Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: NoAndy »

Kraq pisze: 09 wrz 2019, 19:27 Już po aktualizacji softu. Obecnie na pokładzie CID 05E018P 9752.
Dla przypomnienia Karoq 1.5TSI DADA (RP/RM 2018) skrzynia manual bez filtra OPF.

Na razie wstępnie:
1. Obroty jałowe silnika podniesione na ok. 930/min.
2. Szarpania przy ruszaniu nie zauważyłem (najbardziej denerwowało mnie to na rozgrzanym silniku przy ruszaniu na światłach, było wtedy kangurowanie). Na jedynce można puścić sprzęgło bez gazu, dodać gaz, odpuścić gaz, znowu dodać gaz... i silnik nie szarpie.
3. Sprzęgło jest bardziej "gumowe" (nie jest już takie "zero-jedynkowe"). Gaz działa bardziej płynnie, obroty przy dodawaniu gazu na jedynce nie podnoszą się zbyt gwałtownie. Przedtem lekkie dotknięcie gazu przy ruszaniu powodowało wystrzelenie obrotów, których nagły spadek i ponowne dodanie gazu powodowały "efekt kangura".
4. Do sprawdzenia pozostaje zachowanie samochodu na biegach 1-2 w zakresie tzw. efektu "flatspot" czyli braku mocy przy przyspieszaniu oraz wpływ aktualizacji na zużycie paliwa. Jak sprawdzę, to napiszę.
KRAQ u którego dealera w KRK to robiłeś? - zakładam że przetrenowali temat i jak podjadę nie będą próbowali nie spławić -wprawdzie mam MY 2019 i to produkcja z przełomu maj/czerwiec ale kangur pod maską siedzi :) już kilka razy dał o sobie znać zarówno na 1 jak i 2 biegu.



Sponsor

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

NoAndy pisze: 10 wrz 2019, 8:44
Kraq pisze: 09 wrz 2019, 19:27 Już po aktualizacji softu. Obecnie na pokładzie CID 05E018P 9752.
Dla przypomnienia Karoq 1.5TSI DADA (RP/RM 2018) skrzynia manual bez filtra OPF.

Na razie wstępnie:
1. Obroty jałowe silnika podniesione na ok. 930/min.
2. Szarpania przy ruszaniu nie zauważyłem (najbardziej denerwowało mnie to na rozgrzanym silniku przy ruszaniu na światłach, było wtedy kangurowanie). Na jedynce można puścić sprzęgło bez gazu, dodać gaz, odpuścić gaz, znowu dodać gaz... i silnik nie szarpie.
3. Sprzęgło jest bardziej "gumowe" (nie jest już takie "zero-jedynkowe"). Gaz działa bardziej płynnie, obroty przy dodawaniu gazu na jedynce nie podnoszą się zbyt gwałtownie. Przedtem lekkie dotknięcie gazu przy ruszaniu powodowało wystrzelenie obrotów, których nagły spadek i ponowne dodanie gazu powodowały "efekt kangura".
4. Do sprawdzenia pozostaje zachowanie samochodu na biegach 1-2 w zakresie tzw. efektu "flatspot" czyli braku mocy przy przyspieszaniu oraz wpływ aktualizacji na zużycie paliwa. Jak sprawdzę, to napiszę.
KRAQ u którego dealera w KRK to robiłeś? - zakładam że przetrenowali temat i jak podjadę nie będą próbowali nie spławić -wprawdzie mam MY 2019 i to produkcja z przełomu maj/czerwiec ale kangur pod maską siedzi :) już kilka razy dał o sobie znać zarówno na 1 jak i 2 biegu.
Inter Auto, ul. Kocmyrzowska.

NoAndy
Posty: 43
Rejestracja: 14 lut 2019, 9:46
Samochód: Karoq 1.5 TSI 6M style + comfort

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: NoAndy »

Dzięki, podejmę próbę zmiany softu dla MY2019 1.5 manual - dam znać z jakim skutkiem

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

NoAndy pisze: 10 wrz 2019, 10:33 Dzięki, podejmę próbę zmiany softu dla MY2019 1.5 manual - dam znać z jakim skutkiem
Tylko podjedź ze zgłoszeniem usterki "szarpanie przy ruszaniu" i powiedz, że VW miał przygotować aktualizację softu w celu wyeliminowania problemu i że słyszałeś, że aktualizacja jest już dostępna.

Baranek666
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:23
Samochód: Skoda Karoq 1,5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Baranek666 »

Zobaczcie, takie pismo dostałem wczoraj z Skoda Plichta Gdańsk - AKCJA SERWISOWA !!
W końcu Skoda Auto się do czegoś przyznała, że "może się zdarzyć ...." dobre sobie.
Sądząc po opisie i czasie przewidzianym jest to aktualizacja softu.



Obrazek

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Andrew1962 »

To Ty masz książkę serwisową? Ja nie dostałem wcale. Ponoć tylko cyfrowe teraz w użyciu?
Ciekaw jestem czy tych, którym wgrali soft 7421 też będą wzywali? Od czasu kiedy zostałem nim uszczęśliwiony, nie bez walki ;) żadnych problemów z autem :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka



Baranek666
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:23
Samochód: Skoda Karoq 1,5TSI

Re: Ruszanie z I. biegu -

Post autor: Baranek666 »

Andrew1962 pisze: 10 wrz 2019, 15:49 To Ty masz książkę serwisową? Ja nie dostałem wcale. Ponoć tylko cyfrowe teraz w użyciu?
Ciekaw jestem czy tych, którym wgrali soft 7421 też będą wzywali? Od czasu kiedy zostałem nim uszczęśliwiony, nie bez walki ;) żadnych problemów z autem :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Książki serwisowej nie mam :P I ja mam już wgrany soft 7421 to tym bardziej ciekawe.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: bartic »

Jeśli nie wskóram nic u siebie, to się przejadę do Krakowa.

Mati79
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2018, 13:51
Samochód: toyota

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Mati79 »

Baranek666 pisze: 10 wrz 2019, 15:25 Zobaczcie, takie pismo dostałem wczoraj z Skoda Plichta Gdańsk - AKCJA SERWISOWA !!
W końcu Skoda Auto się do czegoś przyznała, że "może się zdarzyć ...." dobre sobie.
Sądząc po opisie i czasie przewidzianym jest to aktualizacja softu.



Obrazek
Dziś i ja dostałem takie pismo (1.5 dsg)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Ruszanie z I. biegu - "efekt kangura"

Post autor: Kraq »

Karoq przetestowany na Bora-Bora. Jeszcze muszę nim pojeździć, ale wygląda na to, że jest bardzo dobrze. Tak powinien przyspieszać od samego początku. Teraz wyrywa spod świateł do przodu jak szalony ;-) Po zmianie biegu na wyższy reaguje na gaz bez zwłoki.
Oczywiście mój Karoq manual jest bez OPF. Pytanie czy Karoqi manual z OPF będą miały taką samą charakterystykę po aktualizacji.

ODPOWIEDZ