Pęknięcia reflektorów

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: misza »

Wiadomo może co generuje te problemy z reflektorami? Swoje oglądałem na razie jest ok.



Sponsor

Re: Pęknięcia reflektorów

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Kraq »

misza pisze: 26 lip 2019, 11:47 Wiadomo może co generuje te problemy z reflektorami? Swoje oglądałem na razie jest ok.
U mnie na razie też w porządku (mój Karoq wyprodukowany 06/2018).
Jeśli pęknięcia występują w tym samym obszarze lampy, to pewnie wina naprężeń na kloszu lampy wskutek wadliwego mocowania lampy do ramy samochodu. Oby nie był to błąd projektowy mocowania lamp, bo wcześniej czy później wystąpi w każdym Karoqu z lampami LED.
Zastanawiam się, czy wpływ na pękanie może mieć płyn spryskiwacza lamp, którym od czasu do czasu traktujemy rozgrzane na słońcu klosze lamp.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: c#Hunter »

Kraq pisze: 26 lip 2019, 12:05
misza pisze: 26 lip 2019, 11:47 Wiadomo może co generuje te problemy z reflektorami? Swoje oglądałem na razie jest ok.
U mnie na razie też w porządku (mój Karoq wyprodukowany 06/2018).
Jeśli pęknięcia występują w tym samym obszarze lampy, to pewnie wina naprężeń na kloszu lampy wskutek wadliwego mocowania lampy do ramy samochodu. Oby nie był to błąd projektowy mocowania lamp, bo wcześniej czy później wystąpi w każdym Karoqu z lampami LED.
Zastanawiam się, czy wpływ na pękanie może mieć płyn spryskiwacza lamp, którym od czasu do czasu traktujemy rozgrzane na słońcu klosze lamp.

Nie wiem czy ma ale nie powinien mieć wpływu. To normalne że w samochodzie reflektor może dostać wodą.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: User karoq »

Jak jest przełącznik na auto w dzien świecą dzienne i spryskiwacz sie nie włącza

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: PauLkr »

I mnie dosięgnął ten problem. Pojawiły się pierwsze 2-3 drobne pęknięcia na których załamuje się światło w tym samym miejscu co u wszystkich. Na razie jedynie w obszarze łączenia plastików, wiec poczekam aż urośnie. Zapewne wkrótce druga lampa poleci... (My19, 13kkm)
Martwi mnie że nawet jeśli gwarancja rozwiąże problem to jedynie chwilowo...

matt97
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:08
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: matt97 »

Kilka dni temu byłem w ASO z lekkim pęknięciem krawędzi.... nawet nie pisali do producenta tylko od razu wymiana na nowy. Tak więc problem znany. Oczekiwałbym jednak poprawek, które wyeliminują problem.
dobrze, że wziąłem 4 letnią gwarancje....

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Kraq »

Podawajcie miesiąc i rok produkcji samochodu. To będzie wiadomo, czy problem dotyczy każdego rocznika.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Kraq »

User karoq pisze: 26 lip 2019, 21:05 Jak jest przełącznik na auto w dzien świecą dzienne i spryskiwacz sie nie włącza ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Mam tryb Auto i u mnie spryskiwacze włączają się także w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: User karoq »

Kraq pisze:
User karoq pisze: 26 lip 2019, 21:05 Jak jest przełącznik na auto w dzien świecą dzienne i spryskiwacz sie nie włącza ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Mam tryb Auto i u mnie spryskiwacze włączają się także w ciągu dnia.
U mnie sie wlaczaja spryskiwacze jak swieca swiatla mijania .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Pęknięcia reflektorów

Post autor: Kraq »

User karoq pisze: 05 sie 2019, 9:36
Kraq pisze:
User karoq pisze: 26 lip 2019, 21:05 Jak jest przełącznik na auto w dzien świecą dzienne i spryskiwacz sie nie włącza ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Mam tryb Auto i u mnie spryskiwacze włączają się także w ciągu dnia.
U mnie sie wlaczaja spryskiwacze jak swieca swiatla mijania .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Masz rację. Z instrukcji obsługi:

"Czyszczenie reflektorów następuje po spełnieniu następujących warunków.
Światła mijania są włączone.
Temperatura na zewnątrz pojazdu wynosi od -12 st. do +39 st. [czyli jest jakieś zabezpieczenie na duże mrozy - Kraq]Czyszczenie reflektorów odbywa się zawsze przy pierwszym, a następnie przy co dziesiątym spryskaniu przedniej szyby."

Po prostu mam włączone średniowczesne włączanie świateł mijania. A dwa wystarczy, że samochód stoi w cieniu i spryskiwacze mogą się włączyć.

ODPOWIEDZ