Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: michjed »

Cześć, dzisiaj zauważyłem dziwny dźwięk, który pojawia się przy zmianie biegów na wyższe w okolicy 2,1 -2,5 tys obrotów (skrzynia dsg). Dźwięk ten pojawia się przy w miarę dynamicznym przyspieszaniu, ale nie "z pedałem w ziemię" ani nie delikatnym przyśpieszaniu. Zrobiłem test w położeniu N i P skrzyni biegów i przy wskazanych obrotach nie zauważyłem problem. Stąd przypuszczenie, że to coś z dsg. Brzmi to jakby coś o coś ocierało. Przez chwile myślałem, że to jakiś gumowy pasek w silniku ale dźwięk średnio przypomina to co słychać np. przy pasku klinowym. Macie może pomysł cóż to (wrzuciłbym nagranie dźwiękowe ale nie wiem jak :) ) ? Może tak: https://chomikuj.pl/mishenka/Dzwi*c4*99 ... m4a(audio) w 6 sek i 26 sek


Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Sponsor

Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: root »

Przy każdej zmianie biegu czy tylko na parzystych albo tylko na nieparzystych?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: michjed »

Początkowo myślałem, że tylko przy zmianie z 2 na 3. Potem "potrafiłem to wywołać" przy zmianie z 3 na 4 i z 1 na 2. Punktem wspólnym jest to, że występuje tylko przy obrotach ~ 2,2 -2,5 tyś. Przy wyższych lub niższych obrotach, przy zmianie biegów, dźwięk nie występuje lub ewentualnie być może jest słabo słyszalny.
Nagrałem ten dźwięk, pojechałem do serwisu, samochód wyjechał z diagnozą "Komputer nie wykazał błędów w skrzyni biegów ani silniku. Nie potrafimy wywołać tego dźwięku u siebie, więc nie wiemy gdzie szukać. Proszę wrócić jak się nasili bo teraz nie mamy podstawy do jakiejkolwiek naprawy gwarancyjnej bo nie dostaniemy zwrotu kasy od SKODY" itd.
Jest ciąg dalszy tej opowieści, ale dopiszę go jak wszystko się zakończy, bo nie chcę "chwalić dnia przed zachodem".
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: Szaraq »

Miałem podobnie, ale panowie z serwisu posłuchali objawów jadąc ze mną i nagrali je. Wysłali do Skody. Diagnoza: wymiana sprzegla! (auto 1,5 tsi DSG 15000km odebrany VI.2018r.) Myślałem że jestem jedyny z tym problemem, a tu proszę... Teraz skóra mi cierpnie na myśl czy problem się nie powtórzy.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: michjed »

Cześć, miałem nie pisać przed zakończeniem sprawy, ale w czwartek oddaję samochód na wymianę sprzęgła. Póki co napisze, że nie każdy serwis we Wrocku potrafi sobie tym tematem poradzić, względnie nie każdy chce się tym zająć. Początkowa diagnoza w jednym z nich: nic nie słyszymy, nie nie widzimy. A moje nagranie to nieistotne :? . Wg nich mam jeździć samochodem aż się bardziej zepsuje. Na swoje, mam nadzieję, szczęście pojechałem do konkurencyjnego serwisu. Tam się chciało poszukać i pomyśleć. Ta usterka jest opisana w jakimś wewnętrznym biuletynie i do tego załączony jest materiał audio-video. Każdy serwis ma do tego dostęp, tylko trzeba chcieć z tego korzystać, a nie olewać klienta. Jeśli drugi serwis nie zepsuje dobrego wrażenia jakie na mnie zrobili, to oni wygrali i zyskali nowego klienta. Pierwszy serwis go chyba stracił bezpowrotnie, bo to nie pierwszy przypadek, gdzie ignorowali to z czym do nich przejeżdżałem. Tylko do tej pory to były pierdoły w porównaniu do tego co mam teraz.
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: michjed »

Szaraq pisze: 23 lis 2019, 20:23 Miałem podobnie, ale panowie z serwisu posłuchali objawów jadąc ze mną i nagrali je. Wysłali do Skody. Diagnoza: wymiana sprzegla! (auto 1,5 tsi DSG 15000km odebrany VI.2018r.) Myślałem że jestem jedyny z tym problemem, a tu proszę... Teraz skóra mi cierpnie na myśl czy problem się nie powtórzy.
a i to może przypadek ale mój karoq też odebrany 06.2018 więc z tego samego okresu produkcji, może jakaś felerna partia sprzęgieł nam się trafiła
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: Szaraq »

michjed pisze: 23 lis 2019, 21:40
Szaraq pisze: 23 lis 2019, 20:23 Miałem podobnie, ale panowie z serwisu posłuchali objawów jadąc ze mną i nagrali je. Wysłali do Skody. Diagnoza: wymiana sprzegla! (auto 1,5 tsi DSG 15000km odebrany VI.2018r.) Myślałem że jestem jedyny z tym problemem, a tu proszę... Teraz skóra mi cierpnie na myśl czy problem się nie powtórzy.
a i to może przypadek ale mój karoq też odebrany 06.2018 więc z tego samego okresu produkcji, może jakaś felerna partia sprzęgieł nam się trafiła
Przy jakim przebiegu wymieniłeś to sprzęgło?
Mam nadzieję, że te wymienione sprzegla będą lepsze...

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: michjed »

wymiana w czwartek, a przebieg nieco ponad 20 tys.
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

petero00
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2020, 18:58
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG7

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: petero00 »

Cześć. Michjed czy wymiana sprzęgła pomogła? Mam te same objawy przy ~2000 obrotów. Przebieg niecałe 9000 km. Panowie w serwisie nic nie słyszeli ale będę robił drugie podejście to może bym im to sprzęgło zasugerował.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu/zmianie biegów

Post autor: michjed »

petero00 pisze: 09 sty 2020, 19:10 Cześć. Michjed czy wymiana sprzęgła pomogła? Mam te same objawy przy ~2000 obrotów. Przebieg niecałe 9000 km. Panowie w serwisie nic nie słyszeli ale będę robił drugie podejście to może bym im to sprzęgło zasugerował.
Wydaje mi się, że tak. Jakoś specjalnie nie staram się próbować tego wywołać (bo jak pisałem pojawiało się to przy pewnym określonym sposobie przyśpieszania), ale jeżdżę już miesiąc i raczej już bym słyszał. Niestety jak widać po moim przykładzie trzeba trafić na "chcący" serwis. Wspomnij im o jakimś biuletynie serwisowym skody, w którym opisywane są rożne awarie. Są tam min. materiały audio video pokazujące jak się objawiała dana awaria plus oczywiście sposób naprawy i co ważne info czy dana awaria wymaga unieruchomienia samochodu itd. W moim przypadku doradca odnalazł (dość szybko) temat jako gwizd przy zmianie biegów czy przy przyśpieszaniu. Z tego co pamiętam była na nim chyba skoda rapid , jakiegoś ciemnego koloru
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

ODPOWIEDZ