Pęknięcia reflektorów

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Basiahal@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2021, 15:59
Samochód: Skoda karoq 1,5

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Basiahal@wp.pl »

U mnie całkowicie spękale reflektory a serwisant twierdzi, że to od środka chemicznego i moja wina. Czekam do jutra na kierownika bo to bzdura, ale będę walczyć. Szukam niezależnego eksperta aby mieć podkładkę do sądu. Może ktoś pomoże



Sponsor

Re: Pęknięcia reflektorów

Sponsor


MichG
Posty: 44
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: MichG »

Cześć.
Idź do PZMot, mają rzeczoznawców, z których pomocy można skorzystać.
Przetrenowane, na wymianie foteli :-).
Serwis zaczyna inaczej rozmawiać, jak przychodzisz z takim gościem.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: User karoq »

Basiahal@wp.pl pisze:U mnie całkowicie spękale reflektory a serwisant twierdzi, że to od środka chemicznego i moja wina. Czekam do jutra na kierownika bo to bzdura, ale będę walczyć. Szukam niezależnego eksperta aby mieć podkładkę do sądu. Może ktoś pomoże
Jakies zdjecia do podglądu posiadasz ??

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: User karoq »

kerajnt pisze:Zobaczymy w czwartek jadę do serwisu mam być jakiś Pan od napraw gwarancyjnych . Coś czuję że będą kombinować.
Witaj i cos udalo ci sie ustalic ??

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Basiahal@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2021, 15:59
Samochód: Skoda karoq 1,5

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Basiahal@wp.pl »

Obrazek

Obrazek Tak to wygląda

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: User karoq »

Basiahal@wp.pl pisze:Obrazek

Obrazek Tak to wygląda
Wygląda to tak jak by były klosze nagrzane na pelnym sloncu i schłodzone zimną wodo i doszło to spekania .... dziwna sprawa klosze pekają w narożnikach w karoqach ale problem polega tylko i wyłacznie na zlym ustawieniu lamp przy montazu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


WiZaR5789
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2021, 14:52
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI DSG7

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: WiZaR5789 »

Basiahal@wp.pl pisze: 20 lip 2021, 19:49 Obrazek

Obrazek Tak to wygląda
Miałem dokładnie taką samą sytuację odmowa wymiany od ASO seata. Zdecydowałem się pojechać do Aso Skody i to był strzał w dziesiątkę udało mi się upolować kierownika salonu który nakreślił mi sytuacje i dokładniej przyjrzał się uszkodzeniom lampy. Wypatrzył dodatkowo pęknięcia w narożnikach od wadliwego mocowania i to właśnie zgłosił na gwarancję. Co do tych mikro rysek które ukazałeś na zdjęciu to tyczą się one najprawdopodobniej układu zmywania reflektorów.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: c#Hunter »

Jak to faktycznie od spryskiwaczy to wychodzi na to że jedziemy w pełnym słońcu w upale, potem wjeżdżamy do np. tunelu. Odpalamy czyszczenie szyby co w tunelu aktywuje spryskiwacze reflektorów i pękają? Chyba jak by był zimowy płyn to spirytus by mocniej chłodził ale nic w instrukcji o tym nie ma.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: User karoq »

c#Hunter pisze:Jak to faktycznie od spryskiwaczy to wychodzi na to że jedziemy w pełnym słońcu w upale, potem wjeżdżamy do np. tunelu. Odpalamy czyszczenie szyby co w tunelu aktywuje spryskiwacze reflektorów i pękają? Chyba jak by był zimowy płyn to spirytus by mocniej chłodził ale nic w instrukcji o tym nie ma.
Na rynku mamy roznego rodzaje plyny do spryskiwaczy wiec pytanie cz np.jakis z biedry lub innych podobnych z plynem 5l 5zł jeszcze nie otworzyłem a śmierdzi kwasem hehehe

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 254
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: RobertG7 »

User karoq pisze: 06 sie 2021, 18:13
c#Hunter pisze:Jak to faktycznie od spryskiwaczy to wychodzi na to że jedziemy w pełnym słońcu w upale, potem wjeżdżamy do np. tunelu. Odpalamy czyszczenie szyby co w tunelu aktywuje spryskiwacze reflektorów i pękają? Chyba jak by był zimowy płyn to spirytus by mocniej chłodził ale nic w instrukcji o tym nie ma.
Na rynku mamy roznego rodzaje plyny do spryskiwaczy wiec pytanie cz np.jakis z biedry lub innych podobnych z plynem 5l 5zł jeszcze nie otworzyłem a śmierdzi kwasem hehehe

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
A z TESCO 5l - 5,49zł pachnie jabłkiem... Takie rzeczy od płynu do spryskiwaczy?? NIe wierzę w to co czytam powyżej...
Po drugie na zdjęciach (o ile się nie mylę) to mogą być reflektory halogenowe i w tym przypadku spryskiwacze reflektorów nie występują w pojeździe

ODPOWIEDZ