Hałasujące hamulce

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: r0wl3n »

Odgrzewam, bo mam problem z klockami. Jak zmieniałem koła na zimowe, to ledwo widziałem okładzinę na tylnich klockach (przód przyzwoity u jeszcze sporo klocka). Teraz zauważyłem, ze przy manewrach w garażu jak parkuje, to zdąży się taki dźwięk, jakby buczenia, ale nie trwa on długo i występuje losowo. Łącze to z tymi tylnymi klockami, ale teraz jest kwestia, że auto ledwo nalatało 8 tys. przebiegu i głównie na autostradzie, bo pracując zdalnie w ogóle nie jeżdżę po mieście. Wiem, ze klocki to eksploatacja, ale zawsze kończyły się gdzieś przy 15-20 a jak były lepsze to nawet 30 tys. km, a tutaj dopiero 8 tys. Czy można to reklamować? Bo to jest lekka przesada jak mi serwis teraz pisze, że klocki 400 zł a wymiana 250 zł (sam tył). No i dajcie Pany spokój, żeby w aucie za ponad 130 tys. zł już po roku tak rżnąć klienta na serwisie :/



Sponsor

Re: Hałasujące hamulce

Sponsor


Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Zbyszek1972 »

r0wl3n pisze: 16 sty 2021, 15:42 Odgrzewam, bo mam problem z klockami. Jak zmieniałem koła na zimowe, to ledwo widziałem okładzinę na tylnich klockach (przód przyzwoity u jeszcze sporo klocka). Teraz zauważyłem, ze przy manewrach w garażu jak parkuje, to zdąży się taki dźwięk, jakby buczenia, ale nie trwa on długo i występuje losowo. Łącze to z tymi tylnymi klockami, ale teraz jest kwestia, że auto ledwo nalatało 8 tys. przebiegu i głównie na autostradzie, bo pracując zdalnie w ogóle nie jeżdżę po mieście. Wiem, ze klocki to eksploatacja, ale zawsze kończyły się gdzieś przy 15-20 a jak były lepsze to nawet 30 tys. km, a tutaj dopiero 8 tys. Czy można to reklamować? Bo to jest lekka przesada jak mi serwis teraz pisze, że klocki 400 zł a wymiana 250 zł (sam tył). No i dajcie Pany spokój, żeby w aucie za ponad 130 tys. zł już po roku tak rżnąć klienta na serwisie :/
Dziwna sprawa z tymi klockami ale już gdzieś wyczytałem że w Karoq-u szybciej zużywają się klocki tylne niż przednie.
Sprawdź jeszcze raz te okładziny bo przebieg bardzo mały więc trudno w to uwierzyć. Ja też mam przebieg 8tys i miałem problemy rok temu z klockami który opisałem na forum. Jeżeli faktycznie te klocki masz zużyte to bym wymienił poza ASO kupując oczywiście oryginalne klocki .

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: r0wl3n »

No w środę oddaje auto na wymianę oleju (nie w ASO, tylko niezależny warsztat) i chciałem ich poprosić, żeby sprawdzili jak te klocki wyglądają. Ale jeżeli się potwierdzi, ze z tylu nie ma okładzin, to mam kupować i wymieniać? Czy iść do ASO i pytać o reklamacje, bo chyba okładziny nie powinny być zjechanie przy 8 tys. km i to głównie w ruchu autostradowym... minimum drugie tyle powinny zrobić.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Shadoon »

r0wl3n pisze:No w środę oddaje auto na wymianę oleju (nie w ASO, tylko niezależny warsztat) i chciałem ich poprosić, żeby sprawdzili jak te klocki wyglądają. Ale jeżeli się potwierdzi, ze z tylu nie ma okładzin, to mam kupować i wymieniać? Czy iść do ASO i pytać o reklamacje, bo chyba okładziny nie powinny być zjechanie przy 8 tys. km i to głównie w ruchu autostradowym... minimum drugie tyle powinny zrobić.
Jak Ci potwierdzą w warsztacie, że się kończą, to bym w aso reklamował wpierw.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Andrew1962 »

gborek pisze: 14 sty 2019, 11:26 Ja mam to samo co Darek, problem tylko przy cofaniu. Zastanawialem się czy jechać z tym do ASO. Mam rozumieć że to normalne?
Ja na przeglądzie w zeszłym tygodniu po dwóch latach, zgłosiłem im hałas w tylnych hamulcach podczas hamownia na wstecznym. Ponoć sprawdzili i powodów do niepokoju nie widzą, tarcze i klocki w porządku więc ten typ tak po prostu ma :shock:

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Zbyszek1972 »

Andrew1962 pisze: 30 sty 2021, 23:46
gborek pisze: 14 sty 2019, 11:26 Ja mam to samo co Darek, problem tylko przy cofaniu. Zastanawialem się czy jechać z tym do ASO. Mam rozumieć że to normalne?
Ja na przeglądzie w zeszłym tygodniu po dwóch latach, zgłosiłem im hałas w tylnych hamulcach podczas hamownia na wstecznym. Ponoć sprawdzili i powodów do niepokoju nie widzą, tarcze i klocki w porządku więc ten typ tak po prostu ma :shock:
To chyba miałem szczęście bo mi wymienili w ASO na nowe bez problemu. Po czasie problem powrócił ale nic z tym nie robiłem. Obecnie jest cisza chyba się klocki dotarły. Mam 8,5ys przejechane.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Shadoon »

Kwestia pokonanego przebiegu w chwili zgłaszania usterki. Podobnie jak z piórami wycieraczek, czy geometrią kół.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


gregson76
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2020, 9:18
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq 1.5 Tsi, DSG

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: gregson76 »

Przy przebiegu 5200 km dokładnie mam takie same objawy. Dostarczyłem do ASO nagranie dźwięku, temat znany w Skoda Polska, jutro wymieniają klocki hamulcowe. Aczkolwiek bez nagrania nie chcieli ze mną nawet rozmawiać - akurat jak przyjechałem do ASO za pierwszym razem była cisza.

MichG
Posty: 44
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: MichG »

A u mnie Auto Wimar Modlińska Warszawa twierdzi, że to normalne zużycie układu hamulcowego. Na razie staram się ochłonąć po wizycie w serwisie, a później zdecyduję, jakie kroki podjąć dalej. Mam też problem z parującymi lampami tylnymi, i to też jest normalne.
Chyba ułożę sobie slogan: "Chcesz mieć szorujące hamulce, kup Skodę. Auto Wimar potwierdzi, że kupiłeś co chciałaś".

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Hałasujące hamulce

Post autor: Shadoon »

MichG pisze:A u mnie Auto Wimar Modlińska Warszawa twierdzi, że to normalne zużycie układu hamulcowego. Na razie staram się ochłonąć po wizycie w serwisie, a później zdecyduję, jakie kroki podjąć dalej. Mam też problem z parującymi lampami tylnymi, i to też jest normalne.
Chyba ułożę sobie slogan: "Chcesz mieć szorujące hamulce, kup Skodę. Auto Wimar potwierdzi, że kupiłeś co chciałaś".
Pojedź do innego ASO w W-wie. Może się uda.
Nagraj film z usterką (i pokazaniem licznika przebiegu) i zażądaj przy ew. odmowie pisemnej odmowy. Potem do importera.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ