Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
ArturO.
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 0:55

Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: ArturO. »

Od niespełna 2 miesięcy jeżdżę Skodą Karoq 1,5 TSI z 7 biegowym DSG.
Zdarza się, średnio 1-2x w tygodniu, że auto pod dłuższym postoju, po uruchomieniu silnika, przestawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycję D - i wciśnięciu gazu - nie chce ruszyć z miejsca. Delikatnie potoczy się do przodu - a następnie przestaje reagować na pedał gazu. Mimo wciskania pedału gazu - obroty silnika nie wzrastają i samochód stoi w miejscu. Pomaga przestawienie dźwigni zmiany biegów w pozycję P i ponownie na D lub wyłącznie i ponowne włączenie silnika. Początkowo myślałem, że takie "zawieszenie" pojawia się tylko po postoju samochodu przez dłuższą chwilę (np. przez noc) w temperaturze poniżej zera. Jednak - zdarza się to również przy temperaturach wyższych (0-10oC). Nie ma reguły, nie ma powtarzalności usterki. Nie wyświetla się wówczas żaden błąd, Nie zapala żadna kontrolka, która wskazywałaby na jakąś usterkę. Pierwsza wizyta w serwisie - nic nie dała, tzn. nie stwierdzono by to "zawieszenie" wystąpiło, a na dodatek - nie stwierdzono, by komputer auta zapisał w pamięci jakikolwiek błąd. Na FB - na forum dla użytkowników Skody Karoq - poznałem kolegę, który ma ze swoim autem podobne problemy. Na razie obserwujemy samochody, ale pewnie nie obejdzie się bez kolejnej wizyty w serwisie. Pytanie - czy ktoś z Was miał podobny problem i czy udało się go rozwiązać ? W jaki sposób ? Może po Waszych uwagach i poradach - mógłbym coś zasugerować pracownikom serwisu ...



Sponsor

Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Sponsor


Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: Islandermw »

ArturO. to ja jestem tym kolegą - też Poznań ;)
Tak jak pisałem na profilu FB planuje nagrać całą sytuację aby serwis nie mógł mnie zbyć. Przez ostatnie kilka dni problem pojawił się tylko wczoraj, a że stało się to nie na drodze osiedlowej tylko już przy włączaniu się do ruchu z drogą główną to nie w głowie mi wtedy było nagrywanie.
Póki takie akcje działy się na wspomnianej drodze osiedlowej to jakoś nie miałem ciśnienia, ale zawiecha Karoq'a na drodze głównej to inna sprawa - robi się niebezpieczne :evil:

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: Kraq »

Na forach w UK, użytkownicy też to opisują. Włączają się do ruchu, samochód trochę rusza, a następnie przestaje reagować na gaz. Czym to się może skończyć, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na główną można sobie wyobrazić.
"PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE"

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: Shadoon »

Niedopuszczalne, żeby to tolerować. Producent powinien szybko usunąć przyczynę w ramach akcji serwisowej i nie wypuszczać kolejnych felernych aut na drogi. Bardzo niebezpieczna usterka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 12:28 przez Shadoon, łącznie zmieniany 1 raz.

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: Islandermw »

Serwis oczywiście rozkłada ręce i twierdzi, że nic nie wie. Karoq kolegi ArturO spędził noc w serwisie, ale rano pracownik nie zauważył żadnego problemu - być może akurat tamtej nocy temperatura nie spadła poniżej zera. Zanim sam zgłoszę się do serwisu, chciałbym udokumentować ten problem aby w razie czego pokazać im nagranie.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: batman_xp1 »

Zróbcie nagranie i wstawcie na facebooka skoda polska. Rozgłos zrobi swoje.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: User karoq »

Usterka wystepuje tylko w benzynie czy diesel tez ????

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ArturO.
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 0:55

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: ArturO. »

Kraq pisze: 31 sty 2019, 11:30 Na forach w UK, użytkownicy też to opisują. Włączają się do ruchu, samochód trochę rusza, a następnie przestaje reagować na gaz. Czym to się może skończyć, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na główną można sobie wyobrazić.
"PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE"
Czy mógłbyś/mogłabyś podać jakiś link do takiego forum w UK, gdzie ktoś napisał o takiej usterce ?

ArturO.
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 0:55

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: ArturO. »

Islandermw pisze: 31 sty 2019, 9:54 ArturO. to ja jestem tym kolegą - też Poznań ;)
Tak jak pisałem na profilu FB planuje nagrać całą sytuację aby serwis nie mógł mnie zbyć. Przez ostatnie kilka dni problem pojawił się tylko wczoraj, a że stało się to nie na drodze osiedlowej tylko już przy włączaniu się do ruchu z drogą główną to nie w głowie mi wtedy było nagrywanie.
Póki takie akcje działy się na wspomnianej drodze osiedlowej to jakoś nie miałem ciśnienia, ale zawiecha Karoq'a na drodze głównej to inna sprawa - robi się niebezpieczne :evil:
Tak - w szczególnych sytuacjach to może się skończyć przynajmniej kolizją. Ja zwykle ruszam na drodze osiedlowej i - nauczony doświadczeniem - jeszcze za nim wyjadę na drogę główną staram się 1-2x zatrzymać i ruszyć ponownie. Jeżeli się to nie wydarzy - to potem mam już spokój (przynajmniej tak jest do tej pory). To zachowanie auta bardzo denerwuje i trochę odbiera radochę z jazdy nowym (wymarzonym) samochodem :( . Poza tym - jeździ mi się Karoqiem bardzo dobrze.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problemy z ruszaniem z miejsca - DGS

Post autor: Shadoon »

Czy sprawę tej usterki ktoś z Was rozwiązał aktualizacją softu w ASO?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ