Kluczyk padł K.O.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: NAIMAD71 »

matt97 pisze: 04 sty 2020, 17:22 witam - Karoq z kwietnia 2018 r. - dziś tak poprostu padł kluczyk - nic nie działa nic się nie świeci. Nie był żadnej informacji o rozładowanej baterii. Pytanie, czy to bateria i wymieniać na własną rękę czy to faktycznie wada kluczyka. Jak zadzwonię do ASO to na 100% powiedzą, że bateria....
Proszę,nie wymieniać baterii na własną rękę(mogą wtedy nie wymienić na nowy kluczyk) -zanieść kluczyk do ASO wymienią na nowy bez problemu. To jest jakaś wada ukryta(jest dużo przypadków) -wiem bo byłem ,zamawiają. Po tygodniu przychodzi nowy -wgrywają nowy kluczyk,a tamten zabierają (ASO LELLEK KĘDZIERZYN-KOŻLE). :ugeek:



Sponsor

Re: Kluczyk padł K.O.

Sponsor


MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: MichalO »

U mnie też padł kluczyk(zakup samochodu w kwietniu 2018), niespodziewanie, bez żadnego ostrzeżenia. Pojechałem do serwisu (Bednarek) gdzie powiedziano mi, że to wina kluczyka, ale o żadnej akcji serwisowej to nie słyszeli...

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: NAIMAD71 »

Padł,kluczyk drugi raz masakra-co za g... o.Jutro jadę do serwisu.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: Marcooo »

Sytuacja z dzisiaj, Spacer na mrozie ok - 9 stopni , przez ponad godzinke, Kluczyk w kieszeni spodni , Wracam do auta i nie moge otworzyc , CHyba bateria rozladowana:) na szczescie udalo sie podwarzyć zaślepke i otworzyc mechanicznie. Wlaczyl sie alarm . Po przylozeniu kluczyka do przycisku Start po chwili auto sie odblokowało i można było jechać , Ciekawe czy mróz załatwił baterie czy kluczyk , Chyba bateria. Czy duzo sobie liczą w aso za wymiane bateri ktoś wie? :)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: NAIMAD71 »

Marcooo pisze: 17 sty 2021, 17:02 Sytuacja z dzisiaj, Spacer na mrozie ok - 9 stopni , przez ponad godzinke, Kluczyk w kieszeni spodni , Wracam do auta i nie moge otworzyc , CHyba bateria rozladowana:) na szczescie udalo sie podwarzyć zaślepke i otworzyc mechanicznie. Wlaczyl sie alarm . Po przylozeniu kluczyka do przycisku Start po chwili auto sie odblokowało i można było jechać , Ciekawe czy mróz załatwił baterie czy kluczyk , Chyba bateria. Czy duzo sobie liczą w aso za wymiane bateri ktoś wie? :)
20 zl z tego co pamiętam

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: MarcinG »

Cześć,
Ciekawa sprawa, bo u mnie też padł kluczyk bez ostrzeżenia, ale ja nie mogłem odpalić samochodu - kluczyk trzymałem dokładnie przy przycisku odpalania/gaszenia silnika i nic(!) Na szczęście miałęm możliwość podjechać po zapasowy kluczyk, który działał jak należy.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: NAIMAD71 »

MarcinG pisze: 31 sty 2021, 23:48 Cześć,
Ciekawa sprawa, bo u mnie też padł kluczyk bez ostrzeżenia, ale ja nie mogłem odpalić samochodu - kluczyk trzymałem dokładnie przy przycisku odpalania/gaszenia silnika i nic(!) Na szczęście miałęm możliwość podjechać po zapasowy kluczyk, który działał jak należy.
U mnie, pierwszy padł i nie była to bateria -wymiana na nowy,plus wgranie kluczyka za darmo.Za drugim razem-w drugim kluczu padła bateria, wymiana 20 zł chyba-(zaniosłem ,bo myślałem, że też padł-samemu ponoć nie możesz otwierać).

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: MarcinG »

W instrukcji do samochodu znajduje się rodział jak wymienić baterię w pilocie i postanowiłem to sprawdzić - okazało się, że po założeniu nowej baterii kluczyk działa. Od razu do schowka poleciałą zapasowa bateria, tak na wszelki wypadek. Przy okazji sprawdziłem też napięcie starej baterii i jest 2.95V (nowa energizer ma 3.37V), niby mało ale czy to powód, żeby nie dało się samochodu zapalić? Zgłoszę to w serwisie podczas przeglądu.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: RobertG7 »

NAIMAD71 pisze: 03 lut 2021, 13:19
MarcinG pisze: 31 sty 2021, 23:48 samemu ponoć nie możesz otwierać).
Ponoć to Kopernik była kobietą... Gdzie jest zapis, że baterię może wymieniać tylko ASO?

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Kluczyk padł K.O.

Post autor: NAIMAD71 »

RobertG7 pisze: 04 lut 2021, 12:56
NAIMAD71 pisze: 03 lut 2021, 13:19
MarcinG pisze: 31 sty 2021, 23:48 samemu ponoć nie możesz otwierać).
Ponoć to Kopernik była kobietą... Gdzie jest zapis, że baterię może wymieniać tylko ASO?
Czytaj z ZROZUMIENIEM 1 kluczyk PADŁ całkiem i nie była to bateria, 2 po doświadczeniach z 1 oddałem też do serwisu-była to bateria i tyle KOPERNIKU

ODPOWIEDZ