Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: NAIMAD71 »

Witam,mam pytanie czy 1,5 TSI manual bez filtra czastek łapie się na wgranie oprogramowania



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

NAIMAD71 pisze: 14 wrz 2019, 11:32 Witam,mam pytanie czy 1,5 TSI manual bez filtra czastek łapie się na wgranie oprogramowania
Tak. Przeczytaj o aktualizacji softu w moim Karoqu kilka postów wyżej ;-)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: NAIMAD71 »

Kraq pisze: 14 wrz 2019, 12:54
NAIMAD71 pisze: 14 wrz 2019, 11:32 Witam,mam pytanie czy 1,5 TSI manual bez filtra czastek łapie się na wgranie oprogramowania
Tak. Przeczytaj o aktualizacji softu w moim Karoqu kilka postów wyżej ;-)
Ok,dzieki

Tiggy
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2019, 15:25
Samochód: Tiguan 1.5 TSI ACT DADA, manual (MY2019)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Tiggy »

Kraq pisze: 14 wrz 2019, 10:29
RysiekS pisze: 14 wrz 2019, 9:55 Wczoraj wyczytano mi nowe oprogramowanie. Zajęło to 1,5 h. Wczoraj na ciepłym a dzisiaj na zimnym silniku testowałem. Wygląda na to, że poprzednie fatalne objawy zniknęły. Auto płynnie reaguje na gaz. Nie szarpie. Nie widać braku momentu przy małej prędkości 😀👍
Manual? Miesiąc/rok produkcji? Brak filtra OPF/Filtr cząstek?
Hej - zaglądam tu gościnnie z forum T-Roca i Tiguana.

Prośba serdeczna do osób po aktualizacji - piszcie, jak prosił Kraq, dokładną datę produkcji, oznaczenie silnika. Jeśli ktoś ma ODBEleven - wpisujcie wersję sterownika silnika i wersję wgranego oprogramowania. I oczywiście informację czy działa czy nie :) Jeżeli dostaliście informację w ramach jakiego TPI - również napiszcie.

Z mojej strony:

Jestem po aktualizacji (TPI 2054430/3)
silnik: 1.5 TSI ACT DADA GPF MY2019 Manual (produkcja 11.2018)
Sterownik: 05E 906 018 AF
Nowa wersja softu: 9834, poprzedni soft: 7418

Poprawka nie usunęła kangura na zimno (chociaż jet ciut lepiej), nie usunęła szarpania po puszczeniu jedynki (tu brak zmian). Obroty są lekko podbite na biegu jałowym.

luk79c
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:55

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: luk79c »

Hej
Jak wy się dzielicie to i ja ;-)
Kurak 1.5TSI DSG odebrany 2018.03
U mnie był kangur i szarpacz na zimnym silniku przy 1600-1800 obrotów.
Po zgłoszeniu około lutego tego roku usłyszałem w ASO Łódź info iż znają problem (technik "rozmawiał z fabryką") i pracują nad softem - ma być w Q2.2019.
Teraz zgłosiłem się z info iż wiem ze jest już soft (podałem wersje 9834) z prośbą o poprawkę.
Wzięli, sprawdzili, poinformowali iż ja mam inny sterownik (jest podobno 8 różnych) i updateneli z wersji 5472 do wersji 9752 (to soft do mojego sterownika).
Ogólnie obsługa profeska (Skoda Bednarek Łódź ul.Szczecińska) - polecam - szacun!
Akcja trwała niecałe 2h.
Obserwacje po - na razie przejechałem raptem 20km wiec niewielkie ale:
- Samochód jakby płynniej przyspiesza(może to autosugestia)
- Kangura - jakby nie było lub był znacznie mniejszy.
- Szarpacza -nie miałem okazji na razie poczuć.
Po pytaniu czy efekty będą od razu czy po czasie dostałem info iż zapewne po 100 lub wiecej km - bo komputer sie uczy (i w to nie wierze - Jak sie niby uczy???).

Na razie obserwuje

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

luk79c pisze: 17 wrz 2019, 20:25 Hej
Jak wy się dzielicie to i ja ;-)
Kurak 1.5TSI DSG odebrany 2018.03
......
Wzięli, sprawdzili, poinformowali iż ja mam inny sterownik (jest podobno 8 różnych) i updateneli z wersji 5472 do wersji 9752 (to soft do mojego sterownika).
......
Po pytaniu czy efekty będą od razu czy po czasie dostałem info iż zapewne po 100 lub wiecej km - bo komputer sie uczy (i w to nie wierze - Jak sie niby uczy???).

Na razie obserwuje
Hm... ja mam produkcję marzec '19 a mnie w czerwcu lub maju (nie pamiętam ale pisałem zaraz po w tym temacie) zaktualizowali do wersji 7421? Czyżby już tyle kolejnych aktualizacji wypuścili w międzyczasie? Osobiście nie mam potrzeby nic zmieniać bo od aktualizacji przejechałem przeszło 4k km i wszystko gra i śmiga jak należy. Zupełnie inne auto niż przed :)
Co do uczenia mają rację, komputer musi nauczyć się Twojej jazdy po sofcie, czy dajesz ostro w gaz czy nie, przy jakich obrotach zmieniasz biegi, itp. indywidualne zachowania.
Najważniejsze, że auto jeździ lepiej :mrgreen:
Powodzenia!

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Ja też jestem zdania że jak działa to lepiej nie ruszać. Nowsze nie zawsze znaczy lepsze. U mnie jest kangur na zimnym ale podobno najnowsza aktualizacja tego nie naprawia dla silnika z GPF więc olewam i zostaje na razie na 7421. Przed upgradem była masakara i nie zniósłbym jakby problemy znowu wróciły.

hoym
Posty: 14
Rejestracja: 29 lis 2018, 9:56
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: hoym »

Byłem dzisiaj na akcji serwisowej, pierwsze wrażenia to wyraźnie lepsza dynamika na niskich prędkościach, jest znaczna różnica np. przy ruszaniu na światłach. Miałem małe szarpanie na zimnym silniku, dopiero to sprawdzę w najbliższych dniach.
Auto wyprodukowane 03/2019.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

hoym pisze: 18 wrz 2019, 14:07 Byłem dzisiaj na akcji serwisowej, pierwsze wrażenia to wyraźnie lepsza dynamika na niskich prędkościach, jest znaczna różnica np. przy ruszaniu na światłach. Miałem małe szarpanie na zimnym silniku, dopiero to sprawdzę w najbliższych dniach.
Auto wyprodukowane 03/2019.
No i gitara :)
A znasz może numer softu jaki Ci wgrali?

hoym
Posty: 14
Rejestracja: 29 lis 2018, 9:56
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: hoym »

Andrew1962 pisze: 18 wrz 2019, 17:26 No i gitara :)
A znasz może numer softu jaki Ci wgrali?
Niestety nie znam.

ODPOWIEDZ