Pęknięcia reflektorów

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Sarna
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2022, 21:43
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Sarna »

Witam
Dziś też zauważyłem pęknięcia na reflektorach tylko samochód już nie ma gwarancji czy jest szansa że wymienia w serwisie jako wada fabryczna ?



Sponsor

Re: Pęknięcia reflektorów

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

Sarna pisze: 10 mar 2022, 21:46 Witam
Dziś też zauważyłem pęknięcia na reflektorach tylko samochód już nie ma gwarancji czy jest szansa że wymienia w serwisie jako wada fabryczna ?
Szansa zawsze jest Ale pewnie trzeba będzie pisać odwołanie . Warto zawalczyc bo to ewidentna wada fabryczna. U mnie mija 3 lata i dopiero się pojawiły tyski i pekniecia. Ja mam jeszcze dodatkową gwarancję na szczęście. Ale I z tym serwisy czasem robią problem więc przekonam się za jakiś czas :)

Sarna
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2022, 21:43
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Sarna »

Tak spróbuję na pewno
może akurat się uda

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

A może ktoś w Poznaniu w jakimś serwisie już ten problem zagłaszał i wymienili na gwarancji bez problemu ? Jak tak to gdzie ?

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

Ja po wymianie na gwarancji 2 przednich :) miałem dodatkowo wykupione 2 lata gwarancji więc bez problemu . Zrobili zdjęcia i wysłali do centrali. Po 2 dniach zgoda na wymiane:) speawdzajcie swoje auta przed końcem gwarancji i zgłaszajcie nawet najmniejsze uszkodzenia z boku reflektorów:)

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Janusz&Grażyna »

Wymieniono lewy na gwarancji "rozklejenie" w dolnym zewnętrznym narożniku. Niestety prawy "rozkleił" się już po gwarancji, miałem tylko 2letnią. Tak więc za radą Marcooo sprawdzajcie reflektory bo nie znacie dnia.....
Serwis Poznań Unii Lubelskiej

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: RobertG7 »

Janusz&Grażyna pisze: 08 kwie 2022, 15:59 Wymieniono lewy na gwarancji "rozklejenie" w dolnym zewnętrznym narożniku. Niestety prawy "rozkleił" się już po gwarancji, miałem tylko 2letnią. Tak więc za radą Marcooo sprawdzajcie reflektory bo nie znacie dnia.....
Serwis Poznań Unii Lubelskiej
Jaki koszt?

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Janusz&Grażyna »

Ten drugi nie wymieniony.
Przy wymianie gwarancyjnej trzeba było oczywiście poczekać kilka dni na zgodę importera(czy coś takiego)

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Marcooo »

Janusz&Grażyna pisze: 10 kwie 2022, 1:56 Ten drugi nie wymieniony.
Przy wymianie gwarancyjnej trzeba było oczywiście poczekać kilka dni na zgodę importera(czy coś takiego)
Jeśli próblem był z pierwszym to można wnioskować że 2 też jest z wadą fabryczna . Można napisać odwołanie lub pismo do skody o to aby jednak wymienili pomimo końca gwarancji gdyż producent odpowiada za swój towar i zna sprawę wadliwych reflektorów. Może się uda .

Effahid
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2020, 11:04
Samochód: KAROQ 2.0 TDI 4x4 DSG STYLE

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Effahid »

Marcooo pisze: 11 mar 2022, 20:29 A może ktoś w Poznaniu w jakimś serwisie już ten problem zagłaszał i wymienili na gwarancji bez problemu ? Jak tak to gdzie ?
Autoryzowany salon i serwis Grupa Cichy-Zasada Oddział ŠKODA w Poznaniu
Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

z problemami małymi ale wydrukowałem wszystko z forum i z FB i położyłem im na stole i wymienili na gwarancji

ODPOWIEDZ