Szuranie kierownicy

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Szuranie kierownicy

Post autor: bob89 »

Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem że podczas skręcania słychać charakterystyczne szuranie ( przedtem tego nie było, kierownica płynnie się obracała bez żadnego dźwięku). Sprawdziłem w garażu że gdy koła mam skręcone maksymalnie to szuranie jest bardzo duże , tak jakby coś tarło o koła.
Może któryś z forumowiczów miał podobny problem ? Zaznaczam ze samochód ma przejechane 1700 km i ma 3 tygodnie.
Jutro podjadę do ASO, zobaczymy jak rozwiążą ten problem.



Sponsor

Szuranie kierownicy

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: Marcooo »

bob89 pisze: 16 paź 2019, 19:15 Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem że podczas skręcania słychać charakterystyczne szuranie ( przedtem tego nie było, kierownica płynnie się obracała bez żadnego dźwięku). Sprawdziłem w garażu że gdy koła mam skręcone maksymalnie to szuranie jest bardzo duże , tak jakby coś tarło o koła.
Może któryś z forumowiczów miał podobny problem ? Zaznaczam ze samochód ma przejechane 1700 km i ma 3 tygodnie.
Jutro podjadę do ASO, zobaczymy jak rozwiążą ten problem.
Mam podobnie . Trochę naoliwia jakimś czymś ale mi nie znikło wpelni. Przyzwyczaiłem się bo to tylko słychać przy małych prędkościach. Jak Ci to wpelni usunął to napisz gdzie byłeś w aso

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: bob89 »

a dźwięk tarcia koła o coś też masz / miałeś ?

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: Marcooo »

bob89 pisze: 16 paź 2019, 22:17 a dźwięk tarcia koła o coś też masz / miałeś ?
Nie mam.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: c#Hunter »

Ja słyszę takie delikatne szuranie ale tylko jak skręce kierownice do oporu.

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: bob89 »

byłem w ASO , dziś nie mieli czasu. W środę oddaję auto do serwisu. Ewidentnie kierownica inaczej pracuje niż przedtem, koledzy którzy też sprawdzali potwierdzili że słychać szuranie. Zobaczymy co z tym fantem zrobią.
Też zauważyłem że coraz częściej plastik zaczyna skrzypieć itp. Niby to nie przeszkadza w jeździe jak się słucha radia ale chyba tak nie powinno być w nowym aucie.

TarchoL
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:53
Samochód: Skoda Karoq, STYLE 1.5TSI DSG

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: TarchoL »

U mnie też od jakiegoś czasu pojawiło się przy kręceniu kierownicą jakby szuranie gumy o gumę. Przy aktualizacji softu zgłosiłem żeby zwrócili na to uwagę. Niestety w serwisie stwierdzili, że nie stwierdzono.... Widocznie w skodzie tak ma być, bo w 10 letnim mondeo nic takiego nie było :)

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: Szuranie kierownicy

Post autor: bob89 »

U mnie też wg. nich jest wszystko w porządku ale stwierdzili że muszę zrobić zbieżność kierownicy.
Własnie wróciłem z ASO , po 1,5 godziny czekania zrobili zbieżność kierownicy ale powiedzieli że trzeba jeszcze zrobić zbieżność radarów ok. 2 godziny roboty.
Kurcze od kupna nowego samochodu jestem częściej w ASO niż u mechanika z starym samochodem.

ODPOWIEDZ