Zbieżność , ściąganie na prawo

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Freestyler »

Hej,
Czy ktoś zauważył u siebie problem zbieżności?
Ja od samego początku miałem wrażenie że auto lekko ściąga na prawo, po telefonie do ASO kazano jeszcze pojeździ - że się zawieszenie musi ułoży itp.
Obecnie 10000km i choroba postępuje auto lekko ściąga a żeby jechać prosto kierownica musi być skręcona.
Miał ktoś taka przypadłość? Od razu uprzedam że felgi proste i opony równomiernie zużyte i napompowane.
Czy ASO powinno to skorygować w ramach gwarancji?



Sponsor

Zbieżność , ściąganie na prawo

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: mans »

Freestyler pisze: 20 sie 2019, 22:04 Ja od samego początku miałem wrażenie, że auto lekko ściąga na prawo, po telefonie do ASO kazano jeszcze pojeździć,
że zawieszenie musi się ułożyć itp.
Obecnie 10000km i choroba postępuje auto lekko ściąga a żeby jechać prosto kierownica musi być skręcona.
Ach Ci specjaliści z ASO :roll:
Kolego masz prawdopodobnie zle ustawioną zbieżność i dlatego koła Ci koszą w prawo,
stąd ściąganie całego auta i krzywa kierownica.
Czym prędzej jedz do Skody i niech sprawdzą za darmo w ramach gwarancji zbieżność kół ,bo łaski żadnej nie robią :?
Przejeżdżając aż 10tys. km niszczysz sobie tylko nowe opony, które przez złą zbieżność nierównomiernie się ścierają :(
Inna możliwość jest taka, że któraś opona albo felga jest po prostu wadliwa ale tego na oko już niestety nie ocenisz ;)
Przy okazji sprawdz sobie po numerze VIN czy twoja Skoda nie miała jakiejś "przygody" przy transporcie do Dealera
bo takie rzeczy też się niestety zdarzają.

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: misza »

Moje zdanie jest identyczne - lekko ściąga na prawo ale nie na każdej nawierzchni, więc ja na razie temat odpuściłem. Myślę, że to nawet ciężkie byłoby do zademonstrowania w ASO. Mój przebieg ponad 7 tyś.

Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Freestyler »

Nie uwierzycie. Dziś byłem w tym temacie w ASO, auto na warsztat i... Wynik z pomiaru: kat ustawienia sworznia poza tolerancja, źle ustawienie fabryczne. Rachunek 250pln, pytam no jak to skoro źle ustawienie fabryczne, przecież sam tego nie przestawiłem. Moja argumentacja jednak w niczym nie pomogła a pracownik ASO tylko pogrążał się w swoich zeznaniach: że jeśli zgłosiłbym to do 2000km to na gwarancji a teraz to już nie...więc się pytam a gdzie to jest w warunkach gwarancji określone że do takiego przebiegu interwencje ASO są bezpłatne? Jak ja jako osoba odbierająca samochód mam to zweryfikować? Na oko?
Nie wiem jakie jest wasze zdanie może coś ze mną jest nie tak , ale nie uważam że podejście ASO jest w tym przypadku logiczne. P.S dodam tylko że do ASO oddałem czysciutko samochód wprost z myjni, a oddali mi uje...any.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Marcooo »

Freestyler pisze: 22 sie 2019, 22:17 Nie uwierzycie. Dziś byłem w tym temacie w ASO, auto na warsztat i... Wynik z pomiaru: kat ustawienia sworznia poza tolerancja, źle ustawienie fabryczne. Rachunek 250pln, pytam no jak to skoro źle ustawienie fabryczne, przecież sam tego nie przestawiłem. Moja argumentacja jednak w niczym nie pomogła a pracownik ASO tylko pogrążał się w swoich zeznaniach: że jeśli zgłosiłbym to do 2000km to na gwarancji a teraz to już nie...więc się pytam a gdzie to jest w warunkach gwarancji określone że do takiego przebiegu interwencje ASO są bezpłatne? Jak ja jako osoba odbierająca samochód mam to zweryfikować? Na oko?
Nie wiem jakie jest wasze zdanie może coś ze mną jest nie tak , ale nie uważam że podejście ASO jest w tym przypadku logiczne. P.S dodam tylko że do ASO oddałem czysciutko samochód wprost z myjni, a oddali mi uje...any.
Sprawa nadaje się do opisania do centrali skody . Z adnotacją że wyślesz też to do prasy motoryzacyjnej jak traktują klienta. Jaki to serwis i gdzie ?

Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Freestyler »

Bielsko-Biala, masz jakiś namiar gdzie to wysłać?

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Marcooo »

Proponuję najpierw pismo do kierownika aso u ciebie z opisem sytuacji i prośba ustosunkowania się. Może to ich trochę wystraszył. Potem do Poznania do centrali skody importer.

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Marcus »

Freestyler pisze: 23 sie 2019, 1:37 Bielsko-Biala, masz jakiś namiar gdzie to wysłać?
Niech zgadnę sarni stok? Ten salon i cały serwis VW radzę omijać.
Ja przyjechałem na umówiona jazdę próbna to auta nie było, nie raczyli nawet zadzwonić żebym czasu nie tracił. A o serwisie takie historie od znajomych słyszałem (audi, VW), że nawet bym im taczek nie oddał

Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Zbieżność , ściąganie na prawo

Post autor: Freestyler »

Niestety nie sarni tylko ten drugi 😁. Miałem dziś telefon od miłej Pani z zapytaniem czy wszystko było ok więc oznajmiłem że nie, zapewniała że jeszcze dziś będzie kontaktował się ze mną kierownik serwisu...aha no jakoś chyba nie miał czasu.

ODPOWIEDZ