Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: MarcinG »

Dzięki za informację.



Sponsor

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Sponsor


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Darek »

W MY2019 nawet "fabrycznie" obniżane lusterko nie wraca. Chyba jakiś błąd w sofcie któregoś sterownika. Nie działa u mnie (a w zasadzie działa sporadycznie) i w Kodiaqu, z którym walczy serwis. Tam już wymienili samo lusterko i fabryczny soft. Ja sobie odpuściłem, bo w sumie wolę obniżyć gałką wtedy, gdy jest to potrzebne.

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Marcus »

Żeby wracało musi być fotel z pamięcią. Bo inaczej skąd system ma wiedzieć do jakiej pozycji wrócić? Chyba to samo było w MY18

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: c#Hunter »

Marcus pisze: 11 maja 2019, 10:49 Żeby wracało musi być fotel z pamięcią. Bo inaczej skąd system ma wiedzieć do jakiej pozycji wrócić? Chyba to samo było w MY18
Hmm wychodzi na to, że sumując wszystkie plotki z netu i to co Darek napisał musi być MY18 i elektrycznie sterowany fotel z pamięcią by to działało...

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Marcus »

jak Znane metody zawiodą to należy przeczytać instrukcje:) .
strona 84, oraz 86 ( ustawianie pozycji obniżonej do cofania).

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Darek »

Mam fotel z pamięcią. Tych kilka stron instrukcji wożę w schowku. Kodowałem z przycisków na fotelu i z pilota, bo taka opcja też jest. Zadziałało na chwilę. Kilka razy obniżyło się i wstało. Po jakimś czasie przestało wracać. Musiałem podnieść trzymając przycisk na fotelu, czyli ręcznie wywołując zapisane ustawienie.

Dla mnie ewidentnie błąd w sofcie. Czyli dokodowanie tej funkcji w MY19 też może nie zadziałać.

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Marcus »

Darek pisze: 11 maja 2019, 22:30 Mam fotel z pamięcią. Tych kilka stron instrukcji wożę w schowku. Kodowałem z przycisków na fotelu i z pilota, bo taka opcja też jest. Zadziałało na chwilę. Kilka razy obniżyło się i wstało. Po jakimś czasie przestało wracać. Musiałem podnieść trzymając przycisk na fotelu, czyli ręcznie wywołując zapisane ustawienie.

Dla mnie ewidentnie błąd w sofcie. Czyli dokodowanie tej funkcji w MY19 też może nie zadziałać.
U mnie jak na razie działa. Troche sie z zaprogramowaniem bujałem przy odbiorze i nie do końca działało. Znaczy albo nie obniżało, albo nie chciało wracać po ruszeniu. Na spokojnie wczoraj sie pobawiłem z instrukcja. Kluczem do sukcesu okazało się ustawienie przełącznika od lusterek na „pasażera” i tak zostawić. Teraz obniżanie i powrót działa zgodnie z instrukcją. Style z fotelem z pamięciami.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Darek »

A jaki masz rok modelowy? Okazuje się, że w Kodiaq'u MY2019 jest babol w sofcie i też ta funkcja nie działa. W maju 2019 pojawiła się poprawka oprogramowania sterownika. Zostawiłem numer TPI w serwisie i mają sprawdzić, czy dotyczy też Karoq'a.

Próbowałem kodować zgodnie z instrukcją. Ćwiczyłem opcje z kluczykiem i bez. Działało przez jakiś czas, po czym nie chciało wracać. Znalazłem jeszcze info na angielskim forum, gdzie też opisują ten problem, że kodowanie trzeba rozpocząć od ruszenia wstecz.

Mam wrażenie, że problem dotyczy MY2019 i jest to błąd w sofcie.

Mam prośbę do Admina. Jak Marcin mi odpisze, poproszę o przeniesienie naszych postów w temacie lusterka tu:
viewtopic.php?f=15&t=444&p=4267&hilit=o ... erko#p4267

Piszemy trochę off-topic

Zrobione. --root

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2018, 8:43

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Eldar »

Sterowniki są identyczne w Kodiaqu i Karoqu więc jeśli tylko numer softu się zgadza to można wgrywać poprawkę. Tutaj nie ma nic do sprawdzania przez ASO.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Lucien »

MarcinG pisze: 10 maja 2019, 11:05Lucien, czy działa Ci obniżanie lusterka i czy masz elektrycznie sterowane fotele?
Raz działa raz nie, tzn raz wraca a raz nie ale z reguły ruch powrotny jest minimalny. Najczęściej po każdym wstecznym lusterko obniża się coraz niżej.
A poza tym:
- nie mam fotela z pamięcią,
- próbowałem to ustawić zgodnie z instrukcją
- miałem fotel z pamięcią w Yeti i z tego co pamiętam działało dobrze.

ODPOWIEDZ