Pęknięcia reflektorów

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

Effahid pisze: 24 cze 2022, 13:23
Marcooo pisze: 11 mar 2022, 20:29 A może ktoś w Poznaniu w jakimś serwisie już ten problem zagłaszał i wymienili na gwarancji bez problemu ? Jak tak to gdzie ?
Autoryzowany salon i serwis Grupa Cichy-Zasada Oddział ŠKODA w Poznaniu
Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

z problemami małymi ale wydrukowałem wszystko z forum i z FB i położyłem im na stole i wymienili na gwarancji
Też tam bez problemu



Sponsor

Re: Pęknięcia reflektorów

Sponsor


Mariusz6672
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2022, 10:19
Samochód: Karoq 2019

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Mariusz6672 »

Witam serdecznie mam taki sam problem reflektory popękane a skoda odmawia pomocy, gdyż uważa że środki chemiczne wpłynęły na to. Powiedzcie jak załatwilliscie swoje sprawy i w którym salonie skody może w Warszawie. Dodam że ubezpieczenie wydało decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania z Ac, uważa że to wada producenta. Niestety jestem po gwarancji 7miesiecy.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

Mariusz6672 pisze: 29 cze 2022, 11:25 Witam serdecznie mam taki sam problem reflektory popękane a skoda odmawia pomocy, gdyż uważa że środki chemiczne wpłynęły na to. Powiedzcie jak załatwilliscie swoje sprawy i w którym salonie skody może w Warszawie. Dodam że ubezpieczenie wydało decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania z Ac, uważa że to wada producenta. Niestety jestem po gwarancji 7miesiecy.
Jeśli jesteś po gwarancji to kiepsko . Choć można negocjować udział w kosztach producenta . Pisz odwołanie do skody lub pismo z prośbą o dogadanie się polubowne. Z Ac musiałaby być szkoda A usterka bez szkody nie przejdzie .

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: RobertG7 »

Marcooo pisze: 30 cze 2022, 13:28
Mariusz6672 pisze: 29 cze 2022, 11:25 Witam serdecznie mam taki sam problem reflektory popękane a skoda odmawia pomocy, gdyż uważa że środki chemiczne wpłynęły na to. Powiedzcie jak załatwilliscie swoje sprawy i w którym salonie skody może w Warszawie. Dodam że ubezpieczenie wydało decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania z Ac, uważa że to wada producenta. Niestety jestem po gwarancji 7miesiecy.
Jeśli jesteś po gwarancji to kiepsko . Choć można negocjować udział w kosztach producenta . Pisz odwołanie do skody lub pismo z prośbą o dogadanie się polubowne. Z Ac musiałaby być szkoda A usterka bez szkody nie przejdzie .
No to chyba nic prostszego jak narzędzie zwane młotkiem i jest wymiana z AC

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

RobertG7 pisze: 30 cze 2022, 14:23
Marcooo pisze: 30 cze 2022, 13:28
Mariusz6672 pisze: 29 cze 2022, 11:25 Witam serdecznie mam taki sam problem reflektory popękane a skoda odmawia pomocy, gdyż uważa że środki chemiczne wpłynęły na to. Powiedzcie jak załatwilliscie swoje sprawy i w którym salonie skody może w Warszawie. Dodam że ubezpieczenie wydało decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania z Ac, uważa że to wada producenta. Niestety jestem po gwarancji 7miesiecy.
Jeśli jesteś po gwarancji to kiepsko . Choć można negocjować udział w kosztach producenta . Pisz odwołanie do skody lub pismo z prośbą o dogadanie się polubowne. Z Ac musiałaby być szkoda A usterka bez szkody nie przejdzie .
No to chyba nic prostszego jak narzędzie zwane młotkiem i jest wymiana z AC
Tylko jak zgłosił już i odrzucili A teraz się okaże że zbite to może być duży problem i nie tylko ponowna odmowa ale i zarzut próby oszustwa... A tu już paragraf z wyłudzenia . Ja bym nie ryzykował :) dogadać się z producentem może da duży upust itd

MarioLeśnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2021, 20:01
Samochód: Skoda Karoq Scout 2.0 tdi 4x4 2019r.

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: MarioLeśnik »

Hej Panowie,
niedawno stwierdziłem właśnie ten sam problem z pęknięciami reflektorów i parowaniem tych z prawej strony. Z tego co doczytałem, łatwo nie jest po gwarancji wywalczyć wymianę ze Skodą? Wciąż nie ogłosili żadnej akcji serwisowej i idą w zapartę? Czy ktoś z Was ma jakieś pisemne patenty żeby pchnąć tą procedurę w miarę szybko w serwisie ;)? Mam auto w leasingu z 2019r. i nie mam wykupionego żadnego pakietu przedłużającego gwarancję.

Marcin001
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:15
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TDI 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcin001 »

Witam, właśnie dziś stwierdziłem pęknięcia reflektorów na rogach. Karoq odbierany był w styczniu 2019. nalatane mało bo 77 tyś. Czyli już po gwarancji.... Z tego co czytam powyżej to musi być ewidentna wada fabryczna. Co robić z tym tematem?

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Janusz&Grażyna »

Witam
Na gwarancji lewy reflektor wymienili bez problemów (miał pęknięcie w zewnętrznym dolnym rogu).
Niestety już po gwarancji - miałem tylko na dwa lata, samochód był tylko objęty 4-letnim pakietem serwisowym, podobne pękniecie powstało w prawym reflektorze, nic nie wskórałem, odpowiedź - jest po gwarancji. Nawet podział kosztów - nic
Obydwa zgłoszenia w Poznaniu przy Unii Lubelskiej
Zawczasu trzeba wykupić, jeśli jest możliwość przedłużoną gwarancje ja niestety nie wiedziałem że można przedłużyć gwarancję

ODPOWIEDZ