Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

W Wielkiej Brytanii Karoqa zaczeli nazywać już Kangarooq :-)



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: mans »

Pojawił się w necie test Seata Tarraco z silnikiem 1.5 TSI 150KM i manualną skrzynią biegów ;)



Pod filmem znalazłem komentarz Pertyna do problemu "kangurowania tego silnika "

To bardzo ciekawe co pisze w tej sprawie... :?

Obrazek

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: c#Hunter »

Tak się zastanawiam, na DSG jest z tym kangurem dużo lepiej. Tylko żeby to nie było dlatego, że DSG wprowadza uślizg i dlatego tego nie czuć (podobnie jak pół sprzęgło w manualu) . Jak to się odbije na żywotności DSG z silnikiem 1,5TSI?

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Przynajmniej w Seacie potrafią dobrać przełożenia. Było jednak kupić Atecę z 1.5 ;-(

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: M a r c i n »

A ja po raz kolejny powtarzam, że to kwestia przyzwyczajenia do samochodu i odpowiedniej techniki jazdy :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Z forum VW T-Roc w temacie "1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu":
Cyt.
"W odpowiedzi na przeslane zapytanie do VW otrzymalem odpowiedz, cyt. ''Dzień dobry, w tej chwili przez zespół techników przygotowywana jest nowa wersja oprogramowania, która ma na celu wyeliminowanie zaistniałych nieprawidłowości. Zostaniemy poinformowani przez producenta kiedy tylko będzie dostępna instrukcja naprawy rozwiązującej problem. Wówczas skontaktujemy się z Panem i zaprosimy w celu wykonania czynności naprawczych.''"
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... 5&start=30

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: M a r c i n »

Kraq pisze: 04 lut 2019, 10:47 Z forum VW T-Roc w temacie "1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu":
Cyt.
"W odpowiedzi na przeslane zapytanie do VW otrzymalem odpowiedz, cyt. ''Dzień dobry, w tej chwili przez zespół techników przygotowywana jest nowa wersja oprogramowania, która ma na celu wyeliminowanie zaistniałych nieprawidłowości. Zostaniemy poinformowani przez producenta kiedy tylko będzie dostępna instrukcja naprawy rozwiązującej problem. Wówczas skontaktujemy się z Panem i zaprosimy w celu wykonania czynności naprawczych.''"
http://www.t-rocforum.pl/viewtopic.php? ... 5&start=30
Możesz cytować co chcesz. Powiedz mi, jak by wyglądało gdyby producent stwierdził "Naucz się jeździć"?

Nadal twierdzę, że wszystko zależy od techniki jazdy, jedni z którymi jeżdżę ruszają bez kangurów w cale nie obciążając sprzęgła, jeżdżą normalnie, a inni nie - a wszyscy testują ten sam samochód ;)

Tak jak wspominałem, zmienią sposób działania asystenta ruszania, albo całkowicie go deaktywują. Po sprawie. Nie ma co na siłę uszczęśliwiać ludzi. Jeśli nie potrafią korzystać z dodatków, to po co im to ? ;)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: mans »

M a r c i n pisze: 04 lut 2019, 11:39 Możesz cytować co chcesz. Powiedz mi, jak by wyglądało gdyby producent stwierdził "Naucz się jeździć"?
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania Wszyscy użytkownicy silnika 1.5 TSI z manualną skrzynią biegów nie potrafią prawidłowo ruszać z miejsca :D

@Marcin, producent nie stwierdził "naucz się jeździć" tylko stwierdził jednoznacznie, że problem szarpania przy ruszaniu występuje i pracuje nad wyeliminowaniem tego problemu poprzez zmianę oprogramowania tego silnika.
Dla mnie jest wszystko jasne a cała wina za zaistniałą niedogodność leży po stronie producenta ;)

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: root »

mans pisze: 04 lut 2019, 12:27
M a r c i n pisze: 04 lut 2019, 11:39 Możesz cytować co chcesz. Powiedz mi, jak by wyglądało gdyby producent stwierdził "Naucz się jeździć"?
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania Wszyscy użytkownicy silnika 1.5 TSI z manualną skrzynią biegów nie potrafią prawidłowo ruszać z miejsca :D
Nie wszyscy. Tylko ci, którzy narzekają ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: batman_xp1 »

Nie wiem czy już to pisałem ale u mnie nie ma tego problemu. Może jest to związane z datą produkcji - mój jest marzec /kwiecień 2018

ODPOWIEDZ