Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

No to pewnie jeździsz na sofcie 6020! Musisz go uaktualnić do w. 7421.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka





Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Kynio
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2019, 21:36
Samochód: Karoq 1.5TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu -

Post autor: Kynio »

Andrew1962 pisze: 22 cze 2019, 11:21 No to pewnie jeździsz na sofcie 6020! Musisz go uaktualnić do w. 7421.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Dzięki. Rozumiem ze to powinno pomóc na przygasanie i muła na 2-gim biegu?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Tak, mam tak samo z 12.18 i tak samo mi gasł i mulił. Po upgradzie to inne auto. Teraz masz soft 6090 (nie 6020) i powinni ci wgrać 7421. TPI na to jest opisane jako brak reakcji na pedał gazu na drugim biegu. Jak coś to wołaj kierownika niech szuka TPI a jazdy testowe niech se robią po wgraniu softu. Napisz skąd jesteś bo w Krk, Waw, Gdańsk i Elbląg są ASO co już przeszkoliliśmy w tej kwestii...

Kynio
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2019, 21:36
Samochód: Karoq 1.5TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kynio »

Dzieki za wskazówki.
Warszawa.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Kynio pisze: 22 cze 2019, 22:35 Dzieki za wskazówki.
Warszawa.
No to nie trać czasu. Mi robili w Autoservice Zalewscy w Jankach. Temat zna szef serwisu Marcin. Jakby co to powołaj się na mnie czyli że kolega Paweł z białym Karoq ;) Jeszcze przez telefon znalazł to TPI konsultant serwisowy z Autoblak to tam też możesz cisnąć. Który to serwis w Waw nie wie o co chodzi?

Kynio
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2019, 21:36
Samochód: Karoq 1.5TSI manual

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kynio »

c#Hunter pisze: 22 cze 2019, 22:41
Kynio pisze: 22 cze 2019, 22:35 Dzieki za wskazówki.
Warszawa.
No to nie trać czasu. Mi robili w Autoservice Zalewscy w Jankach. Temat zna szef serwisu Marcin. Jakby co to powołaj się na mnie czyli że kolega Paweł z białym Karoq ;) Jeszcze przez telefon znalazł to TPI konsultant serwisowy z Autoblak to tam też możesz cisnąć. Który to serwis w Waw nie wie o co chodzi?
Bohemia.
Super, dzieki za namiary uderze pewnie do Autoblak.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: M a r c i n »

c#Hunter pisze: 15 maja 2019, 18:54 Jest jeden problem. O ile kangura da się łatwo odtworzyć to te akcję z brakiem reakcji na gaz na drugim biegu i gaśnięcie przy ruszaniu zdażają się losowo. Zobaczę jak będzie z tym nowym softem bo z tego co czytam inni mają identycznie i im pomogło.

Chyba wyłapałem o co Ci chodzi, troszkę nad tym spędziłem, ale udało mi się to wywołać. Dzieje się tak jak za daleko odpuścisz sprzęgło przy ruszaniu a auto jeszcze nie przekroczyło 5-7km/h. Start/stop wyłącza silnik. Są dwie drogi, albo kompem mu opuścić prędkość przy której wyłącza silnik, albo spróbować wyregulować czujnik. Dzieje się to mniej więcej na 2/3 może 3/4 odpuszczenia sprzęgła.

To jest jedna z rzeczy która została zmieniona w nowym sofcie.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Wracając do mojego przypadku... Wydawało mi się, że kangurowanie ustąpiło, ale jednak nie, Przypuszczam, że wydawało mi się tak z powodu wysokich temperatur. Po prostu po kilkunastodniowym odstawieniu auta, kiedy wróciłem do jazdy nim, zbiegło się to z falą upałów. Zwyczajnie już kiedy ruszałem, silnik nie był całkiem zimny, co złagodziło efekt.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

M a r c i n pisze: 25 cze 2019, 12:09
c#Hunter pisze: 15 maja 2019, 18:54 Jest jeden problem. O ile kangura da się łatwo odtworzyć to te akcję z brakiem reakcji na gaz na drugim biegu i gaśnięcie przy ruszaniu zdażają się losowo. Zobaczę jak będzie z tym nowym softem bo z tego co czytam inni mają identycznie i im pomogło.

Chyba wyłapałem o co Ci chodzi, troszkę nad tym spędziłem, ale udało mi się to wywołać. Dzieje się tak jak za daleko odpuścisz sprzęgło przy ruszaniu a auto jeszcze nie przekroczyło 5-7km/h. Start/stop wyłącza silnik. Są dwie drogi, albo kompem mu opuścić prędkość przy której wyłącza silnik, albo spróbować wyregulować czujnik. Dzieje się to mniej więcej na 2/3 może 3/4 odpuszczenia sprzęgła.

To jest jedna z rzeczy która została zmieniona w nowym sofcie.
Twoja teoria z start stop zupełnie nie pasuje do tego co obserwowałem. ,Nie wiem co to było ale u mnie to nie było normalne i zdarzało się przy wyłącznym start stop nawet częściej. Zapewne problem nie dotyczy wiekszości 1.5tsi bo jak ktoś ma auto z tym felerem to naprawdę nie trzeba niczego na siłę szukać. Nie ma opcji by mieć ten problem i nie zauważyć. Po upgradzie jeszcze nigdy mi nie zgasł i nie mam problemu wyrywać że świateł co wcześniej było nie możliwe. Z perspektywy czasu stwierdzam że miałem niesprawny samochod, niebezpieczny i nie nadający się do użytku.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

VAG ma nadal problem z "aktualizacją". Wygląda na to, że problem leży gdzie indziej.
https://www.honestjohn.co.uk/news/new-c ... -problems/

ODPOWIEDZ