Stuki w przednim zawieszeniu

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: User karoq »

KOSC964 pisze:
p690 pisze: 04 cze 2019, 16:24 Witam,
po przejechaniu 26k km moge powiedzieć że stałem się bardziej świadomym użytkownikiem kurczaka.
W ostatnich tygodniach zauważyłem że przednie zawieszenie stuka i wydaje niepokojące dźwięki.
Dzieje się to w zasadzie głównie gdy samochód jest pod obciążeniem i jest 'łamany' - skręca z niedużą prędkością z jednoczesnym podjazdem lub zjazdem.
Zgłosiłem temat do serwisu gdzie wymieniono kurczakowi lewy łącznik stabilizatora, jednak to nie pomogło.
W przyszłym tygodniu podstawiam go do serwisu po raz kolejny.
Czy któryś z waszych kurczaczków miał lub ma podobny kłopot ?

Pozdrawiam,
Piotr
A jaki masz silnik?
Mam przejechane 5k km 2.0 Tdi 4x4 DSG Ja odczulem szczegolnie jak sie skreca w lewo i pod cos podjrzdzasz malego ma stukniecie... moze tak ma byc hmmm Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Sponsor


Bkamien
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.5TSI 7DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: Bkamien »

Witam,
U mnie to samo, zgłoszone do serwisu, podczas jazdy serwisant potwierdził problem, jednak po sprawdzeniu nie sa w stanie okreslic co to moze byc.... czeka mnie kolejna wizyta w skodzie. Czy udało wam się namierzyc usterke? Co to takiego?

Bkamien
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2019, 19:36
Samochód: Karoq 1.5TSI 7DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: Bkamien »

Witam, w moim kurczaku takie same stuki, serwis stwiwrdzil, że winne są osłony faliste amortyzatorów, wymiana w przyszlym tygodniu, dam znać czy pomoglo.

mewrik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2020, 17:20
Samochód: Skoda karoq 1.5 TSI dsg

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: mewrik »

Cześć mam chyba to samo pomogła ta wymiana osłony falistych ??

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: bartic »

Mam przejechane 5k km 2.0 Tdi 4x4 DSG Ja odczulem szczegolnie jak sie skreca w lewo i pod cos podjrzdzasz malego ma stukniecie... moze tak ma byc hmmm Pozdrawiam
Mam 1.5 tsi i dokładnie takie same odczucia. Na wjeździe mam niski krawężnik. Jeśli nadjeżdżam skręcając na wjazd w lewo, jest stuknięcie, w prawo nie słyszę go.

KarolekAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 12:20
Samochód: Karoq 1,5tsi

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: KarolekAG »

witam u mnie pojawił się podobny problem tj. stuki w przednim zawieszeniu głównie na nierównościach i przy skręconej kierownicy itp. pytanie czy wiadomo co jest przyczyną dźwięków ( karoq 1,5 tsi standardowe zawieszenie, przebieg symboliczny 7tys. km)

damled
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2020, 14:37
Samochód: Karoq

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: damled »

Mam ten sam problem walczę z serwisem już ponad rok, 5 prób naprawy nie dało do tej pory żadnego efektu, zostało u mnie wymienione dwa komplety łożysk mc persona, osłony faliste amortyzatorów, łączniki stylizatora i nawet przekładnia kierownicza - serwis na ta chwile nie widzi żadnego rozwiązania do ostatniej mojej wizyty twierdzili ze problem jest jednostkowy i unikalny lecz ostatnio potwierdzili że zaczyna się pojawić coraz więcej samochodów z takimi odgłosami.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2022, 16:18 przez damled, łącznie zmieniany 1 raz.

KarolekAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 12:20
Samochód: Karoq 1,5tsi

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: KarolekAG »

Witam ostatnio zauważyłem pewną zależność jak samochód stoi przez ok 9 godzin na parkingu w w ciepły dzień to jest cisza natomiast jak rano wyjadę z garażu ( spora wilgotność i temperatura ok. 10 oC) to stuki się pojawiają.

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: PauLkr »

damled pisze:Mam ten sam problem walczę z serwisem już ponad rok, 5 prób naprawy nie dało do tej pory żadnego efektu, zostało u mnie wymienione dwa komplety łożysk mc persona, osłony faliste amortyzatorów, łączniki stylizatora i nawet przekładnia kierownicza - serwis na ta chwile nie widzi żadnego rozwiązania do ostatniej mojej wizyty twierdzili ze problem jest jednostkowy i unikalny lecz ostatnio potwierdzili że zaczyna się pojawić coraz więcej samochodów z takimi odgłosami.
...7..... cj9 ni...I..ii9p7
8+9
]..
*na
...


+m




Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: ArKos »

PauLkr pisze: 15 lip 2022, 11:46 ...7..... cj9 ni...I..ii9p7
8+9
]..
*na
...


+m




Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
Ogarnij. Jeszcze raz taki śmieć poleci, to będziesz mieć urlop na forum. Jeśli to był jakiś przypadek, to edytuj i popraw, ale jak robisz se jaja, to wylecisz.

ODPOWIEDZ