zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: c#Hunter »

Zauważyłem że ostatnio często mi zgrzyta skrzynia jak wrzucam wsteczny. Sprzęgło w podłodze a jak wbijam wsteczny to dość często mi zgrzytnie. To chyba nie jest normalne? NA samym początku tego nie widziałem, szczerze to po mojej ostatniej wizycie u mechanika na wymianę softu pierwszy raz to zauważyłem ale może to zbieg okoliczności... Jak to jest u was?



Sponsor

zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Sponsor


batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: batman_xp1 »

C#hunter nie przejmuj się narazie. Miałem to w silniku 1.4 TSI w O3FL. Pojechałem do salonu zgłosić usterkę. Na miejscu okazało się że kilka nowych egzemplarzy czekających na właścicieli ma to samo. Kazali jeździć. Po kilku tysiącach km skrzynia się ułożyła i był spokój.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Kraq »

W moim też występuje ta przypadłość. Na rozgrzanym silniku po dłuższej trasie i najczęściej na parkingu, gdy ustawiam samochód. Ważne żeby po wrzuceniu luzu poczekać te 3-5 sekund zanim wbije się wsteczny.

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Sewerti »

Wsteczny w grupie VW zawsze miał problem miałem glfa gti to samo
A głównie chodziło o spasowanie skrzyni biegów, a przede wszystkim synchronizatora bieu wstecznego
Jestem ciekaw jak będzie w zimie gdy auto postoi na minusie i olej zgęstnieje 🤔

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Kraq »

Dodam, że przy ostatniej wizycie w ASO poprosiłem o regulację biegów, bo ta fabryczna była tragiczna. Jedynka przy ruszaniu haczyła niemiłosiernie. Jest trochę lepiej ale do ideału jeszcze brakuje. Te VAGowskie skrzynie są jednak bardzo słabe i bardzo głośne. Lepiej pracowała skrzynia w mojej 14-letniej Astrze III (skrzynia ZF), praktycznie bezszelestnie.

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Sewerti »

Ja dla porównania jeździłem mazdą cx3(jazda próbna) i tam biegi wchodziły, ja to nazywam metaliczne
było słychać przyjemne cyk na każdym biegu i ja mam to szczęście szczerze że w moim Karoqu mam podobnie

Baranek666
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:23
Samochód: Skoda Karoq 1,5TSI

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Baranek666 »

Witam, już chciałem jechać z swoim Karoqiem do serwisu ale stwierdziłem, że zajrzę tutaj na forum i bach .... widzę, że nie jestem sam. U mnie z kolei jest taka sytuacja, że gdy chce wrzucić wsteczny to pomimo oczywiście wciśniętego pedału sprzęgła w "podłogę" czasami coś się blokuje i muszę drążek mocniej popchnąć. Bieg wchodzi bez zgrzytu ale drążek się przyblokowuje. Zgrzytanie to mam czasami jak z 2 biegu wrzucam 1 bieg (np. jadąc w korku) oczywiście tocząc się. Samochód z 2019r. a zachowuje się jak Fiat 126p które nie miał synchronizacji między 2 a 1 biegiem i trzeba było się zatrzymać aby włączyć "jedynkę" bez zgrzytów. Dramat :( Na początku "kangur", po aktualizacji softu jest lepiej ale to jeszcze nie to a teraz ta skrzynia biegów.

Yarson
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2019, 22:39
Samochód: Skoda Octavia 1.5 tsi

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Yarson »

Witam, odświeżę temat ponieważ mam podobny problem w nowej Octavii 1.5 tsi. Przy wbijaniu wstecznego słychać zgrzyt. Problem nie występuje za każdym razem, ale niestety dość często. Mam pytanie do wypowiadających się powyżej, jak aktualnie wygląda sytuacja? Czy problem ustępuje z czasem?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: c#Hunter »

Yarson pisze: 21 gru 2019, 22:51 Witam, odświeżę temat ponieważ mam podobny problem w nowej Octavii 1.5 tsi. Przy wbijaniu wstecznego słychać zgrzyt. Problem nie występuje za każdym razem, ale niestety dość często. Mam pytanie do wypowiadających się powyżej, jak aktualnie wygląda sytuacja? Czy problem ustępuje z czasem?
Z czasem się nauczyłem by poczekać chwilę z wbitym sprzęgłem i nie zgrzyta. Ten typ tak ma.

Radek
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 19:38
Samochód: Karoq 1,6 Tdi

Re: zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Post autor: Radek »

Mam ten sam problem u siebie.

ODPOWIEDZ