Hałasujące hamulce

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Lucien »

25000 km przejechane, nie mam nic z tych rzeczy.



Sponsor

Re: Hałasujące hamulce

Sponsor


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Darek »

Anglicy zgłaszają ten sam problem:

https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... in-brakes/

Ktoś znalazł rozwiązanie w postaci smaru miedzianego aplikowanego w mechanizm zacisków.

Mati79
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2018, 13:51
Samochód: toyota

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Mati79 »

Od jakiegos czasu pojawil sie u mnie ten problem ... 1.5 dsg przebieg ok 9000km. Był ktos z tym ASO ?

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Darek »

A mi właśnie ten nowy wpis przypomniał, że pisałem tu o tym problemie, ale samo przeszło. Przejechane ponad 5k km, ale nie hałasują już od przynajmniej 3k km wstecz.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: NAIMAD71 »

Darek pisze: 28 sty 2019, 22:14 Anglicy zgłaszają ten sam problem:

https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... in-brakes/

Ktoś znalazł rozwiązanie w postaci smaru miedzianego aplikowanego w mechanizm zacisków.
Smar miedziowy stosuje się, gdy używasz felg STALOWYCH ,ponieważ przy aluminiowych zachodzi reakcja coś się utlenia i je niszczy, coś na zasadzie rdzy.Powstają mikro wżery -do alu stosowac smar ceramiczny biały do temp 1500 stopni czyli do mechanizmu zacisków.Pozdrawiam :ugeek:

RysiekS
Posty: 44
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:40
Samochód: Skoda, Karoq 1.5TSI Sportline

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: RysiekS »

U mnie hałas pojawia się ostatnio przy cofaniu do garażu. Nie ma to nic wspólnego z wilgocią. Dzisiaj dzień był suchy bez opadów a wjazd był natychmiast po jeździe. Faktycznie brzmienie podobne do buczenia. Nieprzyjemne😞Objawy te są tylko przy cofaniu. Dzisiaj było najgłośniej. Przebieg już powyżej 21000 km a więc nie można mówić o nowości i docieraniu klocków i bębnów. Nie ma też nadmiernego zużycia.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Shadoon »

RysiekS pisze:U mnie hałas pojawia się ostatnio przy cofaniu do garażu. Nie ma to nic wspólnego z wilgocią. Dzisiaj dzień był suchy bez opadów a wjazd był natychmiast po jeździe. Faktycznie brzmienie podobne do buczenia. NieprzyjemneObrazekObjawy te są tylko przy cofaniu. Dzisiaj było najgłośniej. Przebieg już powyżej 21000 km a więc nie można mówić o nowości i docieraniu klocków i bębnów. Nie ma też nadmiernego zużycia.
Wada klocków może... warto zapytać w ASO.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


RysiekS
Posty: 44
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:40
Samochód: Skoda, Karoq 1.5TSI Sportline

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: RysiekS »

Zerknijcie na załączony zrzut z ekranu. W filmiku YouTube ”Dwa proste sposoby na piszczące klocki hamulców! #101_Napraw” Grzesiek Duda wyjaśnia skąd to buczenie hamulców. Dotyka chyba sedna problemu😀
Obrazek

bodobuczek
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2020, 13:01
Samochód: Skoda KAROQ 1.6TDI DSG

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: bodobuczek »

Mogę to podsumować tak coś z tymi hamulcami jest nie tak nie jest to przypadek jednostkowy z tego co obserwuje na forach niestety skoda coś skopała zgłaszałem ten temat do serwisu byłem u nich i akurat nic nie piszczało ale ta przypadłość nadal występuje i tylko w trakcie cofania teraz będę zmuszony pojechać jeszcze raz do serwisu niech wymienią klocki na innej firmy zobaczymy czy to coś da.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: User karoq »

bodobuczek pisze:Mogę to podsumować tak coś z tymi hamulcami jest nie tak nie jest to przypadek jednostkowy z tego co obserwuje na forach niestety skoda coś skopała zgłaszałem ten temat do serwisu byłem u nich i akurat nic nie piszczało ale ta przypadłość nadal występuje i tylko w trakcie cofania teraz będę zmuszony pojechać jeszcze raz do serwisu niech wymienią klocki na innej firmy zobaczymy czy to coś da.
Jaki przebieg ??

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ