Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Andrew1962 pisze: 30 maja 2019, 21:13 Więc tak, po przejechaniu pierwszych 20 km po wgraniu softu 7421 mogę powiedzieć, że mój Kurak narodził się na nowo :) Nie stwierdzam teraz prawie żadnego opóźnienia w reakcji na pedał gazu na biegu nr 2 :) (z tym był największy problem). Zobaczymy co będzie dalej?! Pozdrawiam
Hehe to samo co u mnie ;) Daj mu trochę czasu bo się musi zestroić sterownik z odczytami z sondy lambda i zobacz jak daje czadu ze świateł :E

Im dłużej jeżdżę po upgradzie tym bardziej się zastanawiam jak ja sobie dałem wkręcić, że wszystko jest OK i tylko ja coś źle robię... Była taka masakra, że raz mi zgasł zaraz po tym jak ruszyłem z górki! Aż się moja żona zapytała co się dzieje.. Szkoda że skasowałem nagranie z kamerki bo był to ciekawy materiał. Naprawdę można było zginąć. Co jakby nadjeżdżała ciężarówka a ja na pasie z zgaszonym silnikiem?



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Mnie też próbowali przekonać, że moje 1 000 000 mln + km nie ma znaczenia :D Sam się w sumie dziwiłem jakim nieudolnym kierowcą jestem :) Do dziś ;) więc jeśli macie okazję zupgradewać Wasz soft do wersji 7421 polecam!!! Aha, to nie jest nic ściśle tajnego ;)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: matt97 »

Witam - rozumiem, że jeżeli użytkuje 1.5 TSI bez GPF (z marca 2018 r.) to mnie aktualizacja nie dotyczy abstrahując czy opisane problemy występują ?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

matt97 pisze: 31 maja 2019, 11:03 Witam - rozumiem, że jeżeli użytkuje 1.5 TSI bez GPF (z marca 2018 r.) to mnie aktualizacja nie dotyczy abstrahując czy opisane problemy występują ?
Dobrze rozumujesz.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

Panowie c#Hunter i Baranek666 dzięki za Wasze posty i info o sofcie 7421 bo dzięki Wam przekonałem kierownika serwisu o potrzebie jego wgrania i dlatego też od kilku dni mogę wreszcie cieszyć się normalną jazdą. Po wgraniu tego softu mam inny samochód, zdecydowanie lepszy :) Żwawszy, nie odcina i nie gaśnie a przy okazji zaobserwowałem, że i spalanie przynajmniej wg komputera jest niższe :D

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Największa zagadka to pytanie z czym jest tu problem, że soft go tak skutecznie naprawia i jednocześnie nie jest to problem wszystkich aut... Sci-fi normalnie. Może oni coś z tym dostrajaniem rozrządu spartolili w fabryce... Bo jak się okazuje dłuższy skok cylindra skutkuje wymogiem bardzo precyzyjnego ustawienia rozrządu.

Baranek666
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:23
Samochód: Skoda Karoq 1,5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Baranek666 »

Fakt to jest zagadka ... też się na tym zastanawiałem jak aktualizacja softu może tak drastycznie zmienić komfort jazdy. Z moich obserwacji zauważyłem, że zaraz PO aktualizacji samochód jeździł bardziej "miekko" po 2 tygodniach mam wrażenie, że się coś zmieniło niekoniecznie na korzyść. No nic trzeba dalej obserwować, choć nawet po tych 2 tyg. jest zdecydowanie lepiej niż było przed UPG. No i kolejna zagadka dlaczego ta aktualizacja jest tylko dla aut z rocznika 2019 a dla tych 2018 już nie :(

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

No to ja teraz wam dam zagwozdkę...
Byłem we wtorek w serwisie, bo pojawił się komunikat o przeglądzie za "X dni". Zupełnie nieoczekiwanie, bo auto kończyło właśnie rok (a nie dwa) i zasadniczo nie powinien się pojawić. Kiedy porozmawiałem na miejscu okazało się, że bywają przypadki "złego zakodowania czasów przeglądów" i to pewnie jeden z tych przypadków. Oczywiście wspomniałem o "kangurze", zapytałem czy przypadkiem jakiejś aktualizacji nie ma - nie było.
Oddałem auto, czas mi zleciał na "przymierzaniu" wszystkich aut, które stały na salonie. Troszkę zeszło, speszyłem się i nie kontenplowałem jazdy powrotnej, podjechałem do domu, zaparkowałem w garażu i tak się złożyło, że przesiadłem się kolejnego dnia na tydzień w inny samochód.
Dziś wsiadam rano do Kuraka i jakby tak gładziej wspiął się po wjeździe... Szok! Nie udało mi się przykangurować, nawet na zimnym silniku. Pomyślałem - ok, czasem się uda. Wracam z pracy i też raczej spoko. No nie wiem co o tym mysleć... będę obserwował, ale obiektywnie patrząc jest o dwa nieba lepiej. A może mi się wydaje, jestem totalnie skołowany.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

A robili coś z autem? Na briskoda mieli teorie że kangur jest powiązany z poziomem oleju.... Jak jesteś z Wawy możemy przeskanować co tam masz za soft.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Autko wjechało na serwis, na pewno ktoś się nim przejechał (mają tam spory plac) - wnioskuję po parametrze średniego spalania (podjeżdżając miałem 6.9, a kiedy odbierałem 11,5 i display przełączony na "Car".
Do Wawy mam za daleko. A da się sprawdzić za pomocą ELM327 i jakiejś apki (ostatnio używałem Pistona)?

Tak czy siak zaraz idę się przejachać na spokojnie, bo już ruch troszkę mniejszy.

ODPOWIEDZ