Tylne drzwi i nadkole

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: Brxnit »

Każdy ma swoje zdanie. Ja akurat nie chciałbym żeby były w standardzie i musiałbym dopłacać żeby je zdjąć.



Sponsor

Re: Tylne drzwi i nadkole

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: M a r c i n »

mans pisze: 27 lut 2018, 9:32 Te nakładki nadkoli moim zdaniem powinny być w standardzie w Ambition i Style a tak trzeba za nie dopłacać aż 700zł i w dodatku za co?
Za cztery marne kawałki plastiku.
Skoda zwariowała:shock:
Skoda po prostu odpowiada na potrzeby klientów. Ty uważasz, że powinno być w standardzie, a dużo osób pisało do Skody "Czy dało by radę, zrobić Kodiaq'a bez tych szpetnych osłon?"

Jednym się podoba, drugim nie - chcesz mieć? Podoba Ci się? Dopłać. Nie chcesz mieć? To po co masz za to płacić "w standardzie", skoro nie chcesz tego mieć, bo Ci się nie podoba ? ;)

Z resztą, 700złotych na kwocie auta 100 000+, to raczej drobne, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę kredyt/leasing bo tej różnicy nawet nie odczujesz..
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: mans »

Sorry Marcin ale masz typowe podejście handlowca do tematu.Wam się wydaje ,że jak przyjdzie Klient do salonu w tym konkretnym wypadku Skody, który chce kupić Karoqa za 100tys. to jest dla niego bez znaczenia czy zapłaci 100.700.zł czy równe 100tys. w dodatku w kredycie czy leasingu jak piszesz.
Nic bardziej mylnego bo dla każdego kto szanuje swoje pieniądze 700zł to 700zł ;)
A kredyt czy leasing na 100tys. to nie to samo co 100.700. ;)
A co do nakładek to uważam, że w takiej budzie i z takim prześwitem gdzie kamienie będą walić równo po nadkolach jest to nieodzowny element wyposażenia dlatego się dziwię, że za ten element Skoda woła niemałe pieniądze.
Co do Kodiaqa to nie wyobrażam sobie tego modelu bez wspomnianych listew ochronnych na nadkolach.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: tborowsk »

mans pisze: 27 lut 2018, 14:16 Nic bardziej mylnego bo dla każdego kto szanuje swoje pieniądze 700zł to 700zł ;)
A kredyt czy leasing na 100tys. to nie to samo co 100.700. ;)
Co klient to inna potrzeba. Dobrze, że jest opcja konfiguracji i wyboru z lub bez.

Odnośnie kredytu czy leasingu, to naprawdę 700 zł nie robi różnicy :) Przy leasingu na 3 lata przepłacisz na tym elemencie delikatnie ponad 20 zł miesięcznie. Wychodzę z założenia, że jak Cię stać na auto 100 tys. +, to nie patrzysz na dodatkowe 700 zł, tylko na to czy chcesz mieć ten dodatek czy nie.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: M a r c i n »

mans pisze: 27 lut 2018, 14:16 Sorry Marcin ale masz typowe podejście handlowca do tematu.Wam się wydaje ,że jak przyjdzie Klient do salonu w tym konkretnym wypadku Skody, który chce kupić Karoqa za 100tys. to jest dla niego bez znaczenia czy zapłaci 100.700.zł czy równe 100tys. w dodatku w kredycie czy leasingu jak piszesz.
Nic bardziej mylnego bo dla każdego kto szanuje swoje pieniądze 700zł to 700zł ;)
A kredyt czy leasing na 100tys. to nie to samo co 100.700. ;)
A co do nakładek to uważam, że w takiej budzie i z takim prześwitem gdzie kamienie będą walić równo po nadkolach jest to nieodzowny element wyposażenia dlatego się dziwię, że za ten element Skoda woła niemałe pieniądze.
Co do Kodiaqa to nie wyobrażam sobie tego modelu bez wspomnianych listew ochronnych na nadkolach.

To nie jest podejście handlowca, tylko podejście człowieka, który kupił już kilka samochodów. Jeśli chcę coś mieć i szukam auta za plus/minus 100 000zł, to na tyle szanuje swój pieniądz, że jestem w stanie wydać dodatkowe 700zł by być zadowolonym z zakupu za wspomniane +/- 100 000zł ;) Wolę dopłacić 700zł, niż pluć sobie w brodę przez kilka że wywaliłem kupę kasy na auto i akurat tego jednego elementu brakuje do pełni szczęścia z zakupionego samochodu.

Tym bardziej jeśli ma mi to zmienić 10-30złotych na racie - odżałuję sobie jedno danie w restauracji, czy butelkę wina w miesiącu i będę bardziej zadowolony z zakupionego samochodu :)

Dla Ciebie jest to nieodzowny element, a dla innych zbędna nakładka szpecąca całość - jak wspomniałem każdy ma swoje preferencje ;) Dlatego masz wybór, chcesz - dopłać. Nie chcesz? Po co masz za to płacić? Po co masz to mieć? Gwarantuję Ci, że jeśli byłoby to elementem standardowym to cena była by i tak wyższa :)

Karoq nie jest samochodem stricte terenowym i większość Karoqów nie zobaczy nigdy ostrzejszego terenu niż kamyczki na podjeździe przed domem. Więc jakie kamienie obijające nadkola? I co z tego, że ma wyższy prześwit? :)

Nawet nie wiesz ilu klientów przychodzi po czasie do salonu mówiąc "Panie Marcinie, wie Pan co? MIAŁ PAN RACJĘ. Przewiozłem się samochodem kolegi który miał x i teraz brakuje mi tego x.".
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: bartic »

Te nakładki nadkoli moim zdaniem powinny być w standardzie w Ambition i Style a tak trzeba za nie dopłacać aż 700zł i w dodatku za co?
Za cztery marne kawałki plastiku.
Spokojnie, niedługo będą pewnie na aliexpress albo allegro, o wiele taniej.
Z rok, półtora temu kupowałem kierunkowskaz do lusterka do superba II - jakościowo jak część oryginalna, za to cena kilkakrotnie niższa.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: mans »

M a r c i n kompletnie nie zrozumiałeś mojej aluzji dotyczącej owych 700zł
Może inaczej....
Nie jestem kutwą liczacym każdy grosz ale patrzę bardziej marketingowo pod kątem dopłat za różne rzeczy w Skodzie.
I uważam ,że niestety przeginają.
Dopłata 600zł np. za koło dojazdowe w wersji Style, która jak Sam przyznałeś jest za droga i wielu potencjalnych klientów na to narzeka jest nie na miejscu.To samo dotyczy 700zł za te biedne nakładki :shock:
O wiele prostsze w przypadku nakładek ochronnych nadkoli w Karoqu byłoby rozwiązanie takie jak w przypadku siostrzanego Seata Ateca.
Tam takowe nakładki są w standardzie od wersji Style czyli odpowiednik Ambition w Skodzie a dopłata za to wyposażenie występuje w najniższej wersji Reference czyli nie występującej na tą chwile wersji Active u Skody.
Dodatkowo uczciwszym rozwiązaniem była by możliwość rezygnacji z takowych nakładek w Karoqu za darmo dla osób, które po prostu tego nie chcą ;)
Moim zdaniem takie praktyki w tej klasie jakie stosuje VAG nie powinny mieć miejsca bo nie przysparza to chluby takiej marce jak Skoda a działa niestety na jej niekorzyść.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: mans »

M a r c i n pisze: 27 lut 2018, 13:54 Skoda po prostu odpowiada na potrzeby klientów. Ty uważasz, że powinno być w standardzie, a dużo osób pisało do Skody "Czy dało by radę, zrobić Kodiaq'a bez tych szpetnych osłon?"
Niestety w przypadku Kodiaqa jest to niemożliwe bo bez nakładek byłyby jeszcze bardziej szpetne dziury w nadkolach :)


Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 15:17 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: M a r c i n »

Nigdzie nie przyznałem że coś jest za drogie :P
W Karoqu przecież też będą takie dziury :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Tylne drzwi i nadkole

Post autor: mans »

Widzisz gdzieś tutaj dziury :P
Obrazekż
Te listwy w Karoqu są z pewnością mocowane na zasadzie jakiegoś silikonu lub taśmy dwustronnej a w Kodiaqu na zatrzaski co sugerują widoczne na filmie otwory w nadkolach.

ODPOWIEDZ