Stuki w przednim zawieszeniu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
KarolekAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 12:20
Samochód: Karoq 1,5tsi

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: KarolekAG »

Witam
szukałem w internecie i podobno problem w stukach usuwa wymiana obu tulei wahacza oraz gum stabilizatora. Znalazłem także informację że problemem mogą być poduszki skrzyni / silnika. ASO twierdzi że nie spotkał się z takim problemem. Czy komuś udało się pozbyć stuków ?



Sponsor

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Sponsor


misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: misza »

U mnie była to kwestia osłon falistych amortyzatorów przednich. Podobno ASO zna ten problem. Nie wymieniają tylko coś przycinają? Dokładnie nie zrozumiałem/ nie pamiętam niestety.

KarolekAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 12:20
Samochód: Karoq 1,5tsi

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: KarolekAG »

I faktycznie przycięcie osłon wyeliminowało stuki ?

damled
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2020, 14:37
Samochód: Karoq

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: damled »

U mnie niestety nadal występują stuki w zeszłym tygodniu znów ASO próbowało usunąć stukanie lecz znów im nie wyszło

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: misza »

Tak u mnie poprawa osłon falistych wyeliminowała stuki na jakieś 25 tyś km. Później wróciło dokładnie to samo. Pojechałem do ASO i tam była dziwna sytuacja. Oddałem auto ze stukami, wrócili do mnie z informacją, że mogą podkleić klocki hamulcowe, bo to pewnie to. Ja stwierdziłem, że zróbmy jazdę testową, bo chcę aby słyszeli co stuka i żeby odpłatna naprawa na pewno pomogła (mimo, iż auto na gwarancji chcieli zrealizować usługę płatną). Pojechaliśmy na jazdę testową i nie mogłem zaprezentować stuków, bo już ich nie było! Przed wyjazdem na jazdę testową auto było u nich na podnośniku, ale stwierdzili, że tylko sprawdzali luzy i niczego nie znaleźli i nie dokręcali. Dziwna sytuacja, ale jak na razie stuków brak. :)

U mnie były to takie głuche stuki. Nasilały się wraz z ilością przebytych km. Słyszalne przy przejazdach przez progi zwalniające, z garażu mam wyjazd pod górkę i zaraz skręt w lewo - zawsze stukało (tak samo na wjeździe do garażu z górki i skręcie), słychać też było na hamowaniu i skręcaniu przy prędkości 25-40 km/h. Zaczęło się delikatnymi stukami później było coraz częściej i głośniej.

tomkrol
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:07
Samochód: Skoda Karoq TSI 1,5 150KM, DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: tomkrol »

misza pisze: 22 lip 2022, 9:34 Tak u mnie poprawa osłon falistych wyeliminowała stuki.
Witam,

Czy mogę prosić o rozwinięcie gdzie i co zostało poprawione? Może jakieś zdjęcie. U mnie ten sam objaw się pojawił i muszę wytłumaczyc w ASO na co maja zwrócić uwagę.
Z góry dzięki.

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: misza »

Niestety nie dysponuję takimi informacjami. Jak to w ASO niewiele się dowiesz. Przekazali dokładnie to co napisałem we wcześniejszym poście. Podobno temat znany jeśli chodzi o osłony faliste amortyzatorów.

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: M&M »

Nie będę tworzył nowego tematu, bo też dotyczy stuków w przednim zawieszeniu. Taka informacja dla potomnych z mojej przygody ze stukami. Jesienią zeszłego roku zaczęły mi się stuki w prawym przednim zawieszeniu. Gdy umówiłem się do ASO w tym temacie to przestało pukać. jedyne co się zmieniło od czasu powstania stuków do ich ustania to temperatura zewnętrzna. Temperaturą graniczną okazało się ok. 12 stopni Celsjusza. Panowie w ASO nie podjęli się interwencji bo w czasie mojej wizyty niestety nie dało się wywołać rzeczonych stuków. całą zimę przejeździłem bez stukania. Gdy tylko temperatura się podniosła 2 tygodnie temu, oczywiście mój kurak zaczął pukać. akurat dobrze się złożyło, że było ciepło i wypadł mi pierwszy przegląd rejestracyjny po 3latach. gdzie poprosiłem diagnostę o zidentyfikowanie stuków. Diagnoza - oba łączniki stabilizatorów przód do wymiany. Umówiłem się do ASO z tą informacją i prezentacją bieżących stuków, na które przystano, że ok, wymienią. Oczywiście w dzień w który przyjechałem na wymianę było zimno i nic nie pukało. Szczęśliwie zdążyłem kilka dni wcześniej przeprowadzić prezentację stuków w ASO, więc ostatecznie doszło do wymiany obu łączników stabilizatorów przód w ramach gwarancji (miałem pakiet rozszerzający gwarancje do 4 lat). Przebieg samochodu 40tys km. w poprzednich pojazdach koreańskiej marki wytrzymywały mi minimum 80tys km przy takim samym użytkowaniu. Widać więc jaki jest wspaniały "progres" jakości produkowanych części samochodowych.

P.S. Teoria co do związku stuków z temperaturą: smar w główce łącznika przy niższej temperaturze otoczenia bardziej gęsty przez co stuki praktycznie niesłyszalne, gdy gęstość się zmniejszyła wraz ze wzrostem temperatury brak tłumienia dźwięku i stuki słyszane każdorazowo.

ODPOWIEDZ