Reflektory parowanie

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Woyt
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 18:16

Reflektory parowanie

Post autor: Woyt »

Auto mam dwa dni i zauważyłem parowanie reflektorów jak i świateł doswietlajacych zakręty. :oops: czy macie to samo? Proszę o info.



Sponsor

Reflektory parowanie

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Reflektory parowanie

Post autor: elektrod »

Potwierdzam. Też zauważyłem w swoich lampach drobne kropelki. Postaram się zrobić zdjęcie i umieszczę tu. Wiem, że jest to problem w kilku modelach skody (Kodiaq, superb). Nie zauważyłem, żeby to wpływało na widoczność. Zgłoszę to dealerowi na dniach. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Woyt
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 18:16

Re: Reflektory parowanie

Post autor: Woyt »

Dzięki za info. Ja też to zgłoszę i jestem ciekawy czy diagnoza będzie taka sama.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Reflektory parowanie

Post autor: Darek »

Strona 72 instrukcji obsługi: "Reflektory mogą przejściowo zaparowywać od wewnątrz. Przy włączonych
światłach powierzchnia szyby reflektora osusza się po krótkim czasie."

W reflektorach umieszczony jest odpowietrznik z filtrem zanieczyszczeń. Przez ten filtr przenika wilgoć. Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych może się ona wykraplać. LED-y grzeją się znacząco mniej niż halogeny lub ksenony. Czas potrzebny na wypchnięcie wilgoci z reflektora też będzie dłuższy.

Nie zmienia to faktu, że w mojej prawie pełnoletniej Fabii zero zaparowania. Na pocieszenie mogę dodać, że z tego co wyczytałem wszystkie lampy są teraz tak robione (również innych marek) i podobno po pewnym czasie efekt zaparowania ustaje.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Reflektory parowanie

Post autor: Kraq »

Darek pisze: 08 lut 2018, 10:58 Strona 72 instrukcji obsługi: "Reflektory mogą przejściowo zaparowywać od wewnątrz. Przy włączonych
światłach powierzchnia szyby reflektora osusza się po krótkim czasie."

W reflektorach umieszczony jest odpowietrznik z filtrem zanieczyszczeń. Przez ten filtr przenika wilgoć. Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych może się ona wykraplać. LED-y grzeją się znacząco mniej niż halogeny lub ksenony. Czas potrzebny na wypchnięcie wilgoci z reflektora też będzie dłuższy.

Nie zmienia to faktu, że w mojej prawie pełnoletniej Fabii zero zaparowania. Na pocieszenie mogę dodać, że z tego co wyczytałem wszystkie lampy są teraz tak robione (również innych marek) i podobno po pewnym czasie efekt zaparowania ustaje.
To są właśnie minusy reflektorów ledowych - brak wystarczającego grzania do przodu. Skoda nie posiada systemu podgrzewania kloszy. Jak zatem rozmrozić skute lodem w zimie reflektory, gdy samochód stoi pod chmurką. Dwa, czy spryskiwacze reflektorów mają jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniem, gdy zablokowane są od zewnątrz lodem i nie mogą się wysunąć.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Reflektory parowanie

Post autor: Darek »

Zamówiłem autko z podgrzewanymi dyszami spryskiwaczy, ale nie zastanawiałem się czy dysze reflektorów też są grzane. Wyjdzie w praniu (a raczej w pryskaniu).

Zabezpieczenie zablokowanych dysz istnieje. Przekonałem się o tym kilka dni temu w mojej leciwej Fabii. Przepala się bezpiecznik :lol:.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Reflektory parowanie

Post autor: M a r c i n »

Tak ma być. Wiele osób walczyło ze Skodą o reklamację lamp w innych modelach, bo było to dla nich nie do pomyślenia że ledy/xenony parują... A w rzeczy samej inaczej się ich nie da zrobić :P Więc dodano od któregoś tam tygodnia produkcyjnego Superba III do instrukcji informację o tym że parowanie reflektorów to normalne zjawisko przewidziane na etapie konstrukcji. Wystarczy chwilę się zastanowić skąd bierze się tam para i bang :) Sprawdzałem w Kodiaqu, Karoqu i Superbie(xenon)- i mniej więcej po równo - 15-20 minut zajmuje lampom samoczynne rozmrożenie lodu na kloszu. jednak led daje takie światło, że nie bardzo jest potrzeba by skrobać reflektor :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

makaspi
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2018, 15:05

Re: Reflektory parowanie

Post autor: makaspi »

Ja również zauważyłem zaparowane i reflektory i światła przeciwmgielne. Samochód posiadam od czterech dni i przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło, ale widzę, że to jest powszechna usterka i szybko znika :), więc nie ma się czym denerwować.

Green
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2020, 16:45
Samochód: Scala

Re: Reflektory parowanie

Post autor: Green »

Witam Skoda scala 2 dni od wyjazdu i LED zaparowany szlak mnie trafi

polrob
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:02
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI 4x2

Re: Reflektory parowanie

Post autor: polrob »

Ale czym Ty się przejmujesz. Pojeździsz trochę i odparuje, albo wstawiwszy do garażu. Ja mam już 4 Skodę, (pierwsza na Ledach pozostałe na Xenonach) i wszędzie się tak działo. Mój ostatni Superb potrafił zaparować nawet jak miał 3,5 roku. Ważne żeby nie wkropliła się woda od wewnątrz bo to już można reklamować.

ODPOWIEDZ