecnie jestem na urlopie. We wrześniu planuję udać się do swojego ASO.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Ja byłem wczoraj w ASO po raz kolejny z tematem kangura. Zostałem w sposób kulturalny spławiony, ale ostatecznie stanęło na tym, że mam wrócić 17 września, kiedy będzie obecny serwisant ogarniający temat aktualizacji softu.
nie rozumiem dlaczego ASO broni się przed wgraniem nowego softu. Jeśli mam auto na gwarancji i napisano do niego nowy soft to logiczne że z poprzednim jest coś nie tak. Przecież nie poprawia się tego co jest dobre
Generalnie stanowisko serwisu jest takie: "wpinamy się w komp autka - czytamy czy są błędy - nie ma, no to nie ma problemu, niczego nie musimy robić... no chyba, że będzie oficjalna akcja serwisowa".

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Ja jestem umówiony w ASO na aktualizację softu na przyszły tydzień. Jak będę już "po", to napiszę czy coś zmieniło się w charakterystyce pracy silnika.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Już po aktualizacji softu. Obecnie na pokładzie CID 05E018P 9752.
Dla przypomnienia Karoq 1.5TSI DADA (RP/RM 2018) skrzynia manual bez filtra OPF.

Na razie wstępnie:
1. Obroty jałowe silnika podniesione na ok. 930/min.
2. Szarpania przy ruszaniu nie zauważyłem (najbardziej denerwowało mnie to na rozgrzanym silniku przy ruszaniu na światłach, było wtedy kangurowanie). Na jedynce można puścić sprzęgło bez gazu, dodać gaz, odpuścić gaz, znowu dodać gaz... i silnik nie szarpie.
3. Sprzęgło jest bardziej "gumowe" (nie jest już takie "zero-jedynkowe"). Gaz działa bardziej płynnie, obroty przy dodawaniu gazu na jedynce nie podnoszą się zbyt gwałtownie. Przedtem lekkie dotknięcie gazu przy ruszaniu powodowało wystrzelenie obrotów, których nagły spadek i ponowne dodanie gazu powodowały "efekt kangura".
4. Do sprawdzenia pozostaje zachowanie samochodu na biegach 1-2 w zakresie tzw. efektu "flatspot" czyli braku mocy przy przyspieszaniu oraz wpływ aktualizacji na zużycie paliwa. Jak sprawdzę, to napiszę.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Rafiner »

Czekam na dalsze info. Zastanawiam się czy brać 1.5 tsi czy 1.6 tdi. Diesel wychodzi taniej bo promocja.

ODPOWIEDZ