NISKIE ŁADOWANIE

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
miodzik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2018, 17:36
Lokalizacja: szczecin
Samochód: Skoda Karoq 1,6 cr tdi 115kM

NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: miodzik »

Witam po ponad roku użytkowania Karoqa 1.6 diesel 115kM zauważyłem że akumulator jakby był nie doładowany a mianowicie,wziąłem miernik i zacząłem robić pomiary rano i po wstawieniu do garażu;;
13.10.2019 godz 5.00
silnik nie pracuje 11,95
pracuje na biegu jałowym+światła 12,76
pracuje światła+wł.podgrzewane siedz. 13,94 przy odbiornikach większe ładowanie i to rozumiem jest ok
30.10.2019 godz 5.00
silnik nie pracuje 11,91
pracuje na biegu jałowym+światła 11,84
pracuje światła+wł.podgrzewane siedz, 13,64
31.10.2019 godz 5.00
silnik nie pracuje 11.62
pracuje na biegu jałowym+światła 14.12 nie ma pomyłki (doładowywał)alternator
pracuje światła+wł podgrzewane siedz. 14,12
31.10.2019 godz 19.30 PO WSTAWIENIU DO GARAŻU
silnik nie pracuje 12.61
pracuje na biegu jałowym+światła 14,01 nie ma pomyłki
pracuje światła+wł podgrzewane siedz. 14,03
nasuwa się pytanie czy na wolnych obrotach ładowanie jest za niskie ????? pytałem dwóch elektryków samochodowych,jednoznacznie odpowiedzieli że za niskie
Po włączeniu dodatkowych odbiorników obciążających alternator ładowanie wzrośnie ale i to jest troszkę za niskie więc mam pytanie
Czy do wymiany jest regulator napięcia a może diody w alternatorze które wzbudzają się przy dodatkowym obciążeniu. Proszę o pomoc bo elektryk w ASO twierdzi że nowe skody mają inteligentne ładownie,ale przy jego toku myślenia gdy temp.otoczenia spadnie poniżej -5C to auto nie zagada :roll: :roll:



Sponsor

NISKIE ŁADOWANIE

Sponsor


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: User karoq »

Pytanie czy specjalnie nie jest tak zrobione zeby na biegu jalowym bylo jak najmniejsze obciążenie spalanie itp. dobrze poczytaj zanim cokolwiek bedziesz wymienial .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: User karoq »

User karoq pisze:Pytanie czy specjalnie nie jest tak zrobione zeby na biegu jalowym bylo jak najmniejsze obciążenie spalanie itp. dobrze poczytaj zanim cokolwiek bedziesz wymienial .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
P.s przy niskich temperaturach sa podniesione obroty silnika na bieg.jalowym ok 1050 obrotów az silnik osiągnie temp. roboczą .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


miodzik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2018, 17:36
Lokalizacja: szczecin
Samochód: Skoda Karoq 1,6 cr tdi 115kM

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: miodzik »

dziękuję za odp. ale sprawdzałem nawet podczas jazdy przy włączonych św nie przekroczył 12.8V więc poczekam jeszcze tydzień i pojadę do innego ASO

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: c#Hunter »

miodzik pisze: 03 lis 2019, 17:37 dziękuję za odp. ale sprawdzałem nawet podczas jazdy przy włączonych św nie przekroczył 12.8V więc poczekam jeszcze tydzień i pojadę do innego ASO
Moim zdaniem to objawy działania układu start stop. Wydaje mi się że wyjęcie tego kabelka od czujnika układu co jest przy dodatniej klemie powinno go całkowicie dezaktywować. Najpierw bym z tym spróbował.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: root »

Zobacz czy nie masz jakichś błędów.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

RobertG7
Posty: 254
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: RobertG7 »

Co się udało zdiagnozować? mam taki miernik w rozdzielaczu gniazdek i zauważyłem podobne wahania, z ładowaniem na poziomie 12,1V włącznie, a czasami ponad 14V. Start-stop wyłączam po odpaleniu

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: Kraq »

Napięcie ładowania w moim Karoqu 1.5TSI. Pomiar na zimnym silniku. Obroty jałowe. Klimatyzacja włączona.
Światła mijania wyłączone "przełącznik pozycja 0" - napięcie 14,55 V
Światła mijania włączone - napięcie 14,55 V

Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: Bodzio »

Witam , poruszałem ten temat poprzednio w "problemach i usterkach" - zauważyłem że rozrusznik co raz słabiej kręci , po zmierzeniu ładowania myślałem że Alternator padł bo na wolnych obrotach było 12,0 V , dopiero jak obciążyłem lampami , grzaniem foteli i szyb pomiar wykazał 14,4 V . Ktoś skomentował ze to tak ma być że na wolnych obrotach nie ma obciążenia i trzeba jeżdzić na wyższych obrotach (...) Z moich obserwacji - w Salonach Skody prawie do każdego samochodu jest podłączona ładowarka , ktoś sprawdził - ustawione 12,7 V , i jeszcze - wg mnie do 2,0 TDI 70 Ah akumulator ( jeszcze nie najlepszej firmy ) to za mało , zwłaszcza że jest ten...Start/stop.Teraz doładowuję Aku co jakiś czas , czekam aż padnie - może uda się wymienić przed końcem gwarancji .

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: NISKIE ŁADOWANIE

Post autor: Pyro »

Bodzio pisze: 09 cze 2020, 10:35 Witam , poruszałem ten temat poprzednio w "problemach i usterkach" - zauważyłem że rozrusznik co raz słabiej kręci , po zmierzeniu ładowania myślałem że Alternator padł bo na wolnych obrotach było 12,0 V , dopiero jak obciążyłem lampami , grzaniem foteli i szyb pomiar wykazał 14,4 V . Ktoś skomentował ze to tak ma być że na wolnych obrotach nie ma obciążenia i trzeba jeżdzić na wyższych obrotach (...) Z moich obserwacji - w Salonach Skody prawie do każdego samochodu jest podłączona ładowarka , ktoś sprawdził - ustawione 12,7 V , i jeszcze - wg mnie do 2,0 TDI 70 Ah akumulator ( jeszcze nie najlepszej firmy ) to za mało , zwłaszcza że jest ten...Start/stop.Teraz doładowuję Aku co jakiś czas , czekam aż padnie - może uda się wymienić przed końcem gwarancji .
Bo tak ma być.

ODPOWIEDZ