Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Post autor: Marcus »

Darek pisze: 08 lip 2019, 7:28 A jaki masz rok modelowy? Okazuje się, że w Kodiaq'u MY2019 jest babol w sofcie i też ta funkcja nie działa. W maju 2019 pojawiła się poprawka oprogramowania sterownika. Zostawiłem numer TPI w serwisie i mają sprawdzić, czy dotyczy też Karoq'a.

Próbowałem kodować zgodnie z instrukcją. Ćwiczyłem opcje z kluczykiem i bez. Działało przez jakiś czas, po czym nie chciało wracać. Znalazłem jeszcze info na angielskim forum, gdzie też opisują ten problem, że kodowanie trzeba rozpocząć od ruszenia wstecz.

Mam wrażenie, że problem dotyczy MY2019 i jest to błąd w sofcie.
Jesli pytasz mnie to MY2019. Ale wyprodukowany końcem czerwca wiec może ma wgraną poprawkę.



Sponsor

Re: Kodowanie, aktywacja nowych funkcji.

Sponsor


NorbertW89
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 16:11
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI 190 KM

Re: Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Post autor: NorbertW89 »

U mnie się nie obniża lusterko, a w testowym Karoqu się obnizalo i wracało za każdym razem. Coś mam gdzieś ustawić, czy jechać do Aso z tym?

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Post autor: Darek »

Sposób kodowania jest w instrukcji obsługi.

Pytałem w ASO o Kodiaq'a, w którym obniżanie lusterka też nie działało. Podobno wgranie nowego softu zgodnie z podanym TPI nic nie dało. Czekam więc dalej na rozwiązanie problemu.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Post autor: Kraq »

Nie miałem problemów, a teraz mam problem z lusterkami. Dziwna sprawa. Dzwoniłem do ASO i też nie słyszeli o takim problemie.
Problem ze składaniem lusterek z przełącznika i problem z opuszczaniem prawego lusterka na wstecznym po ustawieniu przełącznika na R.
Po postoju samochodu przełącznik (typu dżojstik) najczęściej działa prawidłowo, choć nie zawsze.
Natomiast po chwilowej, dłuższej jeździe, składanie lusterek nie działa. Dwa, opuszczanie lusterka też nie działa. Co ciekawe, najczęściej jak przestawię pokrętło na L zamiast na R, to lusterko prawe się opuszcza, po czym od razu wraca na swoje miejsce i tak w kółko.
Wadliwy przełącznik lusterek?
Miesiąc po gwarancji, choć usterka zaczęła pojawiać się już wcześniej, ale nie zwróciłem na nią uwagi.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Post autor: Kraq »

Kraq pisze: 27 lip 2022, 13:56 Nie miałem problemów, a teraz mam problem z lusterkami. Dziwna sprawa. Dzwoniłem do ASO i też nie słyszeli o takim problemie.
Problem ze składaniem lusterek z przełącznika i problem z opuszczaniem prawego lusterka na wstecznym po ustawieniu przełącznika na R.
Po postoju samochodu przełącznik (typu dżojstik) najczęściej działa prawidłowo, choć nie zawsze.
Natomiast po chwilowej, dłuższej jeździe, składanie lusterek nie działa. Dwa, opuszczanie lusterka też nie działa. Co ciekawe, najczęściej jak przestawię pokrętło na L zamiast na R, to lusterko prawe się opuszcza, po czym od razu wraca na swoje miejsce i tak w kółko.
Wadliwy przełącznik lusterek?
Miesiąc po gwarancji, choć usterka zaczęła pojawiać się już wcześniej, ale nie zwróciłem na nią uwagi.
Już naprawione. Wszystkie funkcje działają. Przyczyną była wtyczka w gnieździe przełącznika lusterek w drzwiach kierowcy.

gborek
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:52
Samochód: Karoq TSI 1.5 FWD AUTOMAT

Re: Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Post autor: gborek »

Powiesz coś więcej? Jestem po gwarancji, mam to samo. Diagnostyka w ASO 350pln na start.

Może jeśli to tylko kwestia wciśnięcia wtyczki to sam ogarnę. U Ciebie coś wymieniali?

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Obniżanie lusterka pasażera przy cofaniu

Post autor: Kraq »

gborek pisze: 12 paź 2022, 19:14 Powiesz coś więcej? Jestem po gwarancji, mam to samo. Diagnostyka w ASO 350pln na start.

Może jeśli to tylko kwestia wciśnięcia wtyczki to sam ogarnę. U Ciebie coś wymieniali?
Nie byłem w ASO. Sam to naprawiłem. Trzeba wyjąć cały moduł z przełącznikami z drzwi kierowcy.
Najlepiej użyć karty plastikowej w miejscu A (typu karta bankomatowa lub podobna). Dwa zaczepy z boku od strony fotela A (tu używamy karty), następnie dwa zaczepy z tyłu B, i dwa zaczepy z przodu B (tutaj trzeba użyć jakiegoś śrubokręta zabezpieczonego taśmą lub jakiś samochodowy podwadzacz z tworzywa).
Uważaj na zaczepy z przodu. Rób to delikatnie można połamać, Tworzywo ząbków pod spodem jest gówn****.
Potem sprawdź wtyczkę. U mnie była lekko zluzowana. Kable i wtyczka typowa chińszczyzna, ledwo się trzyma. Trzeba poprawić wtyczkę - wypiąć, wpiąć. Dodatkowo można założyć opaskę zaciskową na wtyczce i gnieździe. Wtedy na pewno już się nie wypnie.

Jak to zrobić - strona 145 w pliku Karoq-Electrical_system.pdf tutaj: instrukcja

ODPOWIEDZ