TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: MarcinG »

Jak w temacie, sprawdziłem i w moim samochodzie nie działa (uprzedzając - tak, zakupiłem pakiet asystentów kierowcy). W poniedziałek wracając po świętach postanowiłem włączyć ACC w korku, ale wskaźnik od lane assist był pomarańczowy - czyli nie działał (prędkość między 0km/h a 15, chwilami 30 km/h) stąd mój wniosek, że ten system nie działa u mnie, miał ktoś podobnie?



Sponsor

TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: michjed »

MarcinG pisze:Jak w temacie, sprawdziłem i w moim samochodzie nie działa (uprzedzając - tak, zakupiłem pakiet asystentów kierowcy). W poniedziałek wracając po świętach postanowiłem włączyć ACC w korku, ale wskaźnik od lane assist był pomarańczowy - czyli nie działał (prędkość między 0km/h a 15, chwilami 30 km/h) stąd mój wniosek, że ten system nie działa u mnie, miał ktoś podobnie?
Aby TJA działał to chyba musi działać ACC i LA, skoro wskaźnik LA był pomarańczowy to znaczy, że nie załapał lini, krawężników etc. Czyli jeden z warunków TJA nie został spełniony. A w innej sytuacji, prędkości, miejscu LA zmieniło wskaźnik na zielony ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: MarcinG »

Cześć, dzięki za szybką odpowiedź.
Poniżej ~70km/h w miejscach gdzie linie na drodze są bardzo wyraźne LA jest pomarańczowy (czyli nieaktywny), obserwowałem to przy rozpędzaniu się spod świateł. Ale już powyżej ~70km/h (nie podam precyzyjnie prędkości bo w zasadzie bardziej skupiam się na drodze, ale jak zerknąłem na zegary to właśnie tyle miałem) LA jest zielony - działa.
W miejscu gdzie stałem w korku linie były również wyraźne ale LA ciągle pomarańczowy, dopiero jak korek się 'rozluźnił' i pojawiło się podniesienie prędkości to LA znowu się aktywował. W tym czasie ACC działał, bo bez mojej ingerencji "przemieszczał" samochód w zależności od poprzedzającego pojazdu.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: michjed »

MarcinG pisze:Cześć, dzięki za szybką odpowiedź.
Poniżej ~70km/h w miejscach gdzie linie na drodze są bardzo wyraźne LA jest pomarańczowy (czyli nieaktywny), obserwowałem to przy rozpędzaniu się spod świateł. Ale już powyżej ~70km/h (nie podam precyzyjnie prędkości bo w zasadzie bardziej skupiam się na drodze, ale jak zerknąłem na zegary to właśnie tyle miałem) LA jest zielony - działa.
W miejscu gdzie stałem w korku linie były również wyraźne ale LA ciągle pomarańczowy, dopiero jak korek się 'rozluźnił' i pojawiło się podniesienie prędkości to LA znowu się aktywował. W tym czasie ACC działał, bo bez mojej ingerencji "przemieszczał" samochód w zależności od poprzedzającego pojazdu.
To pytanie czy masz na pewno odpowiedni pakiet zainstalowany lub czy TJA nie trzeba aktywować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

timek
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2019, 8:27
Samochód: wkrótce Skoda Karoq Style 1,5TSI DSG

Re: TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: timek »

Wlacz w systemie mulitimedialnym w ustawieniach asystenow adaptacyjne prowadzenie po torze i wtedy zacznie działać. Tez nie wiedziałem co jest grane ale to znalazłem. Wtedy też lepiej działa lane assist

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: MarcinG »

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę to dzisiaj. Czytałem opis tej funkcji w instrukcji i nie jest to takie jasne.

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: TRAFFIC JAM ASSIST/Asystent jazdy w korku nie działa.

Post autor: MarcinG »

Cześć,
Update: włączenie funkcji 'adaptacyjne prowadzenie po torze' rozwiązało problem, dzięki timek.

ODPOWIEDZ