Czujnik martwego pola - wyłącza się

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Sharkey
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2018, 9:37
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: Sharkey »

Parę razy zauważyłem, że czujnik martwego pola mi się wyłączył, na pewno nie zrobiłem tego celowo. Po zaistniałej sytuacji muszę go włączyć w ustawieniach, czy ma ktoś coś podobnego? A może istnieje sytuacja, kiedy samochód sam wyłącza te czujniki? Zastanawiam się czy nie ma to związku, z tym jak zakładam bagażnik rowerowy na hak, ale po co by się miało to wyłączać?



Sponsor

Czujnik martwego pola - wyłącza się

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: mans »

Sharkey pisze: 03 cze 2019, 13:01 Parę razy zauważyłem, że czujnik martwego pola mi się wyłączył, na pewno nie zrobiłem tego celowo. Po zaistniałej sytuacji muszę go włączyć w ustawieniach, czy ma ktoś coś podobnego? A może istnieje sytuacja, kiedy samochód sam wyłącza te czujniki? Zastanawiam się czy nie ma to związku, z tym jak zakładam bagażnik rowerowy na hak, ale po co by się miało to wyłączać?
@Sharkey wydaje mi się ,że może mieć to właśnie związek z bagażnikiem rowerowym na haku
bo czujnik to wtedy wykrywa i może samoczynnie się wtedy dezaktywuje ;)
Gdyby tak nie było to przy przewożemiu roweru miałbyś Kolego cały czas zapaloną ikonkę w lusterku, że coś znajduje się w martwym polu twojego pojazdu.
No ale może się mylę :?

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: Marcooo »

Sharkey pisze: 03 cze 2019, 13:01 Parę razy zauważyłem, że czujnik martwego pola mi się wyłączył, na pewno nie zrobiłem tego celowo. Po zaistniałej sytuacji muszę go włączyć w ustawieniach, czy ma ktoś coś podobnego? A może istnieje sytuacja, kiedy samochód sam wyłącza te czujniki? Zastanawiam się czy nie ma to związku, z tym jak zakładam bagażnik rowerowy na hak, ale po co by się miało to wyłączać?
Jak włączysz zapłon to możesz spojrzeć w lusterko . W tej chwili aktywny system zapali i wygasi ostrzegajace znaczki w lusterkach . System działa wtedy ok :) A prywatnie to super sprawa z tym systemem . Przydatny:)

Sharkey
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2018, 9:37
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: Sharkey »

ok dzięki, muszę sprawdzić przy następnym montażu bagażnika, ale jest sens w tym co piszesz :) Nie pomyślałem o tym. System oczywiście jak najbardziej przydatny! Pozdrawiam!

Leszeq
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:18
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: Leszeq »

Z instrukcji obsługi, strona 231:

OSTROŻNIE
■ Jeżeli do gniazda przyczepy podłączona będzie przyczepa lub inny sprzęt, oba
systemy nie będą dostępne.
■ W niekorzystnych warunkach atmosferycznych (ulewny deszcz, mgła, bardzo
niska/wysoka temperatura itp.) działanie systemu może być zakłócone – „niewłaściwe rozpoznawanie pojazdu“.
■ Dodatkowe akcesoria zamontowane na samochodzie (np. bagażnik na rowery) mogą zakłócać działanie systemów.

https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... Manual.pdf

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: JareK77 »

Ja zauważyłem ostatnio, że bardzo często zapala się kontrolka w prawym lusterku i świeci chwilę, nawet gdy w pobliżu nie ma żadnej przeszkody. Wiem, że mogą pojawiać się jakoś zaliczenia w działaniu czynników tarasowych jak np. deszcz, ale to wyliczyłem. Wzbudzanie czujnika pojawia się tylko dla piątek strony. Czasami też nie sygnalizuje samochodu który sporządzam. Czy miał ktoś podobne sytuacje? Co może wzbudzać czujnik? Myślicie że to awaria? Lewy działa bez zarzutu.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: c#Hunter »

JareK77 pisze: 07 sie 2019, 12:41 Ja zauważyłem ostatnio, że bardzo często zapala się kontrolka w prawym lusterku i świeci chwilę, nawet gdy w pobliżu nie ma żadnej przeszkody. Wiem, że mogą pojawiać się jakoś zaliczenia w działaniu czynników tarasowych jak np. deszcz, ale to wyliczyłem. Wzbudzanie czujnika pojawia się tylko dla piątek strony. Czasami też nie sygnalizuje samochodu który sporządzam. Czy miał ktoś podobne sytuacje? Co może wzbudzać czujnik? Myślicie że to awaria? Lewy działa bez zarzutu.
Moim zdanie awaria, u mnie oba czujniki działają tam samo. Nie jestem zadowolony z tego jak działają ale raczej zawsze znajduje uzasadnienie dlaczego się zapaliły. Najbardziej mnie wkurza że migają jak porąbane gdy kogoś wyprzedzam i jest już miejsce by wjechać. W Warszawie sprawia to że 90% zmian pasa odbywa się przy migających a najgorsze że jak jest lane assist to jeszcze kierownica telepie

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: JareK77 »

c#Hunter pisze: 07 sie 2019, 16:10
Moim zdanie awaria, u mnie oba czujniki działają tam samo. Nie jestem zadowolony z tego jak działają ale raczej zawsze znajduje uzasadnienie dlaczego się zapaliły. Najbardziej mnie wkurza że migają jak porąbane gdy kogoś wyprzedzam i jest już miejsce by wjechać. W Warszawie sprawia to że 90% zmian pasa odbywa się przy migających a najgorsze że jak jest lane assist to jeszcze kierownica telepie
Line Assist wyłączyłem dzień po odbiorze samochodu. Jedynie żona z nim jeździ ;)

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: MarcinG »

c#Hunter pisze: 07 sie 2019, 16:10
JareK77 pisze: 07 sie 2019, 12:41 Ja zauważyłem ostatnio, że bardzo często zapala się kontrolka w prawym lusterku i świeci chwilę, nawet gdy w pobliżu nie ma żadnej przeszkody. Wiem, że mogą pojawiać się jakoś zaliczenia w działaniu czynników tarasowych jak np. deszcz, ale to wyliczyłem. Wzbudzanie czujnika pojawia się tylko dla piątek strony. Czasami też nie sygnalizuje samochodu który sporządzam. Czy miał ktoś podobne sytuacje? Co może wzbudzać czujnik? Myślicie że to awaria? Lewy działa bez zarzutu.
Moim zdanie awaria, u mnie oba czujniki działają tam samo. Nie jestem zadowolony z tego jak działają ale raczej zawsze znajduje uzasadnienie dlaczego się zapaliły. Najbardziej mnie wkurza że migają jak porąbane gdy kogoś wyprzedzam i jest już miejsce by wjechać. W Warszawie sprawia to że 90% zmian pasa odbywa się przy migających a najgorsze że jak jest lane assist to jeszcze kierownica telepie
Kierownica telepie jak zmienia się pas bez użycia kierunkowskazu :D

hoym
Posty: 14
Rejestracja: 29 lis 2018, 9:56
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Czujnik martwego pola - wyłącza się

Post autor: hoym »

MarcinG pisze: 09 sie 2019, 17:10
Kierownica telepie jak zmienia się pas bez użycia kierunkowskazu :D
Kierunkowskaz raczej tu nie ma znaczenia, jak czujnik martwego pola świeci w lusterku to czuć na kierownicy opór przy próbie zmiany pasa.

ODPOWIEDZ